Sosyal Medya

Snapchat Emoji Anlamları, Neyi İfade Eder

Snapchat’te emojilerin ne anlama geldiğini mi merak ediyorsunuz? Bu emojiler Snapchat kontaklarınızın isimlerinin karşısında görünmektedir ve aşağıdaki anlamlara gelmektedir. Snapchat Emoji Anlamları :

[wp_ad_camp_1]

🌟 Altın Yıldız — Bu emoji son 24 saat içinde bir kişini bu Snapchat kullanıcısının snap’lerini yeniden oynattığını (replay yaptığını) anlatır. Bu snaplerde görüntüleyeceğiniz şeyler ilgi çekici olabilir.  

💛 Sarı Kalp — Bu emoji sözkonusu Snapchat kullanıcısı ile aranızda en iyi arkadaş (best friend/#BF) ilişkisi olduğunu anlatır. Snap’lerinizin çoğunu bu kişiye göndermişsiniz ve bu kullanıcı(lar) çoğu snap’ini size göndermiştir.  

❤️ Kırmızı Kalp — Bu kişiyle aranızda iki haftadan beri sürekli en iyi arkadaş (best friend/#BF) ilişkisi mevcut.

💕 Pembe Kalpler — Bu Snapchat kullanıcısıyla aranızda iki aydan bu yana en iyi arkadaş ilişkisi #BF devam ediyor. Güçlü bir bağlılık!

👶 Bebek — Bu kişiyle çok yakın zamanda arkadaş olduğunuzu gösterir.

😎 Güneç Gözlüklü Surat — En iyi arkadaşlarınızdan bir tanesi bu Snapchat kullanıcısının(larının) da en iyi arkadaşlarından biri. Yani bu Snapchat kullanıcısı ve siz başka bir kişiye birçok snap göndermektesiniz.

😬 Yüzünü Ekşiten Emoji — En iyi arkadaşınız bu kişinin(lerin) de en iyi arkadaşı. Bu kişinin ve sizin en çok snap gönderdiği kişi aynı Snapchat kullanıcısı. Hay Aksi!

😏 Yapmacık Gülümsemeli Emoji — Bu Snapchat kullanıcısının en iyi arkadaşları arasındasınız. Fakat bu Snapchat kullanıcısı sizin en iyi arkadaşlarınız arasında değil. Bu kişinin size çok fazla snap göndermesine karşın, siz bu kişiye pek snap göndermiyorsunuz.  

😊 Gülümseyen Emoji — Bu snapchat kullanıcısının en iyi arkadaşlarınızdan birisi olduğu anlamına gelir. Bu kişiye çok sayıda snap gönderiyorsunuz. Şimdilik en iyi arkadaşınız #BF / #1 değil ama bu yolda ilerliyorsunuz.

🔥 Alev — Bu kulanıcıyla düzenli bir snap akışı (Snapstreak) var. Bu kişiye her gün snap göndediniz, o da size gönderdi. Birbirini takip eden her gün snap sayınız artış göstermekte.  

İlginizi Çekebilir:
2017’de Snapchat’i Kullanma Rehberi

💯 Yüz — 100 gündür snap akışı var (Snapstreak). Bu emoji alev emojisinin yanında görünür ve bahse konu kullanıcı ile üst üste kesintisiz yüz günden bu yana  karşılıklı olara snap gönderiminde bulundunuz.

⌛ Kum saati — Bu kişiyle aranızdaki karşılıklı düzenli snap akışı (Snapstreak) sona ermek üzere. Bunu sürdürmek için bir snap daha gönderin.

🎂 Doğum günü pastası — Bugün bu Snapchat arkadaşınızın doğum günü. Bu emoji, doğum günü gelen söz konusu kullanıcı ayarlarında “Doğum günü partisi” özelliğini seçtiğinde görüntülenir.

Pembe Burç Emojileri

Snapchat’te kayıtlı doğum günü bulunan kullanıcıların isimlerinin yanında, doğum günü tarihlerine karşılık gelen burç/zodyak sembolü olarak bu pembe emojiler görüntülenir.  

Snapchat emoji anlamları
Snapchat emoji anlamları

Aşağıdaki burç emojileri, Snapchat arkadaşınızın doğum gününün her birinin karşılarındaki tarih aralığında olduğunu sembolize eder. Snapchat emoji anlamları burçlar ;

 

 • ♈ Koç — Mart 21 -Nisan 20
 • ♉ Boğa — Nisan 21 – Mayıs 21
 • ♊ İkizler — Mayıs 22 – Haziran 21
 • ♋ Yengeç — Haziran 22 – Temmuz 22
 • ♌ Aslan — Temmuz 23 – Ağustos 22
 • ♍ Başak  — Ağustos 23 – Eylül 23
 • ♎ Terazi — Eylül 24 -Ekim 23
 • ♏ Akrep — Ekim 24 – Kasım 22
 • ♐ Yay — Kasım 23 – Aralık 21
 • ♑ Aralık — Aralık 22 – Ocak 20
 • ♒ Kova — Ocak 21 – Şubat 19
 • ♓ Balık — Şubat 20 – Mart 20

 

Snapchat emoji anlamları hakkında sizlere detaylı bilgi vermeye çalıştık. Snapchat hakkında daha fazla bilgi almak ve yenilikleri görmek için 2017’de Snapchat’i Kullanma Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu