snapchat hesap silme

Snapchat hesabınızı mobil cihazınız veya bilgisayar aracılığıyla kalıcı bir şekilde silebilirsiniz. Snapchat hesap silme işlemine yazımızda göz atalım. Kısa yoldan hızlıca Snapchat hesabınızı silmek için önce Snapchat hesabınıza giriş yapın ve Snapchat hesap silme linkine tıklayın. İşte hesap silmek bu kadar kolay olacak. Detaylı hesap silme anlatımı için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz. Snapchat hesap silme işleminin iki yöntemde de basamak basamak anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Mobil Cihazınızdaki Uygulamayı Kullanarak Snapchat Hesap Silme İşlemi

Snapchat hesabınızı silme işlemi için ilk olarak uygulamayı kullanalım. Telefonunuzda yüklü olan uygulama aracılığıyla hesabınızı silmek mümkündür. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Kalıcı olarak silmeden önce uygulama içerisinde bulunan verilerinizi almayı unutmayın çünkü bütün verileriniz silinecektir.

 • Mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını açın. Snapchat’i açmak için cihazınızda sarı renkli hayalet ikonunu tıklamanız gerekir.
 • Uygulamanın ana kamera ekranındayken ekranı aşağı doğru kaydırın.
 • Önünüze gelen ekranın sağ üst köşesinde bulunan dişli şeklindeki ikonu (ayarlar ikonunu) tıklayın.
 • Ekranda beliren seçeneklerden support/destek ibaresini seçin. Yani menüde açılan dört seçenekten en üst sırada olanı seçeceksiniz.  
snapchat hesap silme
snapchat hesap silme
 • Açılan ekranda üçüncü sırada bulunan “Hesabım&Ayarlar/My Account&Settings” seçeneğini tıklayın.
 • Bu defa “Hesap Bilgileri/Account Information” seçeneğini yıklayın. Bu seçenek hesabınızla ilgili değişiklikler yapabilmenizi sağlayan menüye erişeceksiniz.
 • Açılan menüden “Hesabımı sil/Delete My Account” seçeneğini tıklayın. Böylece hesabınızı silmeye ilişkin yeni yönergelerin yer aldığı bir ekran açılacak.
snapchat hesap silme
snapchat hesap silme
 • Ekranda hesabınızı silmek için size sunulan bağlantıyı tıklayın. Bu bağlantı mavi renkli “page/sayfa” ibaresini tıklayarak açmanız beklenir.
 • Önünüze gelen ekranda kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilgili kutucuklara yazın. BU hesabınızı silme seçiminizi doğrulamanızı temin eder.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra en alttaki “Devam et/Continue” seçeneğini tıklayın. Ekranda hesabınızı dondurduğunuzu/deaktive ettiğinizi ifade eden açıklamayı göreceksiniz. Bu işlemden sonra 30 gün boyunca Snapchat hesabınıza girmez ve hesabınızı yeniden aktive etmezseniz, 30 gün dolduğunda hesabınız silinmiş olacaktır. Yani 30 gün içinde hesabınıza giriş yaparak kullanmaya devam etme şansına sahipsiniz.

Bu adımları takip ettiğinizde ve 1 ay boyunca hesabınıza girmediğinizde kalıcı olarak silme işlemi tamamlanacaktır. 1 ay dolduğunda artık hesabınıza ulaşamazsınız.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Direct Message (DM) Ne Demek?

Bilgisayarınızdaki ya da Mobil Cihazınızdaki İnternet Tarayıcıyı Kullanma

Hesap silme işlemini bir de bilgisayardan yapalım. Tarayıcıyı kullanarak hesabınızı silebilirsiniz.

 • İnternet tarayıcınızda (Internet Explorer, Google Chrome, Opera vb.) www.snapchat.com internet sitesine bağlanın.
 • Açılan sayfanın en alt kısmına bakın ve burada “Community/topluluk” başlığı altındaki “Support/destek” seçeneğini bularak tıklayın.
 • Açılan sayfada sol tarafta beliren menüde üçüncü sıradaki “Hesabım&Ayaralar/My Account&Settings” seçeneğini tıklayın.
 • Ekranda açılan menüden “Account Information/Hesap Bilgileri” seçeneğini tıklayın. Bunu seçtiğinizde ekranda yeni bir menü açılacaktır.
 • Bu menüde “Hesabımı Sil/Delete My Account” seçeneğini tıklayın. Ekranın sağ tarafında böylece yeni bir sayfa açmış olacaksınız.
snapchat hesap silme
snapchat hesap silme
 • Açılan sayfada okuyacağınız yönergede yer alan hesap silme bağlantısını seçin. Bu bağlantı açıklamalardaki mavi renkli “page/sayfa” ibaresini tıklayarak açılacaktır. Eğer bu ibareyi bulamazsanız hesap silme bağlantısını açmak için burayı tıklayın.
 • Açılan ekranda Snapchat kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Eğer bu bilgileri unuttuysanız, “Şifremi unuttum” seçeneğini tıklayın ve e-posta adresiniz üzerinden yeni şifre tanımlamak için talimatları takip edin.
 • Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girdikten sonra “ben robot değilim” ifadesinin karşısındaki kutucuğu işaretleyin.
snapchat hesap silme1
 • Bu sayfada en altta görünen “Giriş Yap/Log In” seçeneğini tıklayın. Bu suretle hesabınızı silme sayfası yüklenecektir.
 • Hesabınızı silme isteğinize ilişkin açıklamaların altında Snapchat hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yeniden girmeniz gereken kısmı göreceksiniz. Bu bölüme gerekli bilgileri tekrar yazın. Bu şekilde hesabınızı silme isteğinizi doğrulamış olacaksınız.  
snapchat hesap silme
 • Aynı sayfada en altta yer alan “Devam et/Continue” seçeneğini tıklayın. Ekranda hesabınızı dondurduğunuzu/deaktive ettiğinizi ifade eden açıklamayı göreceksiniz. Bu işlemden sonra 30 gün boyunca Snapchat hesabınıza girmez ve hesabınızı yeniden aktive etmezseniz, 30. Gün dolduğunda Snapchat hesap silme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Yani 30 gün içinde hesabınıza log in olarak kullanmaya devam etme şansına sahipsiniz.

Sizlere Snapchat hesap silme hakkında tüm detayları anlatmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda

Snapchat Emoji Anlamları Neyi İfade Eder hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız. İyi okumalar.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir