Trend Topicler

Sizlerinde bildiği gibi Sosyal Medya’nın hayatımıza girmesi ile birlikte “Trend Topic” kavramı da günlük yaşamda yerini almış durumda. Trend Topicler Türkçe karşılığı olarak en çok konuşulan konu başlığı diyebiliriz. Yalnız bu konuşma sesli değil sosyal medya üzerinden #(hashtag) etiketi ile paylaşılan yazılardan oluşur. Öncelikle önemli sosyal medya ağlarındaki trend topics konusuna değinelim.

Farklı Uygulamalarda Trend Topicler

Yaygın olarak kullanılan sosyal medya mecralarında trendleri nasıl keşfedebileceğinize dair bilgiler verdik. Siz de bu uygulamalara girerek hangi konuların trendlerde olduğunu anlayabilirsiniz.

Twitter Trend Topic

Twitter hesabınız üzerinden ulaşabileceğiniz bu başlıklar # hashtag işareti gösterilir. Twitter hesabınızda arama kısmına geldiğinizde bunlar görünür. Twitter trend topic hem kişiye özel hem de gündem olarak değişebilir. Ayrıca şehir şehir ülke ülke ya da bölge olarak trend topics araması yapabilirsiniz.

Facebook Trend Topic

Facebook içerinde bir gönderi paylaştığınızda ve konum vermişseniz bu gönderiler okunmasına göre sıralanır ve bir trending algoritması uygulanır. Henüz bizim ülkemizde aktif olmayan bu özellik ileride çok kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor.

Ekşi Sözlük Trend Topic

Ekşi sözlük uygulamasını ekşi sözlük yapan trend topic sayesinde herkes genel kültürünü artırır. https://eksisozluk.com/ adresinden ulaşabileceğiniz bu trend topicler ile ülke gündemini çok sıcak bir şekilde takip edebilirsiniz. Sadece site açılınca yukarıdaki menü bar’dan gündem sayfasını seçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca sürekli sitenin sol tarafında görünür.

Instagram Trend Topic

https://top-hashtags.com/instagram/ adresinden Instagram trend topicler takip edebilirsiniz. Trend tag olarak da ifade edilen bu başlıklar Instagram uygulamasında da çok etkin bir biçimde kullanılır.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir