Google Family Link Çocukların Ailelerin G

Çocukların güvenli internet kullanımını sağlamak için Google family link nedir ve nasıl kullanılır anlattık. Ebeveynler bu uygulamaya çok sevinecek. Google Family Link çocukların ailelerin gözetiminde mobil cihaz kullanabilmelerini sağlıyor. Google artık çocuklarınıza göz kulak olacak. Google family link uygulamasının detaylarına ve nasıl kullanabileceğine birlikte bakalım. Siz de çocuğunuzun internet konusunda hareketlerini izlemek istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Family Link Nedir?

Teknoloji devi Google birçok online servisi, Family Link adlı yeni bir araçla hizmetinize sunuyor. Bu uygulama çocuklarınızın mobil cihazlarındaki içeriklerin ebeveynler tarafından takip edilebilmesine olanak sağlıyor. Geliştirilen bu yeni sistem, çocukların teknoloji ürünlerini kullanmıyor olmaları gerçeği karşısında ailelere çözümler sunmayı amaçlayan büyük bir teknoloji firmasının yaptığı ilk girişimlerden biri olma özelliğini taşıyor.  

Familiy Link; Gmail, Haritalar, Chrome ve diğer birçok tam sürümde Google servisinin çocuklarca daha güvenli olarak kullanılabilmesini sağlıyor. Bu sistem sayesinde çocukların hesapları doğrudan ebeveyn hesaplarıyla bağlı kılınıyor ve çocukların neleri yapabilecekleri ve yapamayacakları bağlamındaki pek çok hususu ailelerin granüler (tek tek) olarak kontrol edebilmelerini sağlıyor. Mobil cihazlardaki uygulamaların içeriklerine ilişkin genel bir derecelendirme imkanı sunan bu sistemi kullanan ebeveynler, çocuklarının belli bir uygulamayı ne kadar süreyle kullanabileceklerini belirleyebiliyor veya tamamen engelleyebiliyor.

Google’ın bu girişimi riskli de olsa aslında gerçek bir soruna yöneliktir. Çocuklar artık çok çok erken yaşlarda internetle tanışıyor. Araştırmalara göre, ortalama 10.3 yaşındayken çocuklara cep telefonu alınıyor ve çocukların yaklaşık yüzde 39’u 11.4 yaşında sosyal medya hesabı edinmiş oluyorlar, ki bu yaş ortalaması çoğu sosyal ağa ilişkin asgari yaş koşulunun 1 yaştan fazla altındadır. Ebeveynlerin endişelerini gidermesi için Google Family Link oldukça kullanışlıdır.

Google Family Link Nasıl Kullanılır?

2kısa 5

Ebeveynler Google Play’dan indirecekleri bir uygulamayla Google Family Link’i yönetebilecekler. Benzer bir uygulama çocuğun cihazında da kurulduktan sonra ebeveyn her iki cihazdaki programın ayarlarını yapması gerekiyor. Bu sayede iki cihaz birbirleriyle bağlı hale geliyor.

Ebeveynler çocuğun cihazında bazı uygulamalara girmesine izin verme veya engelleme imkanına sahip oluyor. Bazı uygulamalara izin verildikten sonra, ebeveynler bu izinleri gözden geçirebilecek olup bazı Google uygulamalarında daha geniş kontrol imkanları olacak. Örneğin Google Chrome’da üç temel giriş düzeyinden biri seçilebilecek: Filtresiz, güvenli (google porno veya diğer sakıncalı siteleri engelleyecek) veya kısıtlamalı (çocuklar sadece ebeveynlerin seçtikleri siteleri ziyaret edebilecek). Ayrıca uygulamada sadece birkaç tıklama ile aileler çocuklarının cihazlarını kilitlemeyi sağlayan farklı yollara da vardır.

Çocuk kısıtlanan bir uygulamayı indirmek veya böyle bir siteye girmek istediğinde, Family Link anne-babalara bunları onaylama veya reddetmeyi sağlayacak bir bildirim iletiyor. Aileler ayrıca çocuklarının hangi uygulamaları, hangi sürelerle kullandıklarına ilişkin detaylı analizler de görüntüleyebiliyor.

Google Family Link Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Google Family Link uygulamasının tanımını yaptıktan sonra nasıl kullanıldığından ve amaçlarından bahsettik. Yazımızda Google Family Link ile ilgili merak edilen tüm bilgileri derledik. Akıllarda soru işareti kalmaması için hakkında merak edilen sorulara yanıt verelim.

İlginizi Çekebilir:
Android için En İyi Uygulama Kilitleme Programı Önerileri

Family Link Nasıl Kurulur?

Family Link uygulamasını iOS cihazlarda App Store ve Android cihazlarda Play Store’den indirip kurabilirsiniz. Kurulumunu yapmak oldukça kolaydır. Ailedeki bireylerin Google hesaplarını birbirine bağlamak yeterlidir.

iOS cihazınızda uygulamayı kullanmak istiyorsanız: Google Family Link linkine tıklayabilirsiniz.

Android cihazınızda uygulamayı kullanmak istiyorsanız: Google Family Link linkine tıklayabilirsiniz.

Google Family Link Ücretsiz midir?

Uygulamaları indirmek ve kullanmak tamamen ücretsizdir. Ancak uygulamayla birlikte gelen bazı özelliklerin kullanımı ücretsiz olabilirken, ek özellikler veya ekran süresi uzatma gibi seçenekler ücretli olabilir.

Hangi cihazlarda Family Link Kullanabilirim?

Family Link uygulaması Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılır. Telefonlar ve tabletlerde kolayca kullanılabilir.

Family Link ile Neleri Kontrol Edebilirim?

Çocukların uygulama indirmeleri, ekran süreleri, güvenli arama ayarları gibi birçok özellik Family Link uygulamasından kontrol edilebilir.

Family Link ile Ekran Süresi Nasıl Sınırlanır?

Ebeveynler uygulamayı kullanarak kolayca çocukların ekran süresini sınırlayabilir. Ekran önünde fazla zaman geçiren çocuklarda cihazları uygulamadan kısıtlayarak erişimini engelleyebilirsiniz.

Family Link Uygulamasını Nasıl Kaldırabilirim?

Uygulamayı kaldırmak için ebeveyn ve çocukların farklı yöntemler izlemesi gerekir. Uygulama üzerinde hesap yönetimi sayfasından bu işlem gerçekleştirilebilir.

Bir diğer yazımıza göz atmak isteyebilirsiniz; Ücretsiz Okul Zil Programı ve Özellikleri

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir