Whatsapp web kod

Cep telefonunuzdaki WhatsApp hesabınız sayesinde WhatsApp’ın desktop/web versiyonunda oturum açmanız mümkün. Bunun için tek yapmanız gereken, PC’de sağlanacak bir QR kodu mobil cihazınızla okutmak olacak. Whatsapp web kod ile birlikte bilgisayarınızda whatsapp uygulamasını aynı telefondaki gibi kullanabilirsiniz.

Bu kapsamda, cep telefonunuzda kurulu WhatsApp hesabınızı, WhatsApp’ın desktop/web versiyonunda QR kodunu okutmak suretiyle nasıl açabileceğinizin detaylı anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

iPhone Cihazla WhatsApp Web Kod Alma

 • WhatsApp hesabınızın yüklü olmadığı bir cep telefonunuzdaki veya PC’nizdeki internet tarayıcınızda web.whatsapp.com adresini tıklayın. Bu adresteki web sayfası açıldığında karşınıza ekranın tam ortasında siyah beyaz renkli bir QR kodu çıkacak.
 • Mobil cihazınızda kurulu WhatsApp uygulamasını açın.
 • WhatsApp hesabınızda Ayarlar’ı tıklayın. Ayarlar’ı WhatsApp ana ekranının sağ alt köşesinde bulabilirsiniz.
 • Ayarlar ekranı açıldıktan sonra ekranda göreceğiniz WhatsApp Web/Desktop ibaresini tıklayın.  
 • Şimdi telefonunuzu QR kodu okutmaya hazırlayın. iPhone’unuzun ekranı yüzünüze, arka kamerası PC ekranına bakıyor olmalı.
 • Cihazınızın QR kodu okumasını bekleyin. İlk seferde kodu okutmakta başarılı olamazsanız, iPhone’unuzu bilgisayar ekranına biraz yaklaştırarak aynı işlemi yeniden deneyin. Kod okunduğunda, PC ekranında mobil cihazınızda kurulu WhatsApp hesabınız hızlı bir şekilde açılmış olacak ve mesajlarınızı görüntülemeye başlayacaksınız. Whatsapp web kodunuz açılmıyor ise uygulamayı tekrar açıp kapatınız.

Android Cihazla WhatsApp Web Kod Alma

 • WhatsApp hesabınızın yüklü olmadığı bir cep telefonunuzdaki veya PC’nizdeki internet tarayıcınızda web.whatsapp.com adresini tıklayın. Bu adresteki web sayfası açıldığında karşınıza ekranın tam ortasında siyah beyaz renkli bir QR kodu çıkacak.
 • Mobil cihazınızda kurulu WhatsApp uygulamasını açın.  
 • WhatsApp ekranı açıldıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç noktayı tıklayın.
 • Üç nokta sembolünü tıklayınca açılan menüden WhatsApp Web seçeneğini tıklayın. Bunu tıkladığınızda, mobil cihazınızın ana kamerasını kullanan bir QR kod okuyucu aktif hale gelecektir.
 • Şimdi telefonunuzu QR kodu okutmaya hazırlayın. Android cihazınızın ekranı yüzünüze, arka kamerası PC ekranına bakıyor olmalı.
 • Cihazınızın QR kodu okumasını bekleyin. İlk seferde kodu okutmakta başarılı olamazsanız, mobil telefonunuzu bilgisayar ekranına biraz yaklaştırarak aynı işlemi yeniden deneyin. Kod okunduğunda, PC ekranında mobil cihazınızda kurulu WhatsApp hesabınız hızlı bir şekilde açılmış olacak ve mesajlarınızı görüntülemeye başlayacaksınız.

Sizlerde Whatsapp web kod ile whatsapp uygulamasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu uygulama ile bilgisayarınızdan resim video dosya yükleyebilir ve her türlü görüşmeyi sağlayabilirsiniz. Daha detaylı kullanım koşullarını öğrenmek için Whatsapp Web Masaüstü Nasıl Kullanılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir