Telegram Kanal Arama

Telegram mesajlaşma uygulaması hız ve güvenlik üzerine odaklanmıştır. Dahası, süper hızlı, basit ve ücretsiz. En iyi özelliklerinden biri, tüm cihazlarda aynı anda kullanılabilmesidir. Telegram kanal arama ise son zamanlarda sorulan sorulardan birisi olmuştur. Bu yazımızda kanal arama işlemini ve telegramı yakından inceledik.

[wp_ad_camp_1]

Telegram, her türden mesaj, resim, video ve dosya gönderilmesini (doc, zip, mp3 …) ve 200.000 kişiye kadar sınırsız yayın yaparak, grup veya kanal oluşturmayı mümkün kılar.

Telegram, aslında SMS ve e-posta kombine gibidir. Dahası, tüm kişisel veya iş mesajlaşma ihtiyaçlarını karşılayabilir. Buna ek olarak, bu platform uçtan uca şifreli sesli çağrıları destekler.

Telegram kanalı nedir?

Telegram kanallarını nasıl bulacağınızı bilmeden önce onları bilmek gerçekten önemlidir. Bunlar, yalnızca yöneticilerin mesaj gönderebileceği tek yönlü mesajlaşma biçimidir. Ayrıca, herhangi bir kullanıcı sınırsız aboneye mesaj yayınlamak için kanallar oluşturabilir veya abone olabilir.

Telegram’daki kanallar, herhangi bir kullanıcının katılabilmesi için bir takma ad ve kalıcı bir URL ile herkese açık olarak kullanılabilir. Bir kanala katılan herkes mesaj geçmişinin tamamını görebilir. Kullanıcılar istedikleri zaman kanallara katılabilir ve kanallardan ayrılabilirler. Bir kanalın ayarlarına bağlı olarak, mesajlar kanalın adıyla veya bunları gönderen yöneticinin kullanıcı adıyla görülebilir.

Dahası, yönetici olmayan kullanıcılar kanala abone olan kullanıcıları göremez, bu nedenle kullanıcı yine de ileti alır, ancak bildirim almaz. Yöneticiler, botların yardımıyla Telegram kanalında yorum yayınlama izni verebilir. Kanalın yöneticisi kanal hakkında genel veriler elde edebilir.

Telegram kanalları ve grupları arasındaki farklar

Kafa karıştırıcı olabilir, ancak Telegram’daki kanallar ve gruplar arasında birçok fark vardır.

Telgraf grupları

Bir yandan, Telegram grupları arkadaşlarınızla ve ailenizle bir şeyler paylaşmak veya küçük ekiplerde işbirliği yapmak için mükemmeldir.

Ayrıca, çok büyüyebilir ve 200.000 üyeye kadar olan toplulukları destekleyebilirler. Herhangi bir grup, yeni üyelerin önceki iletilere erişimi olup olmadığını kontrol etmek için herkese açık ve kalıcı bir geçmiş haline getirilebilir.

Ayrıntılı ayrıcalıklara sahip yöneticiler de atanabilir ve ekranın üst kısmına önemli mesajlar gönderilebilir, böylece yakın zamanda katılanlar da dahil olmak üzere tüm üyeler onları sabit şekilde görebilir.

İlginizi Çekebilir:
En iyi Telefon Temizleyici Programlar

Telegram kanalları

Öte yandan, Telegram kanalları, daha önce de belirtildiği gibi, büyük kitlelere mesaj yayınlamak için bir araçtır. Boşuna değil, bir kanalın sınırsız abonesi olabilir. Bir kanala yayın gönderirken, mesaj kanalın adı ve fotoğrafı ile imzalanır.

Bir kanaldaki her iletinin, iletinin kopyaları da dahil olmak üzere görüntülendiğinde güncellenen bir görüntüleme sayacı vardır.

Bunu da okuyun: Whatsapp Üzerinden yer tespiti:”https://sosyalprestij.com/whatsapp-uzerinden-yer-tespiti-konum-bulma/

Telegram Kanal Arama Nasıl Yapılır

Normalde, insanlar futbol, ​​sinema, yemek pişirme ve kullanıcıların güncel kalmak istediği diğer hobiler gibi belirli ilgi alanlarının etrafında dönen kanallar oluşturur. Herkese açık veya özel olabilirler. Kanal herkese açıksa, herkes uygulamada bulabilir, grup özelse kanalın bir üyesi tarafından gönderilen bir davetle erişime izin verilir.

Telegram’da herkese açık kanalları bulma

Önceden oluşturulmuşsa, genel bir kanal bulmanın üç yolu vardır.

Global arama

  • Büyüteç logolu uygulamanın sağ üst köşesindeki arama simgesini tıklayın.
  • Burada aramak istediğiniz anahtar kelimeyi kullanın, yanında megafon logolu birkaç kanal görünecektir.
  • İstediğiniz kanala dokunun.

İleti Mesajı Yoluyla Kanal Arama

Bir kullanıcı belirli bir kanaldan diğerine dosya gönderirse, bu kullanıcı herkese açıksa dosyaya erişebilir.

  • Dosyanın yönlendirildiği sohbeti bulun.
  • Dosyanın yukarısına dokunun. Bir sonraki mesaj “Şuradan iletildi … (kanalın adını da içerecektir)” olarak gösterilir.
  • Bu metne tıkladığınızda Telegram o kanala yönlendirecektir.

Listeler ve botlar aracılığıyla

Kullanıcı kanalın adını bilmiyorsa, tam kanalı aramak için kanal listelerini sunan birçok web sitesi vardır.

Bu web sitelerine girerek aradığı kanalı kolayca bulabilir.

Telegram’da özel kanal bulma

Özel kanallar aramalarda veya kanal listelerinde görünmez, bu nedenle başka yöntemler gerekir. Genellikle, kanal kimliğinin girilmesi gerekir. Bu nedenle, bir kanal üyesine URL’yi sormak gerekir.

Telegram Kanal Arama

Kısacası, Telegram kanallarının nasıl bulunacağının cevabı o kadar da zor değil. Belirli siteler aracılığla özel kanallarında linklerine ulaşabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir