Bulunduğum Yerin Adresi, Konumdan Adres Bulma

Bazen belli bir yerde olursunuz fakat karşı tarafa olduğunuz yeri anlatmada zorluk çekebilirsiniz. Belki karşıdaki kişi konum almayı bilmiyordur ya da sizler de atmayı. Bulunduğum yerin adresi nedir diye merak ediyorsanız, ve mevcut konum adresinizi öğrenmek istiyorsanız yazının devamına bakabilirsiniz.

Bulunduğum Yerin Adresi, Konumdan Adres Bulma

Belli bir konumdaysanız ve bu konumun adresini öğrenmek ya da birilerine iletmek istiyorsanız yapmanız gereken şey basittir.

Aşağıdaki konum bulma web sitelerinin herhangi birine tıklayın ve ardından sizden istenilen konumunuza erişim iznini verin. Sonrasında cadde ve sokak ismine kadar sizlerin konumunu gösterecektir sistem.

  1. https://gps-coordinates.org/what-is-my-address.php
  2. https://www.where-am-i.me/what-is-my-address.html

Bu siteler gibi birçok site mevcuttur sizlerin bulunduğu konumun adresini gösteren ama bunlar işinizi görecektir diye umut ediyoruz.

Google Haritalar’a Yer Ekleme İşlemi

Google Haritalar, dünya çapında sağlam bir adres ve işletme koleksiyonuna sahiptir. Ancak bazen hala garip kayıp yere rastlarsınız.

Neyse ki, bu olduğunda, konumu kendiniz ekleyerek boşluğu doldurma yeteneğine sahipsiniz. Bunu yaptığınızda, konumun eklenmesi biraz zaman alabilir, çünkü Google Haritalar’a eklenmeden önce incelenmesi gerekebilir.

İster masaüstü sürümünü ister mobil iPhone veya Android uygulamasını kullanıyor olun, nasıl yer ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Bu makalede belirtilen ürünlere göz atın:

Bilgisayara Google Haritalar’da konum ekleme

1. maps.google.com adresine gidin.

2. Ekranın sol üst köşesindeki arama çubuğunu kullanarak adresi arayın.

3. Görüntülenen kenar çubuğunda “Eksik yer ekle” yi tıklayın.

Google Haritalar’da girişi olmayan bir konum bulduktan sonra, “Eksik yer ekle” yi tıklayabilirsiniz. 

4. Konumun konumunu, adını ve kategorisini (bunlar gereklidir) ve eklemek istediğiniz diğer özellikleri açılır pencereye ekleyin. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir düzineden fazla kategori var.

Konum hakkında olabildiğince fazla bilgi girin. 

5. “Gönder” i tıklayın.

Benzer Gönderiler
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir