whatsapp profil fotoğrafı boyutu

WhatsApp’ta, artık çoğu insanın WhatsApp profil resmini kırpmadan ayarlamak için çaba harcıyorlar. Herhangi bir fotoğrafınızı WhatsApp’ta profil resmi olarak ayarlamak istiyorsunuz, ancak Whastapp 1: 1 en boy oranında fotoğrafın kare olarak görünmesini istiyor ve resim yükleme standartlarını karşılamıyorsa fotoğrafı kırpmak zorunda kalıyorsunuz. Whatsapp profil fotoğrafı boyutu kırpma işlemi yapmadan nasıl ayarlanır diye merak ediyorsan yazının devamını okuyabilirsin.

Whastapp Profil Fotoğrafı Boyutu Kırpmadan Nasıl Yapılır

Büyük veya dikdörtgen şeklinde bir görüntünüz varsa, onu kırpmanız ve görüntünün bir kısmını ayarlamanız gerekir. Neden? Çünkü WhatsApp bu şekilde istiyor ve WhatsApp’ın sonunda bir sınırlama ile karşılaşırsınız. Görüntüleri kırpmadan ayarlayazsınız.

“Peki, ne yapılabilir? WhatsApp profil resmi olarak ayarlamak için resmimi yeniden boyutlandırmalı mıyım? ” Elbette, bu farklı bir şey, burada sahip olduğum şey bir hile veya WhatsApp profil resmini kırpmadan ayarlamanın bir çözüm olduğunu söyleyebilirsiniz. Nasıl olduğunu bilmek ister misiniz? Okumaya devam edin.

WhatsApp Profil Resmini Kırpmadan Ayarlama

Collage Square Insta No Crop adlı bu uygulamayı yükleyin. Bu uygulamanın yaptığı şey, fotoğrafı kare yapar çünkü WhatsApp’ın yalnızca kare görüntülere izin verdiğini biliyorsunuz. Aynı uygulama Instagram için de kullanılabilir.

Uygulamayı açın, galeriye dokunun, WhatsApp profil resmi olarak ayarlamak istediğiniz fotoğrafınızı seçin. Ardından, fotoğrafın kırpılmadan bile WhatsApp kısıtlamalarına göre kare yapıldığını göreceksiniz. Kaydet düğmesine dokunun. Ayrıca verilen Instagram düğmesiyle doğrudan Instagram’da da paylaşabilirsiniz.

Uygulama Nasıl Çalışıyor

Seçtiğiniz aynı fotoğrafın arka planına bulanıklaştırma efekti koyar. Uygulama zaten WhatsApp’ın kare görüntüler gerektirdiğini biliyor. Akıllı telefonunuzun yatay modda veya portre modunda fotoğrafları vardır ve kırparak kare bir görüntü haline getirirken fotoğrafınızı mahvedebilir. Ama yine de akıllı telefonlarınızdan kare görüntü elde ederek profil fotoğrafı olarak da ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
WhatsApp Üzerinden Yer Tespiti, Konum Bulma

Kolaj, bulanıklaştırma ve fotoğraf editörü pro gibi kontrol edebileceğiniz başka efektler de vardır. Uygulama, fotoğrafı farklı efekt türleriyle kaydeder. Böylece kırpma olamadan Whatsapp profil fotoğrafı boyutu ayarlamış olursunuz.

Whastapp Profiline Bakanlar Görme Tıkla:”https://sosyalprestij.com/whatsapp-profilime-kim-bakti/

Whatsapp Profil Resmi Boyutu Nedir

Temel olarak, WhatsApp, 5 inç ve üstü ekrana sahip cihazlar için 192 * 192 piksel profil resmi çözünürlüğü ayarlamanıza izin verir. Resim boyutu desteklenen çözünürlüğün üzerindeyse, resmi kırpmanız gerekir. Ayrıca resim kare olmalıdır.

Bazı uygulamalar ise bunu kendi içinde yapabiliyor. Editlenmiş Whatsapp sürümlerinde bu özellik bulunabiliyor. İşte onlardan birisi Yowa App uygulamayı indirenler sorumluluğu da kabul etmiş sayılmaktadır. Sosyal Prestij ile bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir