Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor

Yanlışlıkla Android’inizdeki önemli dosyaları sildiyseniz bazen veri kaybı yaşayabilirsiniz. Silinmiş WhatsApp iletilerini geri almak için gerçekten çok zaman harcayabilir veya öğrenmek için yardım isteyebilirsiniz. Öncelikle Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor bunu bilmek gerekir ve ardından bu mesajları ya kalıcı silmek ya da kurtarmak size kalmıştır.

WhatsApp sohbet geçmişi geri yükleme sorununu çözmek için, yazının devamındaki iki çözüm yolunu okuyun. Daha önce Google Drive ile yedeklediyseniz lütfen çözüm 1’i okuyun. Yoksa, çözüm 2’yi okuyun. Eğer whatsapp yedek dosyalarını da silmek istiyorsanız Whatsapp’ta Alınan Yedekleri Silme başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

NOT: Önemli verileri kaybettiğinizi ve kurtarmak istediğinizi öğrendiğinizde, Android telefonunuzu çalıştırmayın veya hiçbir şeyi güncellemeyin(tüm güncellemeleri kapatın veya internet bağlantısını kesin). Aksi takdirde, telefon yeni bilgileri eski verilerin üzerine yazacağı için yedek dosyanızın üzerine yazılmış olur ve yanlışlıkla sildiğiniz şeyleri artık geri alamazsınız.

Çözüm 1. WhatsApp Verilerini Google Drive Yedekleme’den Geri Yükleme

Çözüm 2. Android Photo Recovery ile Silinmiş Android WhatsApp Mesajlarını Geri Yükleyin

 

Çözüm 1:

Google Drive Yedeklemesinden WhatsApp Verilerini Geri Yükleme, Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor

Önce WhatsApp iletilerinizi Google Drive ile yedeklediyseniz, silinmiş veya kayıp verilerinizi yedek kopyayla geri alabilirsiniz. Lütfen aşağıdaki kılavuzu kontrol edin:

Adım 1: WhatsApp’ı cihazınızdan kaldırın.

Adım 2: Yeniden yükleyin ve hesabınıza giriş yapın.

Adım 3: Yeniden yüklenen WhatsApp’ı açtıktan sonra, yedeklemenizi geri yüklemek için bir ileti istenir. Lütfen “Geri yükle” ye dokunun. Ve iş bitti!

 

Google Drive'dan WhatsApp İletilerini Geri Yükle
Google Drive’dan WhatsApp İletilerini Geri Yükle

 

Not:

  1. Yalnızca, aynı İşletim Sistemine sahip aygıtlar için seçeneği yedekleme ve geri yükleme işlemine izin verir.

 

  1. Daha önce hiç yedeklemediyseniz, yanlışlıkla sildiğinizde verileri geri yükleyemezsiniz.

 

  1. Verileri seçerek kurtarma seçeneğini seçmenize izin vermiyor ve yedek dosyadaki tüm dosyaları geri yüklemeniz gerekiyor.

 

  1. WhatsApp’ı yeniden yüklediğinizde geri yükleme adımını atlarsanız, hiçbir zaman bu şekilde geri yükleyemezsiniz.

Bu yolla, Google Drive ile WhatsApp iletilerini kurtaramazsanız, lütfen okumaya devam edin ve Android Data Recovery yazılımı ile verileri kurtarma yöntemine bakın.

Çözüm 2:

Silinen Android WhatsApp Mesajlarını Yedeklemesiz Geri Yükleme, Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor

Android Photo Recovery ile, rehber, kısa mesajlar, arama geçmişi, fotoğraflar, WhatsApp geçmişi, videolar ve benzerleri gibi birkaç basit adımda kaybolan Android verilerini kurtarabilirsiniz. Samsung, HTC, LG, Motorola dahil olmak üzere neredeyse tüm Android cihazlarını destekliyor. Android Photo Recovery’i bilgisayarınıza indirebilir ve deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Facebook Arkadaşları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows için Android Photo Recovery  indirin

Adım 1: Android’i PC’ye USB Kablosu ile Bağlayın

İndirdirip bilgisayarınıza kurduktan sonra Android Data Recovery uygulamasını başlatmanız gerekecek. Ardından, Android’i bilgisayara USB kablosuyla bağlamanız istenecektir.

 

Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor , Nasıl Bulurum
Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor , Nasıl Bulurum

 

Adım 2: USB Hata Ayıklamasını Etkinleştirmek için Android’i Kurma

Android cihazınız bilgisayarda arandığında, USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için devam edebilirsiniz. Android 4.2 veya daha yenisi için lütfen “Ayarlar” a girin “Telefon Hakkında” seçeneğini tıklayın> “Geliştirici modundasın” notu alıncaya kadar birkaç kez “Yapı numarası” na dokunun> “Ayarlar” a dönün> “Geliştirici seçenekleri” ni tıklayın> “USB hata ayıklamasını” kontrol edin

 

Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor , Nasıl Bulurum
Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nereye Gidiyor , Nasıl Bulurum

 

Adım 3: Cihazınızda Analiz Edilen ve Taranan Verileri Görün

USB hata ayıklamasını etkinleştirdikten sonra cihazınız kurtarma aracı tarafından algılanacaktır. Taranmasını istediğiniz ayrıntılı dosyaları (örneğin, “WhatsApp”) seçerek zaman kazanın. Bundan sonra, devam etmek için “İleri” ye tıklayabilirsiniz.

 

Android Silinen Verileri Geri Yükle
Android Silinen Verileri Geri Yükle

 

Adım 4: Programı Taramaya Yetki Verin

Program, Android cihazınızdaki WhatsApp iletilerini tarayacak, ancak sizden yetki isteyecektir. Bu yüzden telefonunuza gidin ve “Allow / Grant / Authorize” seçeneğine basın.

 

Programı Tarama İzni Verin
Programı Tarama İzni Verin

 

Adım 5: Android’den WhatsApp Sohbet Geçmişini Önizleme ve Kurtarma

Verileri taramanız biraz zaman alacaktır. Bundan sonra, tarama sonucunda bulunan tüm kurtarılabilir verileri birer önizleme yapabilirsiniz. WhatsApp sohbet geçmişini kurtarmak isterseniz, “WhatsApp” seçeneğini tıklayın ve bilgisayarınızda hangisini geri yükleyeceğinizi seçmek için tüm WhatsApp sohbet geçmişinizi önizleme yapabilirsiniz. “Kurtar” düğmesini tıklayın ve birkaç dakika içinde Android’inizden WhatsApp silinmiş iletilerinizi alabilirsiniz.

 

Android'in Kayıp WhatsApp Mesajlarını Geri Alın
Android’in Kayıp WhatsApp Mesajlarını Geri Alın

 

İpuçları:

Ayrıca Android kişilerinizi, videolarınızı, arama günlüklerinizi, arama geçmişinizi, fotoğraflarınızı, yer imlerini, takvimlerini, notlarını da Android Photo Recovery ile kurtarabilirsiniz. Samsung, HTC, LG, Sony veya Motorola’yı kullandığınızdan bağımsız olarak, Android Photo Recovery’ın uyumlu sürümünü indirebilir ve kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Birkaç saniye içinde Android silinmiş verilerinizi WhatsApp tarafından kolayca silinen mesajları kurtarabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir