Şifre Koyma Programı

Telefonunuzdaki uygulamalara herkesin ulaşmasını istemiyorsanız siz de şifre koyma programı indirebilir ve size özel hale getirebilirsiniz. Kilit kodunu birer birer uygulama bazında ayarlamak, cihazınıza bir başka güvenlik seviyesi eklemek için mükemmel bir yoldur. Herkes bazen kişiler telefonuma baksın ama sadece şu programa girmesin ya da resimlerime bakmasın diyebilir. Çözüm ise şifre koyma programı ile gizlemek istediğiniz uygulamalara şifre koymaktır.

Akıllı telefonunuzun girişine bir kilit kodu ayarlamak(ekran kilidi koymak), kişisel bilgilerinizi korumak için şiddetle tavsiye edilir, ancak bazen bir kilit kodu biraz rahatsızlık verebilir.

Cihazı komple kilitlemek yerine, yalnızca gizli tutmak istediğiniz uygulamaları kilitleseydiniz ne olur? App Lock adlı bir Android uygulaması, sadece bunu yapmanızı sağlar. Amacımız cihazınızda ekran kilitlemenin yanı sıra App Lock’u kullanamayacağınızı söylemek değil, bilgilerinize fazladan bir güvenlik katabileceğiniz belirtmektir.

Android Market’te ücretsiz olan App Lock, özel olarak gördüğünüz herhangi bir uygulamaya istenmeyen erişim sağlamaktan kaçınarak bir kilit kodu veya desen ayarlamanızı sağlar.

App Lock Şifre Koyma Programı ile Uygulamalara Şifre Koyma

 • Uygulamayı ilk kez kurduktan ve açtıktan sonra bir kilit kodu belirlemeniz istenecektir. Kilit kodu ayarladıktan sonra, bir güvenlik sorusu ayarlamanız gerekir.

  Şifre Koyma Programı
  Şifre Koyma Programı
 • Gerekli güvenlik iznini ayarladıktan sonra, kilit kodu koymayı düşündüğünüz uygulamaları seçebilirsiniz. İlgili uygulamanın yanındaki anahtarı açarsanız, o uygulama için kod gereksinimi etkinleştirilir.

  Şifre Koyma Programı
  Şifre Koyma Programı
 • Uygulamadan çıkmadan önce, açmak istediğiniz önemli bir seçenek var. Sistem Kilidi sekmesine dokunun ve Yükle / Kaldır anahtarını “açık” olarak değiştirin. Bunu yapmak için Uygulama Kilidinin kaldırılması için bir şifre kodu gerekir. Bu seçenek kapalıyken birisi ellerini cihazınıza alabilirse, Uygulama Kilidi’ni kaldırabilir ve bilgilerinize erişebilir. Düşünün akıllı olduğunu sanan bir arkadaşınız direk cihazınızdan App Lock Uygulamanızı kaldırarak tüm verilerinizi görmek isteyebilir. Bu uygulamayı kaldır seçeneğine de şifre koyunuz.

  Şifre Koyma Programı
  Şifre Koyma Programı
 • Artık şifre koyma programı ile dilediğiniz uygulamlara şifre koymuş oldunuz. Bundan sonra Uygulama Kilidi’ni etkinleştirdiğiniz uygulamalardan herhangi birine erişmek için PIN’inizi (veya deseninizi) girmeniz gerekecek.

İLGİLİ MAKALE: Daha fazla uygulamalara şifre koyma programı görmek için Tıklayınız! Umarız gizliliğiniz gönlünüzce sağlanmıştır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir