Mobil Dünya

En Güçlü Ekran Kilidi Modelleri | 15 Desenli Kilit Modeli

Başlıklar

Android cihaz kullanıyorsanız ekran kilidi modelleri veya uygulama kilidi ekranı için desen kilidi seçeneğini kullanabilirsiniz. Güvenliğinizi riske atmamak için kolay desenler tercih etmemeli, olabildiğince güvenli desenler seçmelisiniz. Bu yazımızda sizlere Android telefon ve sekmeler için en zorlu ekran kilidi modelleri hakkında örnekler sunacağız. Cihazınızda kullanabileceğiniz kilit çeşitlerinden desen ekran kilidi modellerine birlikte bakalım.

En Etkili Desen Ekran Kilidi Modelleri

Kilit ekranı veya uygulama kilitleme ekranı için desen kilidi kullanırken sizin için ilk ipucunu verelim: ardında deseni görünmesini sağlayan seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun. Çünkü bu seçeneği açarsanız cihazınızın kilidini açmak için desen çizdiğinizde başkaları desen yolunu görür. Bu seçenek kapalı olursa yol görünmez olur. Ayrıca ekranda görünen parmak izine de detaylı bakıldığında modeliniz kolayca açığa çıkabilir. Bu yüzden zor şekiller çizdiğinizde her türlü bulunma şansı azalır.

En etkili ekran kili modellerine birlikte göz atalım. Siz de bu modeller arasında kendinize kolay geleni seçebilirsiniz. Kilidi unutmamak için birkaç sefer girin ve modeli öğrendiğinize emin olun. Cihazınızda kullanabileceğiniz 15 farklı desen ekran kilidi modelini aşağıda derledik.

  • 1. Desen:  4 -> 2 -> 3 -> 1 -> 7
Ekran Kilidi Modelleri
Ekran Kilidi Modelleri
  • 2. Desen: 4 -> 3 -> 8 -> 5 -> 7
Ekran Kilidi Modelleri
Ekran Kilidi Modelleri

 

  • 3. Desen: 7 -> 4 -> 2 -> 3 -> 1 -> 5 -> 9
Güvenli Ekran Kilidi Modelleri
Güvenli Ekran Kilidi Modelleri

 

4. Desen: 1 -> 8 -> 3 -> 4 -> 9

4 1kısa 2

5. Desen: 7 -> 4 -> 1 -> 5 -> 2 -> 3 -> 8 -> 6

5 1kısa 3

6. Desen: 8 -> 7 -> 4 -> 3 -> 5 -> 9 -> 6 -> 2 -> 1

6 1kısa 4

7. Desen: 2 -> 4 -> 1 -> 5 -> 8 -> 9 -> 6 -> 3 -> 7

7 1kısa 1

8. Desen: 4 -> 2 -> 7 -> 5 -> 3 -> 8 -> 6

8 1kısa 1

9. Desen: 8 -> 4 -> 1 -> 5 -> 9 -> 6 -> 2 -> 3 -> 7

9 1kısa

10. Desen: 7 -> 5 -> 3 -> 4 -> 2 -> 6 -> 1 -> 9

10 1kısa

11. Desen: 1 -> 2 -> 3 -> 4 -> 9 -> 8 -> 7 -> 6 -> 5

11 1kısa

12. Desen: 1 -> 4 -> 2 -> 9 -> 5 -> 3 -> 6 -> 8 -> 7

12 1kısa

13. Desen: 4 -> 2 -> 7 -> 5 -> 3 -> 8 -> 6 -> 1 -> 9

13 1kısa

14. Desen: 1 -> 5 -> 9 -> 4 -> 8 -> 2 -> 6 -> 3 -> 7

14 1kısa

15. Desen: 9 -> 5 -> 1 -> 4 -> 8 -> 6 -> 3 -> 7 -> 2

15 1kısa

Desen kilit kullanacaklar için en etkili ekran kilidi modellerini sizler için derledik. Siz de bu modellere bakarak desen türetebilir veya direkt olarak bunlardan birini kullanabilirsiniz. Desen ekran kilidi kullanmak istemiyorsanız sayı veya yazı gibi şifre modellerini de tercih edebilirsiniz. Ekran kilidi modelleri sayesinde telefonunuzu güvene alacak ve verilerinizi daha iyi koruyacaksınız.

İlginizi Çekebilir:
Samsung Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemi

Android Ekran Kilidi Açma ve Kapama Ayarları

Ekran kilidi modellerinden sonra ekran kilidini açma ve kapatma ayarlarına bakalım. Ekran kilidini açmak için tek yapmanız gereken sırasıyla Android cihazınızda ayarlar > Ekran > Ekran Kilidi bölmesini açmaktır. Burada ekran kilidi açma ve kapatma seçeneğini göreceksiniz. Ekrana kilit ekleyecekseniz desen, sayı, yazı gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

Ekran kilidini kaldırdığınızdaysa direkt olarak ekranınız açılır. Bu durumda telefonunuz güç tuşuna basıp ekrana dokunduğunuzda açılacaktır. Telefonu açarken şifre olmaması kolaylık olabilir ancak güvenlik açısından tehlikelidir. Telefonunuzdaki uygulamalara, verilere, fotoğraflara ve diğer tüm bilgilere herhangi bir şifre olmadan ulaşılabilir. Böyle durumlar için dikkatli olmanız gerekir.

Bonus: Ekran Kilidi Modeli Unuttum Ne Yapmalıyım?

Ekran kilidi modellerinde kullanabileceğiniz örnekleri yazımızda derledik. Siz de bu modellerden birini veya farklı ekran kilidi seçeneklerini kullanabilirsiniz. Peki ekran kilidi modeli unuttum diyorsanız ne yapmalısınız? En güçlü ekran kilidi modellerinden birini koyduysanız telefonunuz güvendedir ancak siz sonrasında bu modeli unutabilirsiniz. Bu nedenle size kolay gelen ve sürekli hatırlayacağınız bir model seçmelisiniz. Eğer ekran kilidini unuttuysanız kurtarma seçeneklerinden faydalanmalısınız.

Ekran kilidini birkaç kere yanlış girdikten sonra telefon sizi engelliyor ve süre sınırı koyuyor. Üst üste 5 kere yanlış girdiğinizde 30 saniye beklemeniz gerektiğinizi söylüyor. Bunun üzerine yanlış girmeye devam ederseniz telefon tamamen kitleniyor. Bu durumda Gmail hesabınızla telefonu kurtarmanız gerekiyor. Cihazda kayıtlı olan Gmail hesabınıza giriş yaparak şifrenizi değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

En güçlü ekran kilidi modelleri yazımızın sonuna geldik. İlgili başka yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz: En Güzel Ekran Kilidi Modellerini Sağlayan Uygulamaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu