instagramda Beni Takip Etmeyenler

Instagram hesabınızda sizi takip etmeyenleri toplu takipten çıkarma yöntemiyle fark edebilir ve siz de takipten çıkabilirsiniz. Instagram, kullanıcı ara yüzü ve işlevi nedeniyle diğer sosyal medya ağlarından farklıdır. Facebook’tan farklı olarak diğer insanlarla bağlantıya geçmek için arkadaşça bir istek göndermenizin dışında, kullanıcıların birbirlerini ayrı ayrı takip etmesini gerektiren bir uygulamadır.

Herkesin merak ettiği genel bir soruysa benim takip ettiğim halde Instagram’da beni takip etmeyen kişileri nasıl bulabilirim? sorusudur. Bunun için yazının devamını dikkatlice okuyabilirsiniz. Instagram toplu takipten çıkarma işlemi için ipuçlarını sizlerle paylaştık.

Instagram Beni Takip Etmeyenleri Toplu Takipten Çıkarma İşlemi

Instagram hesapları takip etme üzerine kurulu popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Instagram takipçilerinizi artırmanın en kolay yollarından biri bazı rastgele kişileri toplu halde takip etmektir. Bunun karşılığında sizi de takip edecekler. Buna follow-for-follow tekniği denir. Toplu takip etme kadar toplu takipten çıkarma işlemi de merak edilir.

Toplu takip etme işlemini yaptığınızda sizi takip etmeyen birçok insanı takip etmiş olabilirsiniz. Ne yazık ki Instagram, takipçileriniz olmayanları bulmak için bir özellik bulundurmaz. Takip ettiklerinizin listesi çok büyük olduğunda bunları manuel olarak izlemek zor olacaktır. Tek tek uğraşıp takipten çıkarmak yerine toplu takipten çıkarma yapmak çok daha mantıklıdır.

Instagram Toplu Takipten Çıkarma Nasıl Yapılır?

Instagram’da takip ettiğiniz halde sizi geri takip etmeyen kişileri topluca takibi bıraktıran birkaç çevrimiçi araç ve uygulama bulunur. Bu uygulamaları Google Play Store‘da ve App Store‘da; Instagram Takipçi Olmayanlar, Takip etmeyenleri bulma ve benzeri gibi anahtar kelimeleri arayarak bulabilirsiniz.

Toplu takipten çıkarmak için uygulama bulduğunuzda isteklerinizi karşılamıyor olabilir. Bu nedenle uygulamayı indirmeden önce yorumlara dikkat edin. Hangi uygulamanın en güvenilir olduğunu bulmak için ne kadar indirildiğine, puanına ve yorumlarına mutlaka bakın. InstaFollow veya Followers Insight uygulamaları toplu takipten çıkarma işleminde en çok indirilen uygulamalardandır. Ne kadar iyi olsa da uygulama içindeki reklamlar rahatsız edebilir.

Uygulamaya karar verdikten sonra Instagram’da sizi takip etmeyen kişileri bulmak ve kaldırmak için rehberi izleyebilirsiniz. Adım adım neler yapmanız gerektiğini aşağıda sizlere anlattık.

instagramda Beni Takip Etmeyenleri toplu takipten çıkarma
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Önce InstaFollow uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin ve açın.
  • Şimdi Instagram hesabınıza giriş yapın.
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Instagram hesabınızda oturum açın.
  • Ardından profil resmi, takipçileri, takip etmesi ve benzeri gibi temel bilgilerinize erişebilmesi için uygulamaya hesabınıza erişim izni verin.
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Toplu takipten çıkarmak için uygulamayı yetkilendirin ve hesabınıza ulaşmasına izin verin.
  • Veri yüklendikten sonra takipçileri takip etmeyen listeyi açın ve sizi kimin takip etmediğini görün.
instagramda Beni Takip Etmeyenler
instagramda Beni Takip Etmeyenler
  • Takipçileri açık listeyi açın.
  • İzini kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki “Takibi bırak” düğmesini tıklayın.
İlginizi Çekebilir:
We Transfer Nasıl Kullanılır , Ne İşe Yarar

İşte toplu takipten çıkarma işlemi bu kadar kolaydır. Bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gerekenleri de anlatarak yazımızı bitirelim.

Toplu Takipten Çıkarma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplu takipten çıkarma uygulamasıyla çok fazla insanı kısa süre içinde takipten çıkarsanız Instagram, bu hareketi tehlikeli bulur. Instagram için bu spam bir durumdur ve hesabınızı spam faaliyetleri olarak sanabileceği için engelleyebilir. Bu nedenle, insanları takipten toplu çıkarmak için bir süre sınırı vardır. Bu süre sınırına uymaya dikkat etmelisiniz.

Kullanabileceğiniz bir başka yol, sizi takip etmeyen hesapları uygulamada görüntüledikten sonra ekran görüntülerini almak ve daha sonra Instagram uygulamasından bizzat kendiniz manuel olarak takibi bırakmaktır. Kendiniz tek tek takipten çıkarken de hızlı işlem yapmamaya ve çok fazla kişiyi bir anda çıkmamaya özen gösterin.

Toplu takipten çıkarma gibi üçüncü parti uygulamaların, kullanıcının verilerini almak için Instagram API’sını kullandığını unutmayın. Instagram tarafından bu uygulamaların resmen onaylanmadığını ve Instagram ile ilişkili olmadığını unutmayın. Yani bu işlemleri yapmak biraz tehlikelidir. Uygulamaları kullanmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bu da hesabınızın bütün bilgilerini uygulamalara emanet etmek demektir. Güvenli bir uygulama değilse bilgileriniz kötü niyetli insanların eline geçebilir. Bu tarz uygulamaları kullanmadan önce iyi düşünün deriz.

Göreviniz tamamlandıktan sonra, InstaFollow’un uygulamanızı kaldırarak hesabınızdan bağlantısını kesebilirsiniz. Ayrıca hayalet takipçiler ve takipçi engelleme hakkında detaylı bilgi için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir