Sosyal MedyaNasıl Yapılır

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak Nasıl Olabilir

WhatsApp çevrimiçi durumunu gizlemek, WhatsApp’ta yeni bir sohbet başlatmak kadar kolay değildir. Aslında uygulama çevrimiçi durumunuzu gizlemeyi doğrudan desteklemez. Demek istediğim, çevrimiçi olma, açıp kapatabileceğin bir özellik değildir. Whatsapp çevrimiçi olmadan yazmak nasıl olur merak ediyorsanız, öncelikle uygulama kullanmadan gizlilik nasıl yapılabilir ve ardından uygulamalar ile gizlilik nasıl yapılabilir , bunları detaylıca aktarmaya çalışacağız.

[wp_ad_camp_1]

Birçok kişi bu messenger uygulamasında çevrimiçi durumlarını göstermekten hoşlanmaz. Bunu gizlilik ihlali olarak görüyorlar; Her iletişim kurduklarında online göründüklerini bilmeleri gerekiyor. Gizliliği yapmanın doğrudan bir yolu yok olsa da, buna yakın bir şey elde etmek için ayarlayabileceğiniz ayarlar vardır.

 

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak
Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

 

Bu makalede daha önce de belirtildiği gibi, bunun için WhatsApp’da bir özellik yoktur. Bununla birlikte, WhatsApp’da kaybolmak için kullanabileceğiniz geçici çözümler var ve onlardan bahsedeceğiz. Adımlar temelde sadece birkaç farklılık ile her türü telefon için aynıdır.

IOS, Blackberry’de Gizlilik Ayarını açmak için WhatsApp> Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik

Android Telefonda, WhatsApp >> Menü Düğmesine >> Ayarlar >> Hesap >> Gizlilik’e gidin

Nokia S40 Telefonlarında, Seçenekler >> Ayarlar >> Hesap >> Gizlilik

Windows Phone’ta, WhatsApp uygulamasını açın ve Diğer pencereler düğmesi-daha düğmesi >> ayarlar >> kişiler >> engellenen kişilere dokunun.

Gizlilik Ayarları aracılığıyla Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

Aşağıdaki diğer adımlar tüm cihazlar için çok benzerdir. Bu adımları takip ederek bazı gizlilik yolları deneyebilirsiniz.

WhatsApp Gizlilik Ayarı altında, kişilerinizden kendinizi gizlemek için açıp kapatabileceğiniz bazı seçenekler bulunur. Onları kapatmak insanlara karşı görünmez olmanıza yardımcı olur.

  1. Gönderilen Mesajları Mavi Bildirimleri Kapat: Yapmanız Gereken tek şey whatsapp ayarlar>Hesap> Gizlilik>Okundu Bilgisi Kapatma

Bu işlemi yaparak sizlere biri mesaj yazdığında, sizler o kişinin mesajını okursunuz fakat o kişiye mavi tik gitmediğinden , ne zaman okuduğunuzu bilmez. Kötü yanı ise , bu özelli,ği kullanırsanız sizlerde birine mesaj yazdığınızda , o kişinin mesajınızı ne zaman okuduğunu öğrenemzsiniz.

  1. Özel Kişiyi Engelle: Genellikle çevrimiçi durumumuzu gizlemek istediğimizde, genellikle önlemeye çalıştığımız bir veya iki kişiden dolayı olur. Peki, neden WhatsApp’inizde istediğiniz her şeyi yaparken sadece bu iki kişiyi bloke etmeyin. İşiniz bittiğinde, engellemeyi kaldırın ve uygulamayı kapatın.

Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Engellenenler Bölümünden yeni kişi ekle diyerek bu kişileri tamamen engellersiniz ve böylece bunlar sizlerin online olup olmadığınızı göremezler.

  1. “Son Görülme” Güncellemesini Gizle: Whatsapp sizlere son görülme özelliğini kapatma imkanı sunar. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son Görülme Dokunun ve buradan hiç kimse seçeneğini tıklayın ! Bu özelliği kullanmanız sizlere diğer kullanıcıların da son görülme özelliklerini görme şansınızı kapatır.

 

İlginizi Çekebilir:
Android Telefonda Silinen SMS Geri Yükleme İşlemi

Çevrimiçi Durumunu Gizleyecek Bir Uygulama ile Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

WhatsApp’daki çevrimiçi durumunuzu gizlemek için yapabileceğiniz bir diğer adım, bir uygulama yüklemektir. İlgili uygulama mağazalarınızda hızlı bir arama yaparsanız (Android ve Apple (iOS)), WhatsApp’da çevrimiçi veya çevrimdışı durumunu gizlemenize yardımcı olacağına söz veren birçok uygulama görebilirsiniz.

Bu uygulamalardan temelde çoğu, WhatsApp’ı kullanırken telefonunuzda uçak uçuş modunu açmaktadır. Uçuş modunu açmak için bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Bunu bir uygulama olmadan kendiniz yapmak için telefon ayarlarına gidebilirsiniz. Bununla birlikte, sizin için bazı harikalar yapabilecek Hide for Whats APP adlı uygulama var.

Hide for Whats APP“, iletileri göndermek ve konuşmayı kendi arayüzü içinde tutmak için Google Asistan işlevini kullanarak büyülü bir yol izler. WhatsApp’a geçiş yapmaz ve bu şekilde görünmez kalırsınız.

Uygulamanın nasıl çalıştığını detaylı görmek istiyorsanız,  YouTube videosunu kontrol edebilirsiniz. Uygulamayı nasıl kuracağınıza ve kullanacağınıza ilişkin ayrıntıları göreceksiniz.

Hepimizin bildiği gibi, APK dosyaları Android telefonlar için kullanılabilir. Yani iPhone kullanıcıları, bu uygulamayı WhatsApp’daki çevrimiçi durumunuzu gizleyecek şekilde elde edemediğiniz için özür dileriz. Bundan sonraki yazımızda Whatsapp sohbet yedeği silme hakkında bahsedeceğiz. Şimdiden iyi okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu