whatsapp grubu nasıl kapatılır

Whatsapp grupları, parçası olduğunuz gruba bağlı olarak kötü veya yararlı olabilir. Bazı gruplar oldukça faydalıdır ve üye olmaya devam etmek mantıklıdır. Bununla birlikte, can sıkıcı grupların hemen kapatılması gerekir. Ve uygunsa, grubu da silebilirsiniz. Artık kullanılmamasını istediğiniz bir grubunuz varsa ve Whatsapp grubu nasıl kapatılır diye merak ediyorsanız yazının devamında çözümü görebilirsiniz.

Peki bir WhatsApp grubu nasıl silinir? Sil düğmesine basmak o kadar kolay değil çünkü böyle bir seçenek yok. Sil düğmesi WhatsApp’ta varsayılan olarak mevcut olmadığından grubu kapatmak için başka yöntemler mevcuttur.

Grup Yöneticisi Olarak Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Yönetici olarak, grubu tamamen silebilirsiniz. Yani, hiç kimsenin etkileşime girmemesi için kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak, WhatsApp bunu yapmak için doğrudan bir yol sağlamaz.

Gruptan çıkış düğmesine basarsanız artık sadece katılımcı olmayacaksınız, ancak grup yine de var olacaktır.  Ancak, tek yönetici sizseniz, WhatsApp rastgele bir başkasını yönetici yapacak. Gruptan çıktıktan sonra Sil seçeneğini göreceksiniz, ancak yalnızca grup sohbet geçmişini kaldıracaktır.

Grubu yönetici olarak kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Yönetici Olarak Herkesi Gruptan Silme. 

Grup üyelerini görüntülemek için üst çubuğa dokunun.

whatsapp grubu silme
whatsapp grubu silme

Yönetici olarak, gruptan herhangi birini kaldırma hakkından yararlanmalısınız. Bu gücü kullanmanız ve her bir üyeyi gruptan ayrı ayrı kaldırmanız gerekir. Bunun için üyenin adını tutmanız ve Kaldır düğmesine basmanız yeterlidir.

Adım 2: Grubun tüm üyeleri için 1. adımı tekrarlayın. Herkesi kaldırdıktan sonra, yukarıda gösterildiği gibi gruptan çıkın. Çıktıktan sonra Sil düğmesini görüntülersiniz. Grubu kalıcı olarak kaldırmak için üzerine dokunmanız yeterlidir.

Özetle whatsapp grubu nasıl kapatılır sorusunun cevabı; yönetici olarak gruptaki herkesi çıkarmalı ve ardından sizde çıkış yaptığınızda açılan grup sil butonu ile grubu silmelisiniz. Hepsi bu kadar.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Takip Etmeyenleri Toplu Silme

WhatsApp mesajlar ekranda görünmesin istiyorsan:”WhatsApp Mesaj Ekranda Görünmesin İstiyorum” yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir