Sosyal Medya

Facebook Beğenileri Gizleme Yöntemi

Facebook’ta bir sayfayı beğenmek oldukça kişisel bir ifade haline geldi. Restoranlar, mağazalar, spor takımları, hayır kurumları, destek grupları. . . birisi bir sayfa beğenisinde bulundu mu hemen o insanların arkadaşları muhtemelen onlar için onları yargılıyor. Çünkü kişilerin beğenilerini Facebook zaman tünelinde diğer arkadaşlarına da gösteriyor. Facebook beğenileri gizleme olayını ise henüz tam olarak bizlere sunmasa da kategori olarak engelleme seçeneğini sunmaktadır.

Arkadaşlarınız ve diğerleri, yalnızca Facebook’ta hoşunuza giden şeylere bakarak varsayımlarda bulunabilir. Örneğin, aniden 15 farklı marka araba için beğenme eklediğinizi varsayalım. Arkadaşlarınız sizin bir araba manyağı olup olmadığınızı merak etmeye başlayabilir.

Herkesin beğendiğinizi bilmesini istemediğiniz şeyleri sakladığınız halde halk arasında haberiniz olmadan yayılmış ve sizi zor durumda bırakmış olabilir.

Facebook Beğenileri Gizleme İşlemi

Facebook’ta pek çok kategori çeşidi var. Film, Televizyon, Müzik, Kitaplar, Spor Takımları, Atletler, İlham Verici İnsanlar, Restoranlar, Oyunlar, Etkinlikler, İlgi Alanları, Spor, Yemek, Giyim, Websiteleri ve Diğer olmak üzere 16 farklı kategoriyi göreceksiniz.

Kategori düzeyinde neye benzediğinizi kontrol edebilirsiniz, ancak sevebileceğiniz tek tek şeyleri gizleyemezsiniz. Çünkü Facebook sizlere kategori olarak beğenilerinizi gizleme imkanı sunar, ayrı ayrı her sayfa ve gönderi için bunu sunmaz.

Sevdiklerinizi Nasıl Özelleştirirsiniz:

Facebook’ta oturum açın.

Kişisel profil sayfanızdaki Zaman Çizelgesi’ni tıklayın.

Facebook Beğenileri Gizleme
Facebook Beğenileri Gizleme

Diğer’i tıklayın.

Beğeniler’i tıklayın.

Yönet’i tıklayın (sağdaki kalem simgesi).

Menüden Sevdiklerinizin Gizliliğini Düzenle’yi seçin.

Facebook Beğenileri Gizleme
Facebook Beğenileri Gizleme

Gizlemek istediğiniz kategori için baş ve omuz simgesinin yanındaki üçgeni tıklayın.

Kategorinin benzer görünürlüğü için istediğiniz gizlilik düzeyini seçin. Seçenekleriniz şunlardır: Herkese Açık, Arkadaşlar, Sadece Ben veya Özel. Sevdiklerinizi sadece kendinizden başka herkesten gizlemek istiyorsanız “Sadece Ben” ı seçin.

Kapat’ı tıklayın.

Dokuz kategorinin her biri için farklı kısıtlamalar seçebilirsiniz, ancak maalesef daha önce de belirtildiği gibi tek tek hangi sayfaları beğendiğinizi gizleyemezsiniz. Her kategori için hepsi ya da hiçbiri seçeneği mevcut. Belki Facebook sevenleri için daha ayrıntılı kontroller ekleyecek ve bazı şeyleri beğendiğinizi gizleyebileceksiniz ancak Facebook bu özelliği ekleyinceye kadar, henüz şunu gizle bunu gizleme diyemiyoruz. Sadece kategori beğeni gizlemesi yapabiliyoruz. Bundan sonraki yazımız telefonunuzdaki fotoğrafları hesap makinesi görünümlü programlarla gizlemek olacaktır. Şimdiden iyi okumalar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu