Sosyal Medya

Facebook Güncelleme Yap | Yeni ve Eski Sürümleri Yükleme

Başlıklar

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Facebook güncelleme yap yani Facebook’ta güncelleme yapma işleminden bahsedeceğiz. Öncelikle Facebook’un son sürümünü mü kullanmak istiyorsunuz, buna karar vermeniz gerekli. Eğer yeni bir güncelleme çıkmış ve telefonunuz güncellemeleri otomatik olarak yapmıyorsa sizlerin bu işlemi manuel olarak yapması gerekir.

Tüm Uygulamalar ve Facebook Güncelleme Yap

Telefonunuzda Play Store Uygulamaları otomatik olarak güncellenmiyorsa, bu güncellemeleri otomatik hale getirerek Facebook ve diğer uygulamaların en güncel halini kullanma şansınız olur. Daha fazla detay için bakabilirsiniz(Tüm Uygulamaları Güncelleme İşlemi)

  • Google Play Store uygulamasını açın.
  • Sol üst köşeye> Ayarlar’a hafifçe dokunun.
  • Uygulamaları otomatik güncelleme’ye dokunun ve otomatik güncellemeleri açmak isteyip istemediğinizi seçin.

Otomatik Güncellemeleri Açmadan Facebook Güncelleme Yap

Sadece Facebook uygulamasını güncellemek istiyorsanız, kullandığınız telefona göre Androis ise Play Market’i , iOS ise App Marketi açın ve Facebook yazarak markette uygulamayı bulun. Ardından güncelleme mevcut ise size güncelle seçeneği görünecektir. Güncelle butonuna basarak Facebook uygulamasının son sürümünü yükleyebilirsiniz. Fakat sürekli hangi uygulamanın yeni sürümü çıktı diye araştırmaktansa, yukarıdaki adımı izleyerek sürekli tüm uygulamaları güncel tutmalısınız.

Facebook Eski Sürüm Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çeşitli sebeplerden dolayı Facebook uygulamasının eski bir versiyonunu kullanmak istiyorsanız öncelikle Facebook’un eski sürümüne veya indirgenmek istediğiniz başka bir uygulamaya ait bir APK’yı çevrimiçi bulmalısınız. APK, temel olarak uygulama ve tüm içeriği olan bir Android Uygulama Paketi.

Facebook için çevrimiçi olarak APK’ların bir listesini buldum. İstediğiniz sürümü buluncaya kadar listede aşağı kaydırın. Web sayfasını açın ve telefonunuza indirin.

Sonra, telefonunuzdaki geçerli Facebook uygulamasını silmek istiyorsunuz. Endişelenmeyin, tüm veriler Facebook veya Google ile buluta yedeklenir.

Ardından, telefonunuzun varsayılan indirmeler uygulamasını açmak istiyorsunuz. Yeni indirdiğiniz APK dosyasına dokunun ve yükle’yi seçin. Muhtemelen 20-30 saniye sürecektir.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Hesap Silme Linki ve Dondurma İşlemleri

Son olarak, uygulamanızı uygulama çekmecenizde veya ana ekranınızda bulun ve diğer herhangi bir uygulama gibi çalıştırın.

Not : Bir şekilde telefonunuz güncelleme işlemini yapmıyorsa veya hata veriyorsa, sizlere tavsiyemiz son yöntemi kullanmanızdır. Öncelikle Facebook uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve internetten son sürümünü bulun. Ardından Telefona indirerek direk kurun. Böylece play markete gerek kalmadan direk güncelleme işlemi tamamlanmış olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu