Kategorisiz

WhatsApp Bildirim Gelmiyor Problemi Çözümü

WhatsApp programının 900 milyonun üzerinde kullanıcısı var. WhatsApp kullanıcılarının hepsi olmasa da, birçoğu bildirim sorunlarıyla karşı karşıyadır. Kilit Ekranı kapalıyken bazıları bildirim almıyor, bazıları hiç alamıyor ve bazıları WhatsApp’da gecikmiş bildirimler alıyor. İyi bir internet bağlantınız olabilir, ancak yine de WhatsApp bildirim mesajlarını alamayabilirsiniz. Sorunların arkasında birçok sebep olabilir, bu nedenle bu makalede, WhatsApp bildirim gelmiyor problemi üzerinde ve bildirimlerde gecikmenin nedenleri ve çözümleri neler olabileceğini listelemeye çalıştık.

[wp_ad_camp_1]

Android’de WhatsApp Bildirim Gelmiyor Çözümleri

Bir Android kullanıcısıysanız ve bildirimleri Android cihazınızda alamıyorsanız, aşağıda belirtilen olası sebepler olabilir.

1) Bildirim Ayarları

WhatsApp Bildirim Gelmiyor
WhatsApp Bildirim Gelmiyor

WhatsApp bildirim ayarlarını kontrol edin, kapalı olabilir. Ayarlar-> Uygulamalar-> WhatsApp’a gidin ve bildiri seçeneğinin açık olup olmadığını kontrol edin. Uygulama yöneticisi içindeki bu ayar kısmını bulup kontrol etmeniz gerekir.

2) Ultra güç tasarrufu modu

WhatsApp Bildirim Gelmiyor
WhatsApp Bildirim Gelmiyor

Cihazınızda bu seçeneği kullanırsanız, cihazınız uyku modundayken İnternet ağını devre dışı bıraktığından cihaz uyarı vermez. Bu yüzden bu modun kapalı olduğundan emin olun.

3) Ekran kapalıyken veya kilit ekranındayken bildirim almazsınız

Android cihazınızda pil tasarruf uygulaması kurmuş olabilirsiniz, bazı pil tasarruf uygulamaları, ekranı kapattığınızda veya ekran kilitlendiğinde bildirimlerini kısıtlar. Uygulamayı kaldırmayı deneyin ve WhatsApp bildirim iletilerini kontrol edin.

4) WiFi ve Mobil şebeke arasında kontrol edin

WiFi üzerinden bildirim alıp almadığınızı kontrol edin. Mobil ağınızla ilgili sorun olabilir. Bazı kullanıcılar, WiFi’ye bağlandıklarında bildirim aldığını bildiriyor. Bunun tersi işlemi de olabilir, yani mobil ağda bildirim alıp wifi de alamayabilirsiniz. Kısaca internet bağlantı probleminiz olmadığından emin olun.

İlginizi Çekebilir:
En iyi Arama Ses Kaydedici Programlar

5) WhatsApp Bildirim iletilerinde gecikme

İyi bir İnternet bağlantınız olmasının ardından bile, WhatsApp bildirimlerinin ertelenmesi yaşanabilir. Bunun için cihaz ayarlarınızdaki “arka plan verilerini kısıtlamayı” kontrol etmeniz gerekiyor.

Arka plan verilerini kısıtlayın: Aygıt Ayarları’nı açın, Veri Kullanımı’na bakın. Sonra WhatsApp üzerine dokunun ve “arka plan verilerini sınırla” nın kapalı olduğundan emin olun, aksi halde açıksa hemen kapatın ve şimdi bildirimleri tekrar kontrol edin.

6) Push Notification Fixer Uygulamasını Kullanın

Yukarıdaki yollardan sonra herhangi bildiri yine de çalışmıyorsa, seçebileceğiniz son seçenek Google Play Store’dan Push Bildirim Düzeltici adlı bir uygulama yüklemektir. Uygulamayı açtığınızda, ayarlarda Mobil Hız Aralığı ve Wifi Hız Aralığı adı verilen iki seçenek görürsünüz. Listelenen seçeneklere tıklayarak bunları 2 dakika da yapın. Bitirdikten sonra Apply Settings (Ayarları Uygula) üzerine tıklayın ve işlemi tamamlayın.

iOS kullanıcısı için WhatsApp Bildirim Gelmiyor Çözümü

Android’e benzer şekilde, pil tasarrufu uygulamalarını kontrol edebilirsiniz. Cihazınızda herhangi bir batarya tasarrufu uygulaması kurduysanız, uygulamayı kaldırabilir ve bildirimleri kontrol edebilirsiniz.

Bir iOS kullanıcısıysanız ve WhatsApp ve bildirim merkezindeki bildirim ayarlarını kontrol ettiyseniz, iPhone’unuzu yeni telefon olarak kullanmaktan başka seçeneğiniz kalmamıştır. Ayarlar>Whatsapp>Bildirimler kısmından bakınız. IPhone’u geri yükleme işlemini yapın ve verilerinizi uygulamalar dışında kaybetmiyeceğinizi bilmeniz gerekir. Son olarak birde iOS son versiyon kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Yani kısaca telefonda güncelleme varsa onları yapmanızı tavsiye ediyoruz.

OKUMA ÖNERİ: WhatsApp’da çevrimiçi olmadan mesaj göndermek nasıl olur

Yukarıdaki çözümlerin WhatsApp bildirim mesajı almama veya geciktirme sorununuza yardımcı olduğunu umarız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu