twitterda e posta değiştirme

Bir Twitter hesabı kurarken hesabınızla ilgili bir e posta adresi ilişkilendirmek zorundasınız. Eğer bu e mail adresini onaylarsınız bu mail adresine Twitter düzenli olarak mesajlar, aktiviteler ve güncellemeler gönderir. Buna ek olarak bu mail adresi sayesinde Twitter sizinle iletişime geçer.

Diğer yandan eğer Twitter şifrenizi kaybederseniz yine bu mail adresi sayesinde şifrenizi güncelleme ya da yenileme şansı elde edersiniz. Twitterda e posta değiştirme işlemine ihtiyacınız olursa , nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz. Twitter mail adresini güncelleme yapmadan önce yeni mail adresine ulaşımınızın olduğundan emin olun.

Adım Adım Twitter E-Posta Değiştirme

  1. Twiter hesabınızda oturum açın.
  2. Kullanıcı ikonuna tıklayın ve açılan menüde Ayarlar kısmına tıklayın.
  3. Buradan E mail seçeneğini bulun ve yeni geçerli bir e mail adresi girin.
  4. Yeni maili girdikten sonra kaydet butonuna basınız.
  5. Şimdi sizden Twitter şifrenizi tekrar girmenizi isteyecek yeni maili onaylamak için. Şifreyi yeniden girdikten sonra kaydet butonuna basın ve onaylayın.
  6. Son olarak yeni mail adresinizin gelen kutusuna gidin ve Twitter’dan gelen doğrulama mailini onay linkine tıklyarak onaylayın.

Twitter’da mail adresinizi güncellemiş oldunuz, yeni mail adresinizin tadını çıkarın. Mevcut email adresinize ulaşamasanız bile Twitter hemen hesabınızı kapatmaz fakat bildirimleri alma şansınız da olmaz. Hem mail adresinize ulaşamıyor hem de Twitter hesap şifrenizi unutmuş iseniz durum kritik demektir. Çünkü parolanızı unutursanız Twitter sizinle kayıtlı e-mail adresinizden iletişime geçer.

Sizinle iletişime geçme şansı kalmadığından ve hesabınıza da girme imkanınız olmadığından dolayı Twitter hesabınızı kaybetme durmunuz olabilir. Bu şekilde twitterda e-posta değiştirme işlemini de yapamazsınız. Öte yandan birçok kullanıcı markasına daha yatkın olması için Twitter kullanıcı adını değiştirmeyi de düşünür. Bunlarda değişiklik isteyenler için yapılabilecek işlemlerdendir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir