WhatsApp Grubu Fotoğrafları

Milyarlarca fotoğraf WhatsApp aracılığıyla günlük olarak paylaşılıyor ve bunlardan bazıları galerilerimizde yer alıyor. Benim gibi pek çok kişi (bugünden önce) WhatsApp ayarlarında medya “otomatik indirme” özelliğini kapatmıyor çünkü her seferinde manuel olarak fotoğraf indirmek sıkıcı oluyor. Bu yazımızda sizlerle Whatsapp Grubu Fotoğrafları nasıl Toplu silinir ya da otomatik fotoğraf kaydetme özelliği nasıl engellenir onu anlatmaya çalışacağız.

[wp_ad_camp_1]

Herkesin istediği görseli paylaşmakta serbest olduğu grup içi sohbetler hepimizin bazen problemi olmaktadır. Sorun, tüm paylaşılan fotoğrafların galerilerimize elenmeden gelmesidir. Grup üyelerinin paylaştığı her resim ve video, telefon galerinizde bulunur. Yakında telefon galerisi, WhatsApp gruplarında paylaşılan resimlerle doldurulur ve birçoğu da uygunsuz olabilir.

Peki WhatsApp grup fotoğraflarının galerinizi doldurmasını nasıl engelliyorsunuz? Bu sorunu çözmek için, fotoğrafları yalnızca WhatsApp grup sohbetinde görebileceğiniz belirli bir tanımlanmamış WhatsApp özelliğini kullanabilirsiniz. Demek istediğim, bu özellik sayesinde grup üyelerinin gönderilen görüntülerini telefon galerinizde değil, yalnızca grup sohbetinde göreceksiniz.

WhatsApp Grubu Fotoğrafları Galeriyi Dolduruyor Çözümü

WhatsApp Grubu fotoğraflarının telefon galerinizi doldurmasını önlemek için WhatsApp ayarlarını nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır

  • Grup sohbetini açın
  • Grubun sağ üst köşesinde gösterilen 3 dikey noktayı tıklayın.
  • İlk seçeneği tıklayın, yani “Grup Bilgisi”
WhatsApp Grubu Fotoğrafları
WhatsApp Grubu Fotoğrafları
  • Mevcut seçeneklerden “Film Rulosuna Kaydet” seçeneğine dokunun
  • Varsayılan (“Varsayılan Evet”) seçeneğinden “Hayır” seçeneğine değiştirin

Artık medya telefonunuza kaydedilmeyecek. Daha önce söylediğim gibi, fotoğraflar artık yalnızca grup sohbetlerinizde görüntülenecek.

Ayrıca sadece bu gruptan gelen tüm medyaları görüntüleyip bunları topluca silebilirsiniz.

whastapp grup fotoğraf silme

Bireysel / kişisel sohbetler için de kullanabilirsiniz

Bu özelliği yalnızca grup sohbetleri için değil, bireysel / kişisel sohbetler için de kullanabilirsiniz. Grup sohbetlerini sadece örnek olarak kullandım çünkü en çok istenmeyen fotoğrafların bireysel / kişisel sohbetlerle karşılaştırıldığı yer burası.

İlginizi Çekebilir:
En İyi Şarkı Kesme Programı Önerileri

Bununla birlikte, galerinizdeki bireysel / kişisel sohbetlerde gönderilen fotoğrafları hala görmek istemiyorsanız, ayarları da değiştirebilirsiniz. Bu durumda, işlem hemen hemen aynıdır, sadece “Grup Bilgisi” ne tıklamak yerine “Kişi Görüntüle” ye tıklarsınız. Daha sonra geri kalanları grup sohbetlerinde yaptığınız gibi bitirebilirsiniz. 

Bunlar dışında Grup Açıklaması eklemeyi de sakın unutmayın:”https://sosyalprestij.com/whatsapp-grup-aciklamasi-nasil-eklenir/

En iyi WhatsApp Grup Fotoğrafları

Bazı okurlarımız en güzel Whatsapp Grup Fotoğraflarının nereden bulabiliriz demişler. Bizler sizin için araştırma yaptık ve iki adet linki aşağıya bırakıyoruz incelemeniz için.

  1. https://unsplash.com/s/photos/group
  2. https://pixabay.com/images/search/family%20group/

Bu linklerde umarız birçok grup fotoğrafını beğenirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir