instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açmak için izleyeceğiniz adımlardan yazımızda bahsettik. Hesabınız kapandıysa bunları deneyebilirsiniz. Bugünlerde, instagram en çok kullanılan sosyal medya ağı olsa da, birçok kişi bir noktada hesaplarını devre dışı bırakabiliyor. Hesabınızı yeniden etkinleştirmek istediğinizde, instagram hizmetleri anında yeniden etkinleştirmeyi destekler. Yazının devamında instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma işlemi nasıl yapılır anlatalım.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmeyi seçtiyseniz, bu işlem geri alınamaz. Silinen bir hesap kurtarılamaz, yeni bir hesap oluşturmanız gerekir. Eğer, hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktıysanız yani dondurduysanız, istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. İlk devre dışı bırakma işleminin tamamlanması biraz zaman alacağından, bunu yapmak için en az 24 saat beklemeniz önerilir.

Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma yöntemleri ve yapılabilecek işlemlerle ilgili yazımıza devam edelim.

Instagram Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma Yöntemi

Dondurulmuş hesabı yeniden etkinleştirmeye hazır olduğunuzda şu adımları izleyin;

  • instagram uygulamasını açın veya Instagram web sitesini ziyaret edin.
  • Hesap bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
  • Adınızı ve şifrenizi doğru ve başarıyla doğruladıysanız, hesabınız yeniden etkinleştirildi. Takip edilecek özel bir süreç ya da yapmanız gereken ekstra bir işlem yok.
  • Hala sorun yaşıyorsanız ve giriş yapamıyorsanız ya da şifrenizi bilmiyorsanız, önce şifrenizi sıfırlamanız gerekebilir.

Instagram Şifrenizi Sıfırlama

Şifrenizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  • Instagram uygulamasını açın.
  • Giriş ekranında, Şifremi unuttum seçeneğine dokunun
  • Şifrenizi telefonla veya kullanıcı adıyla sıfırlamak için bir bağlantı alın. Varsa bağlı Facebook hesabınızı kullanarak kimlik doğrulaması yapın.
instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma
instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma

instagram Şifremi Unuttum e Postamı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım diyorsanız ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Askıya Alınmış Instagram Hesabını Kurtarmak

Bazı Instagram hesapları, sahibinin rızası olmadan devre dışı bırakılır – genellikle bir kişi uygunsuz içerik yayınlayarak veya kabul edilemez başka bir davranışta bulunarak sosyal medya hizmetinin kullanım koşullarını ihlal ettiğinde. Bu durumlarda, hesabınızı yeniden etkinleştirmek o kadar basit değildir ve her zaman mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir:
Wifi Şifre Gösterici Uygulamalar Listesi Top 5

Bununla birlikte, davanızı belirtebileceğiniz ve biraz hoşgörülü olabileceğiniz bir temyiz süreci mevcuttur. Hesabınız askıya alındıysa Instagram’a normalde yaptığınız şekilde giriş yapın ve itirazda bulunmak istiyorsanız kimlik doğrulamasında görünen ekran talimatlarını izleyin.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir