Sosyal Medya

instagram Hesap Silme Yöntemleri Nelerdir

instagram’ı artık kullanmak istemiyor musunuz? Kullanmakta olduğunuz hesaptan arzu etmediğiniz kişilerce takip edilmek rahatsızlık mı veriyor? İnstagram hesabınızda kontrolünüzün dışında tatsız durumlar mı vuku buldu? Yoksa sosyal medyada İnstagram hesabınızla aktif olmama kararı mı aldınız? instagram hesap silme olarak eğer yapmak istediğiniz gerçekten İnstagram hesabınızı kapatmaksa, bu konuda gerekli bilgileri ve izlemeniz gereken yöntemi aşağıda bulabilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

instagram Hesap Silme, Kalıcı olarak Nasıl Silerim?

 instagram Nasıl Kapatılır

Öncelikle bilmelisiniz ki İnstagram hesabınızı sildiğinizde, fotoğraflarınız, videolarınız, takipçileriniz ve diğer hesap bilgileriniz geri dönüşü olmayacak bir şekilde kaybolacak. Ayrıca bundan sonra aynı kullanıcı adını kullanma imkanına da sahip olmayacaksınız. Alternatif olarak, fotoğraf gibi bazı verilerinizin silinmesini istemiyorsanız, İnstagram hesabınızı silmek yerine dondurmayı (deactivation) düşünebilirsiniz.

Kısaca hesap silme basamakları

  • Silmeyi arzu ettiğiniz İnstagram hesabınıza ait kullanıcı adını ve şifrenizi girerek login olunuz.
  • Sayfada çıkan seçeneklerden hesabınızı silme sebebini seçiniz.
  • Ekranda çıkan ilgili yere şifrenizi giriniz.
  • Son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonunu tıklayın.
instagram hesap silme
instagram hesap silme

 

Hesap Silme Basamaklarına Dair Detaylı Açıklamalar

 

  • İnstagram hesabınızı silmek için cep telefonunuzda veya bir bilgisayarda internet tarayıcısını açın. İnstagram uygulaması üzerinden İnstagram hesabınızı silmeniz mümkün değildir.  Bir kez daha hatırlatıyoruz: İnstagram hesabınızı silmenizin sonuçları kalıcı, geri dönülmez ve sürekli olacaktır. Silme işlemini tamamladığınızda, kullanıcı adınızı girerek hesabınızdaki resimlerinize, videolarınıza artık erişemeyeceksiniz.
  • İnternet tarayıcınızda aşağıdaki linkteki sayfayı açarak hesap silme sayfasına ulaşın.

 

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent   

 

  • Kullanıcı adınızı/e-mail adresinizi ve hesabınıza ait şifreyi ekrandaki ilgili boşluklara yazın; ardından “Giriş Yap” butonunu tuşlayın. Giriş yaptıktan sonra hesabınızı doğrulamanız talep edilebilir. Bu durumda, İnstagram hesabınızla ilişkili e-mail adresine veya cep telefonu numaranıza bir güvenlik kodu gönderilmesini teminen “güvenlik kodu gönder” butonunu seçin. Gelen güvenlik kodunu ekrandaki ilgili yere yazın ve “hesabı doğrula” seçeneğini tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden hesabınızı silmenize ilişkin olarak bir sebep seçin. Bu aşamada “Gizlilikle ilgili endişeler, Fotoğrafları/yorumları kaldırma, İkinci bir hesap açtım, Çok zamanımı alıyor, Arkadaşlar/takipçiler bulunamadı, Kullanmaya başlamakta zorlandım ve Diğer nedenlerden dolayı” seçeneklerinden bir tanesini tercih etmeniz gerekmekte.
  • Ekranın alt kısmındaki “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” ibaresinin karşısındaki kurucuğa şifrenizi yazın.
  • Ekranın en alt kısmındaki “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonunu tuşlayın. Bunu yaptıktan sonra İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmiş olacaksınız. İlerleyen zamanlarda, yeni bir İnstagram hesabı açmak istemeniz halinde, sildiğiniz hesap için kullanmış olduğunuz kullanıcı adını yeni bir hesap açarken kullanmanız mümkün olmayacak.
İlginizi Çekebilir:
Instagram Facebook ile Giriş | Facebook Bağlama İşlemi

Yukarıda yaptığımız açıklamalara ilave olarak, İnstagram hesabını silmeye ilişkin görsel, videolu bir anlatımı da izlemek istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayarak, ilgili Youtube videosundan yararlanabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=NjwYH9-mH6U

İngilizce anlatım için

https://www.youtube.com/watch?v=srRa88CkNZg

 

Sonraki yazı : instagram hesap dondurma işlemi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu