WhatsApp Mevcut Konum Hilesi, Konum Değiştirme

Son zamanlarda blog takipçilerimiz, Android ve iPhone WhatsApp’ta sahte konum göndermek istiyorlar. Bu makalede, Whatsapp mevcut konum hilesi yöntemini ve birisinin size sahte bir konum gönderip göndermediğini nasıl anlayacağınızı size anlatmaya çalışacağız.

[wp_ad_camp_1]

Arkadaşlarınızla veya ailenizle bulunduğunuz konumdan farklı yerleri paylaşmak istediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Belki sadece birine herhangi bir yeri göndererek kızdırmak veya şaka yapmak istersiniz. Yöntemini paylaşalım.

WhatsApp Mevcut Konum Hilesi , Konumu Farklı Gösterme

Konum gönderme prosedürü, küçük farklılıklarla Android ve iPhone’da aşağı yukarı aynıdır. Yöntemler aynıdır, ancak Android için sahte konumlar ve hatta canlı konumlar göndermek için ekstra bir yöntemimiz var.

Ana mantık şudur; sizin telefonunuzun konumunu farklı yerde göstermeye yarayan harita uygulamaları vardır. Bunlardan birini indirin ve telefon konumuzu istediğiniz yerde ayarlayın, sonrasında whatsapp konum paylaş dediğinizde zaten ayarladığınız konum eklenecektir. Detaylara bakalım;

Android Konum Hilesi

Konumu, Android’de farklı uygulama kullanmadan gönderebilir veya aynı işlemi yapmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Tek fark, bu uygulama ile, alıcının yanlış bir yer mi yoksa gerçek bir yer mi gönderdiğinizi belirleyemeyeceğidir.

Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanma

1. Play Store’a gidin ve Mock Locations uygulamasını ücretsiz indirin. Şimdi, bu uygulamayı başarıyla kullanmak için, Geliştirici seçeneklerinden bu uygulamayı sahte konum olarak etkinleştirmeniz veya seçmeniz gerektiğini unutmayın. Geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenin.

Whatsapp mevcut konum hilesi
Whatsapp mevcut konum hilesi

2. Uygulama yüklendikten sonra, geliştiriciler seçeneğine gidin ve Sahte konum seç uygulamasını arayın. Ardından indirdiğiniz uygulamayı seçin.

Whatsapp mevcut konum hilesi

3. Şimdi sahte bir konum belirlemek için uygulamayı açın. Haritayı sürükleyin ve raptiye görünene kadar istediğiniz konuma uzun basın. Ardından, sol üst taraftan, varsayılan konumunuz olarak ayarlamak için yeşil onay işaretine dokunun.

3

Ayrıca, konumu etkinleştirmek için bundan sonra duraklatma düğmesine basmayı unutmayın, aksi takdirde birkaç saniye sonra kapanacaktır.

İlginizi Çekebilir:
instagram Hesap Bulma, En Etkili Yöntemler

4. Ardından WhatsApp’ı açın ve konumunuzu gönderme işlemini tekrarlayın. Burada şimdi mevcut konumunuzu, Mock konumlar uygulamasını kullanarak seçtiğiniz konum olarak göreceksiniz. Bu yöntemi kullanarak, herhangi bir sorun yaşamadan kendinizi dilediğiniz yerde gösterebilirsiniz.

Başka konum değiştirme uygulamaları da kullanabileceğinizi unutmayın!

Yöntem 2 – WhatsApp Kullanma

Prosedür iPhone ile aynı olduğundan bu işlemi aşağıda anlatıyor olacağız.. Aradaki fark, konum göndermek için sağ alt kısımdaki düğmeyi (ek sembolü) kullanın ve sahte bir tane göndermek istiyorsanız arama seçeneğini kullanın.

iPhone Sahte Konum Gönderme İşlemi

Her şeyden önce, GPS konum servislerinizi açmanız gerekir. GPS konum servislerinizi açmak için Ayarlar’a gidin. Ayarlar altında Gizlilik’i seçin ve ardından Konum Servisleri’ni seçin ve düğmeyi Açık konuma getirin. WhatsApp’ın GPS konumunuza erişmesine izin verildiğinden emin olun. Konum hizmetleriniz açık olduğunda. WhatsApp’a gidin, iletişim sohbetini seçin ve ardından:

1. Fotoğrafı Film Rulosu’ndan paylaştığınız düğmenin sol alt tarafındaki düğmeye (artı simgesi) dokunun. Mevcut seçeneklerden Konum’u seçin. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın.

2. Şimdi orijinal konumu paylaşmak istiyorsanız, ekranda görünen Geçerli Konumunuzu Gönder’e dokunun.

3. Sahte konumu WhatsApp’ta paylaşmak için ekranın üst kısmındaki arama kutusuna Konum yazın ve ara öğesine dokunun, ardından arama sonuçlarının göstereceği konumu seçin.

Seçiminize göre, yukarıdaki prosedürü izledikten sonra konumuzu, seçtiğiniz e ayarladığınız şekilde gönderebilirsiniz. 

Bunu da Okuyun iPhone konum Paylaşma: “https://sosyalprestij.com/iphone-konum-acma-nedir-nasil-yapilir/

Sahte Konumu Anlama

Eminim ki çoğu insan bu WhatsApp hilesini bilmiyor. Birisi WhatsApp konum seçeneğini kullanarak sahte bir konum paylaşmışsa, adres metni ve kırmızı pim aynı yere bırakılmış olarak gelir ve birisi orijinal konumunu paylaşırsa, yalnızca bırakılan kırmızı bir pim ile gelir. 

Birisi üçüncü taraf bir sahte konum uygulaması kullanarak gönderdiyse, o zaman konumun yanlış olup olmadığını belirlemek zor olabilir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir