instagram Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır

Instagram hesapları bilgisayar korsanları için popüler bir hedeftir. Zayıf bir şifreniz varsa ve şifrenizi hedefe koymuşlarsa kolayca hesabınızı kaybedebilirsiniz. Bu yazımızda Instagram şifresi değiştirme nasıl yapılır diye merak edenlerin biraz daha güvenli bir şekilde şifrelerini nasıl belirleyebileceklerine bakacağız.

Instagram Şifresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram şifresi değiştirme adımlarını sizler için adım adım anlattık. Aşağıdaki adımları takip ederek sizde Instagram şifresi değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

instagram şifre değiştirme linki
instagram şifre değiştirme linki
  • Instagram uygulamasını açın ve profil sayfanıza gidin. 
  • Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun
  • Şifreyi Değiştir’i seçin.
  • Mevcut Parolanızı ve Yeni Parolanızı iki kez girin.
  • Bitti’yi tıkladığınızda yeni şifreniz ayarlanır.

Instagram Şifresi Değiştirme Linki

Akıllı telefonunuza erişiminiz yoksa, www.Instagram.com/accounts/password/change/ adresine giderek Instagram şifrenizi de değiştirebilirsiniz. Eski Parolanızı ve Yeni Parolanızı iki kez girin, Parolayı Değiştir’i tıkladığınızda parolanız güncellenir.

Bunuda okuyun: Instagram Şifre Bulma Yöntemleri

Güçlü bir şifre Instagram hesabınızı korumanın yollarından birisidir. Gerçekten güvende tutmak istiyorsanız, iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirmelisiniz.

Instagram Eski Şifrenizi Unuttunuz ve Şifrenizi Değiştirmek İstiyorsanız

İlk olarak Instagram’ın web sitesine gidin ve ardından sayfanın alt kısmındaki “Giriş” bağlantısını tıklayın. Bir sonraki sayfada, giriş alanlarının altında “Şifremi Unuttum” bağlantısını tıklayın.

Ardından, hesabınızı oluştururken kullandığınız kullanıcı adını, e-postayı veya telefon numarasını yazın. Güvenlik kontrolünü geçtikten sonra “Parolayı Sıfırla” düğmesini tıklayın.

Mevcut email hesabınıza şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı içeren bir e-posta mesajı gönderilir. Mesajı aldığınızda, “Parolayı Sıfırla” düğmesini tıklayın. Yeni parolanızı yazın (ve güçlü bir parola yapın), onaylamak için tekrar yazın ve son kez “Parolayı Sıfırla” yı tıklayın. Daha sonra oturum açacak ve Instagram özet akışınıza yönlendirileceksiniz.

Uygulamadan Şifrenizi Sıfırlayın

Instagram uygulamasından şifrenizi sıfırlamak da kolaydır. Buradaki örneğimiz için Android sürümünü kullanıyoruz, ancak iPhone veya iPad’de hemen hemen aynı şekilde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:
Android için En İyi Uygulama Kilitleyici Programlar

Instagram uygulamasını başlatın ve ardından oturum açma sayfasındaki “Oturum Açma Yardımı Alın” bağlantısına dokunun. Hesabınızı oluştururken kullandığınız kullanıcı adını, e-postayı veya telefon numarasını yazın ve ardından “İleri” düğmesine dokunun.

Ardından, Instagram’ın size bir e-posta veya SMS mesajı göndermesini sağlayabilir veya ayarladıysanız bağlantılı bir Facebook hesabı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Burada bir e-posta mesajı kullanmaya bakacağız, ancak SMS seçeneğini kullanmak çok benzer. SMS mesajı seçerseniz, uygulamaya yazabileceğiniz bir kod içeren bir metin alırsınız. Daha sonra yeni bir şifre belirleyebilir ve oturum açabilirsiniz.

E-posta seçeneğini belirledikten sonra, Instagram’a kaydolurken kullandığınız adreste bir e-posta iletisi alırsınız. Bu mesajda “<kullanıcı adı> Olarak Oturum Aç” düğmesine dokunun. Alternatif olarak, “Instagram Parolanızı Sıfırlayın” bağlantısına dokunabilirsiniz. Her ikisi de sizi bir şifre sıfırlama sayfasına getirir.

Yeni parolanızı yazın (sağlam ve güvenli bir parola yapmayı unutmayın) ve ardından “Parolayı Sıfırla” düğmesine dokunun. Daha sonra oturum açacak ve Instagram özet akışınıza yönlendirileceksiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir