0 12

Yazımızda cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak için güncelleştirilmiş virüs temizleme programı listesini bir araya getirdik. Hangi anti-virüsün güvenilir olduğunu ve Android telefonunuzun tüm verilerini güvende tutmak için en iyisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Gerek telefonunuzu hırsızlık veya trojanlara karşı güvende tutmak, gerekse de hızlıca mevcut programları taratarak telefonunuzu anında temizlemek için olsun; İşte size en etkili virüs temizleme uygulamaları listesi:

Android için En Etkili Virüs Temizleme Programı Listesi

Android cihazlar için etkili virüs temizleme programı listesiyle devam edelim. Virüs temizleme programı kullanarak siz de kötü amaçlı yazılımlardan kurtulabilirsiniz.

1. CM Security

Virüs temizleme programı CM Security (Clean Master), Cheetah Mobile tarafından yapılan, tamamen ücretsiz, birkaç anti-virüs ve güvenlik özelliği barındıran bir uygulamadır. Sürekli gösterilen reklamı aldırmadığınız sürece çok kullanışlıdır veya bunları kaldırmak için her ay 0 .99$ ödeyebilirsiniz.

Özellikleri: anti-virüs, tarama koruması, pil tasarrufu, uygulamaların gizlilik koruması vb. Bu şeylerin her birine de hemen hemen aynı basitleştirilmiş yaklaşımı sergiliyor. CM güvenliği, tanımladığı şeyi tehdit olarak tanımlar ve daha sonra ne yapmak istediklerini basit bir şekilde sorar.

2. Kaspersky Internet Security

Virüs temizleme programı Kaspersky, masaüstünde etkili bir anti-virüs ve güvenlik paketiydi ve Android uygulaması sayesinde cep telefonunuza da çok fazla koruma sağlamaya başladı. Bu program ile, anti-virüs, arama ve metin kontrolü, hırsızlığa karşı koruma ve kimlik avı önleme özelliklerine sahip olmuş olursunuz.

Ayrıca, gerçek zamanlı, web koruması ve birkaç gizlilik seçeneği ile sizi koruyabilir. Tam paketi alabilmek için, şu anda bir yıl boyunca 14,95 dolara ücretlendirilen uygulamanın premium sürümü için ücret ödemelisiniz. Birden fazla Android cihazını kapsamanız gerekiyorsa, çeşitli kampanyaları mevcuttur.

Premium özellikleri test etmek isterseniz, uygulama içinde etkinleştirilmesi gereken 30 günlük bir deneme var, ancak bazı özelliklerin kullanılması için e-posta adresinizi kullanarak bir hesap oluşturmanız gerekecek. Örneğin, hırsızlık önleme özelliği premium değil, ancak çalışması için bir hesap gerektiriyor.

3. Malwarebytes Anti-Malware

3 3

Malwarebytes, birkaç nedenden ötürü bu listemizdeki favorilerimizden biridir. Öncelikle, bir işi iyi yapmaya odaklanıyor – telefonunuzu kötü amaçlı yazılımlardan korumak – ve ikincisi, basit bir arayüz ve iyi seçilmiş seçenekleri kullanarak bunu yapıyor.

Bunun anlamı, diğerlerine kıyasla nispeten küçük boyutta olması ve ücretsiz gerçek zamanlı koruma sağlamasıdır. Kötü amaçlı yazılım korumanın yanı sıra, telefonunuzdaki tüm uygulamaları tarayan ve bunları farklı kategorilere ayıran, telefonunuzdaki tüm uygulamalara basit ve hızlı bir genel bakış elde etmenizi sağlayan gerçekten kullanışlı bir gizlilik denetleme özelliği vardır. Malwarebytes, bazıları ile aynı seviyede özellik sunmayabilir, ancak iyi düşünülmüş ve işini iyi yapan ücretsiz bir seçenektir. Virüs temizleme programı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Avast Antivirus ve Güvenlik

Virüs temizleme programı listemize Avast ile devam edelim. Avast’ın anti-virüs ve güvenlik paketi, bu listede en çok özellik barındıran programlardan  biridir. Tüm güvenliğinizi sağlama, RAM artırma, önemsiz dosya temizleme ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir uygulama istiyorsanız, bu Avast olabilir.

Bu özelliklerden bazıları, benzer uygulamalarda olduğu gibi, diğer bileşenlerin yüklenmesini de gerektirir. Avast, tam koruma özelliği, bir anti-virüs uygulamasından bekleyebileceğiniz isteğe bağlı ve gerçek zamanlı tarama özelliğine sahiptir ve mevcut WiFi bağlantınızın güvenliğini kontrol etme ve belirli Uygulamalarınızı kilitleyerek yalnızca sizin onları açmanıza izin verme özelliklerine sahiptir.

İlginizi Çekebilir:
WhatsApp Arşiv Nerede, Arşivlenmiş Sohbetler Geri Getirme

Bir güvenlik duvarı seçeneği de var, ancak kullanmak için rootlu bir telefonunuz olması gerekir. Bu listede yer alan diğer uygulamalardan farklı olarak, uygulamada gösterilen görüntülü reklamlar çok fazla zorlayıcı değildir, ancak paketi ‘zenginleştirmek’ için tasarlanan kendi uygulamalarının çoğunu teşvik eder. Bu özelliklere ihtiyacınız yoksa veya istemiyorsanız, sürekli görmezden gelmek biraz can sıkıcı olabilir. Hiçbir görüntülü reklam istemiyorsanız, aylık veya yıllık olarak sunulan ve bulunduğunuz yere bağlı olarak maliyette değişiklik gösteren premium sürüm için ücret ödemelisiniz.

AVG Antivirus Security

AVG Antivirus Security; uygulama kilitleme, hırsız önleme, görev sonlandırma ve uygulama yedekleme özellikleri sağlar. Ve hepsini iyi tasarlanmış bir arayüzde yapar. Ayrıca içinde birkaç pil tasarrufu seçeneği ve nelerin boşaltılmış olduğunu bulmak için pil verilerinizi bulma özelliği bulunmaktadır.

Güç tasarrufu seçenekleri ve önemsiz temizleme seçeneklerini kullanmak istiyorsanız, AVG Cleaner’ı yüklemelisiniz. Telefon Konum Belirleme seçeneğini kullanmak için iki uygulamanın premium sürümüne ihtiyacınız yoktur, ancak bu özelliği kullanmak için e-posta adresinizi kullanarak bir hesap açmanız gerekecektir.

LookOut

Virüs temizleme programı Lookout, bu listedeki masaüstü versiyonu olmayan, yalnızca mobil cihazlara odaklanan uygulamalardan biridir. Ayrıca, herhangi bir özelliği kullanmanız için bir hesap açtırmanızı gerektiren bir uygulamadır.

İçeri girdikten sonra, ücretsiz veya premium güzergahı seçme şansına sahipsiniz – primium üyelik aylık yaklaşık 2 dolardır. Ücretsiz sürümü, yalnızca uygulama güvenliği ve telefon konumu özelliklerini sunarken, premium paket, web tarama, uygulamalarınızın gizliliğine genel bir bakış ve diğer bazı hırsız bağlantılı özelliklere izin verir.

McAfee Mobil Güvenlik

virüs temizleme programı

McAfee, masaüstündeki güvenlik alanında köklü bir markaydı ve Android uygulaması, bir premium markadan bulmak isteyeceğiniz özelliklerin seviyesini sunmaktadır.

İsteğe bağlı ve gerçek zamanlı tehdit koruması sunmanın yanı sıra, yüklü uygulamalar aracılığıyla veri erişiminizi kontrol etme ve meraklı gözlerden uygulamalarınızı uzak tutmak için daha geleneksel seçenekler de içeren özellikleri barındırır. Cihaz yedekleme, ‘Cihaz bul’ modu ve özel profil seçenekleri, erişime başlamadan önce bazı ek izinler ve e-posta kaydı gerektirir.Bununla birlikte, premium sürümüne erişmek istiyorsanız nispeten pahalı bir seçenek. Her yıl 29.99 dolarlık fiyatla rakiplerinden iki kat daha pahalı. androidpit

Norton Güvenlik Antivirus

Virüs temizleme programı yazımızda son olarak Norton Security Antivirus, mobil cihazlara da koruma sağlamaya başlayan, oldukça popüler bir masaüstü koruma platformudur. Kısaca, istenmeyen ve gerçek zamanlı olarak malware’leri engeller ve kaldırır.

Ayrıca gizlilik risklerini basit, anlaşılır bir şekilde anlatan, uygulama danışmanı özelliği de sunuyor. Norton koruma paketi Google Play’e entegre olan gerçekten kullanışlı bir özelliktir; böylece yüklemek üzere olduğunuz uygulamanın pili nasıl kullandığını, aşırı miktarda veri kullanıp kullanmadığını veya başka türlü olası riskler yarattığını gösterir.

Tüm özelliklerin kilidini açan premium sürümü için 30 günlük ücretsiz deneme var, ancak bundan sonra yılda 29.99 dolar mal olacak ve bu da fiyatlandırma açısından McAfee ile paralellik oluşturuyor. Çekici derecede basit bir tasarıma sahiptir ve kullanımı kolaydır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir