Sosyal Medya

Trend Topicler (Topics) Nedir ve Nereden Bakılır

Sizlerinde bildiği gibi Sosyal Medya’nın hayatımıza girmesi ile birlikte “Trend Topic” kavramı da günlük yaşamda yerini almış durumda. Trend Topicler Türkçe karşılığı olarak en çok konuşulan konu başlığı diyebiliriz. Yalnız bu konuşma sesli değil sosyal medya üzerinden #(hashtag) etiketi ile paylaşılan yazılardan oluşmaktadır. Öncelikle önemli sosyal medya ağlarındaki trend topic linklerini verelim;

[wp_ad_camp_1]

Twitter Trend Topic

Twitter hesabınız üzerinden ulaşabileceğiniz bu başlıklar # hashtag işareti gösterilmektedir. Twitter hesabınızda arama kısmına geldiğinizde bunlar görünmektedir. Twitter trend topic hem kişiye özel hem de gündem olarak değişebilmektedir. Ayrıca şehir şehir ülke ülke ya da bölge olarak trend topicler araması yapabilirsiniz.

Facebook Trend Topic

Facebook içerinde bir gönderi paylaştığınızda ve konum vermişseniz bu gönderiler okunmasına göre sıralanmakta ve bir trending algoritması uygulanmaktadır. Henüz bizim ülkemizde aktif olmayan bu özellik ileride çok kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor.

Ekşi Sözlük Trend Topic

Ekşi sözlük uygulamasını ekşi sözlük yapan trend topic sayesinde herkes genel kültürünü artırmaktadır. https://eksisozluk.com/ adresinden ulaşabileceğiniz bu trend topicler ile ülke gündemini çok sıcak bir şekilde takip edebilirsiniz. sadece site açılınca yukarıdaki menü bar’dan gündem sayfasını seçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca sürekli sitenin sol tarafında görünmektedir.

Instagram Trend Topic

https://top-hashtags.com/instagram/ adresinden instagram trend topicler takip edebilirsiniz. Trend tag olarak da ifade edilen bu başlıklar instagramda da çok etkin bir biçimde kullanılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu