Sosyal MedyaNasıl Yapılır

Instagram Takip Etmeyenleri Toplu Takipten Çıkarma Yöntemi

Instagram hesabınızda sizi takip etmeyenleri toplu takipten çıkarma yöntemiyle fark edebilir ve siz de takipten çıkabilirsiniz. Instagram, kullanıcı arayüzü ve işlevi nedeniyle diğer sosyal medya ağlarından farklıdır. Instagram, Facebook’tan farklı olarak, diğer insanlarla bağlantıya geçmek için arkadaşça bir istek göndermenizin dışında, kullanıcıların birbirlerini ayrı ayrı takip etmesini gerektiren bir uygulamadır. Herkesin merak ettiği genel bir soru ise benim takip ettiğim halde instagramda beni takip etmeyen kişileri nasıl bulabilirim. Bunun için yazının devamını dikkatlice okuyabilirsiniz.

Biri sizi takip ederse, tek yönlü eylem demektir, yalnızca haber yayınında güncellemeler alabilecektir. Ayrıca kişiyle bağlantı kurmak isterseniz, onu elle geri takip etmeniz gerekir.

Instagram Beni Takip Etmeyenleri Toplu Takipten Çıkarma İşlemi

Instagram, takip strateji sayesinde insanları takip etmek için popüler. Önceki yazılarımda da tartışıldığı gibi, Instagram takipçilerinizi artırmanın en kolay yollarından biri, bazı rastgele kişileri toplu halde takip ederek büyüyebilirsiniz. Bunun karşılığında sizi de takip edecekler. Buna follow-for-follow tekniği denir.

Bunu yaparsanız, sizi takip etmeyen birçok insanı takip etmiş olabilirsiniz. Ne yazık ki, Instagram, takipçileriniz olmayanları bulmak için bir özellik bulundurmaz. Aşağıdaki listeniz çok büyük olduğunda bunları manuel olarak izlemenin sıkıntı verici bir görevi olacaktır.

Instagram’da Takipçileri Takip Etmeden Nasıl Ayrılmalı?

Neyse ki, sizi Instagram’da sizlerin takip ettiği halde sizi geri takip etmeyen kişileri topluca takibi bıraktıran birkaç çevrimiçi araç ve uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaları Google Play Store’da ve App Store’da, Instagram, Takipçi Olmayanlar, Takip etmeyenleri bulma vb. Anahtar kelimelerin kombinasyonlarını arayarak bulabilirsiniz.

Tüm uygulamalar, açıklamalarında iddia ettikleri şeyi yapmaz. Bu nedenle, uygulamanın yorumlarını okuduğunuzdan hangisinin en güvenilir olduğunu bulmaya dikkat edin. InstaFollow veya Followers Insight’ı kullanmanızı öneririm. InstaFollow’u birçok kez kullandım ve işini oldukça iyi yaptı, fakat çok fazla reklam ve pop upla rahatsız olacaksın.

İlginizi Çekebilir:
Et İşareti Nasıl Yapılır ve Nerelerde Kullanılır?

Instagram’da sizi takip etmeyen kişileri bulmak ve kaldırmak için bu adım adım rehberi izleyebilirsiniz.

  • Önce InstaFollow uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin ve açın.
  • Şimdi Instagram hesabınıza giriş yapın.
instagramda Beni Takip Etmeyenleri toplu takipten çıkarma
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Instagram ile oturum açın
  • Ardından, profil resmi, takipçileri, takip etmesi vb. Gibi temel bilgilerinize erişebilmesi için uygulamaya hesabınıza erişim izni verin,
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Uygulamanın yetkilendirilmesi
  • Veri yüklendikten sonra, takipçileri takip etmeyen listeyi açın ve sizi kimin takip etmediğini görün.
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Takipçileri açık listeyi açın
  • İzini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki “Takibi bırak” düğmesini tıklayın. Bu kadar.
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler

Bu uygulamayla çok fazla insanı takipten vazgeçerseniz Instagram, hesabınızı spam faaliyetleri olarak sanabileceği için engelleyebilir. Bu nedenle, insanları takipten toplu çıkarmak için bir süre sınırı var.

Kullanabileceğiniz bir başka yol, takipçileri olmayanların ekran görüntülerini almak ve daha sonra Instagram uygulamasından elle kişileri manuel olarak takibi bırakmaktır.

Bu üçüncü parti uygulamaların, kullanıcının verilerini almak için Instagram API’sını kullandığını ancak Instagram ile resmen onaylanmadığını veya Instagram ile ilişkili olmadığını unutmayın. Yani bu işlemleri yapmak biraz tehlikelidir.

Göreviniz tamamlandıktan sonra, InstaFollow’un uygulamanızı kaldırarak hesabınızdan bağlantısını kesebilirsiniz. Ayrıca hayalet takipçiler ve takipçi engelleme hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu