0 21

WhatsApp en yaygın ve popüler mobil mesajlaşma platformudur. İletileri, fotoğrafları ve hatta videoları WhatsApp’ta göndermek çok kolaydır. Ancak, Whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabı bizim için önemlidir çünkü çoğu zaman kullanıcılar, ilgili arkadaşının WhatsApp’ta engellendiği gerçeğini bilmeden mesajları gönderir.

Unutmayın, WhatsApp’taki birisi tarafından engellendiyseniz o kişi iletilerinizi göremez. Bu nedenle, o kişiye ileti göndermeyi bırakmanızın önemini anlamanız çok önemlidir. Whatsapptan engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevaplarına yazımızda göz atacağız.

Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım Bulma Yöntemleri

Bu makalede, birinin sizi WhatsApp üzerinde engellemiş olup olmadığını öğrenmek için en basit 4 yöntem paylaşıyorum. Bu yüzden, aşağıdaki yollara bir göz atın ve engellenmiş olup olmadığınızı kontrol edin.

Yöntem 1: Son Görülme Durumuna Bakın

WhatsApp’ın Son Görülme özelliği profilinizde etkinleştirildiyse, başkalarının Son Görülme durumunu da görebileceksiniz demektir. Ancak biri sizi WhatsApp’da engellediyse, en son görülen durum görünmez olur.

Demek istediğim; xyz, WhatsApp üzerinde sizi engellediyse, onun WhatsApp durumunu göremezsiniz ve yalnızca boş alan her zaman görülecektir.

Whastapp son görünme tarihi yok
Whastapp son görünme tarihi yok

Böylece daha önce bir kişinin en son görülen durumunu görebiliyor ancak artık boşluk görmeye başladıysanız, o kişi sizi ya engellemiştir ya da son görülme durumunu herkesle paylaşmayı bırakmış demektir. Eğer özelliği kullanmayı bırakmıştır diye düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemlerden kontrol etmeye devam edin.

İlgili makale: Whatsapp Son Görülme Tarihi Hilesi

Yöntem 2: WhatsApp Profil Fotoğrafı

Birisi sizi WhatsApp’da engellediyse, kişinin profil resmine bakarak da bunu tespit edilebilirsiniz. Yani birisi tarafından engellendiyseniz, profil resmini göremezsiniz.

Whatsapp profil resmi yok
Whatsapp profil resmi yok

Veya kişinin profil resmini ayarlamadığını da düşünebilirsiniz. Bu yüzden engellemeden değilde profil resmi olmadığı için görünmüyor diyorsanız diğer yöntemleri okumaya devam edin.

Yöntem 3: İletinin Teslim Edildiğini Kontrol Etme

Birisi sizi engellediyse, iletileriniz o kişiye teslim edilmez. Gönderilen mesajlarda çift tik işareti görmeyeceğiniz anlamına gelir.

Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım
Whatsapptan Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Okundu bilgisi (çift onay işareti) yalnızca alıcı mesajı aldığında görüntülenir. Görüntülenmezse, bu yalnızca kullanıcının o anda WhatsApp kullanmadığı veya engellendiğiniz anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir:
En İyi Instagram MP4 İndirici Programlar

Yöntem 4: WhatsApp çağrısı yapmayı deneyin

Birisi sizi engellediyse, o kişi ile bir WhatsApp görüşmesi yapamazsınız. Bu kişiyi WhatsApp’ta aramayı denerseniz, arama otomatik olarak bağlanmadan sona erer ve her zaman Arama Sona erdi Mesajı görürsünüz.

Bu dört yöntem, birinin sizi WhatsApp uygulamasında engellediğini bulmak için en iyi ve en kolay yöntemlerdir. Kısacası, kısa süre önce görülen son görülme ticklerini ve profil fotoğrafını göremiyorsanız, iletileriniz iletilmiyor ve WhatsApp çağrısı o kişiyle bağlantı kurmuyorsa, bu, WhatsApp’ta kesinlikle sizi engellediği anlamına gelir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir