Twitter profilime kim baktı

Twitter profilime kim baktı diye merak ediyorsanız yazımızda sizler için profilinizi görüntüleyenleri öğrenme yöntemlerine değineceğiz. Sosyal medya hesabınızın kimlerin ilgisini çektiğini ve hesabınızla nasıl bir etkileşime girdiklerini bilmek sizin için değerli bilgiler olabilir. Twitter söz konusu olduğunda, bu istek çok daha üst seviyelere çıkmaktadır. Peki doğrudan Twitter tarafından bize sunulmayan Twitter profilime kim baktı bilmecesinin bir çözümü başka kanallarda var mıdır ? Yazının devamını okuyunuz.

Twitter Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenirim?

Twitter’ınızı kimin izlediğini görebiliyor musunuz? Basitçe söylemek gerekirse, HAYIR. Bir Twitter kullanıcısının, Twitter veya belirli tweet’leri tam olarak kimin gördüğünü bilmesinin imkânı yoktur. Birisinin Twitter’ınızı görüp görmediğini kesin olarak öğrenmenin tek yolu, bir cevap, favori veya retweet olan doğrudan katılımdır. Bu yüzden binbir türlü yöntemle sizleri kandırmaya ve tuzağa düşürmeye çalışan üçüncü parti uygulamalara prim vermemenizi öneriyoruz.

Bununla birlikte, bir kullanıcı bir tweet’i kaç kişi gördüğünden genel bir fikir almak istiyorsa, bunu Twitter Analytics sayfasını ziyaret ederek yapabilir. Bu sayfada gösterimlerin sayısı (kullanıcıların tweet’i kaç kez gördüğü) ve etkileşim (kullanıcıların kullanıcılarla etkileşim kurma sıklığı) gösterilecektir. Bunların dışında veri görmek mümkün değildir.

Twitter Profilime Kim Baktı
Twitter Profilime Kim Baktı

Twitter profiliniz ne kadar görüntülenmeye müsait ? Bu, gizlilik ayarlarınıza bağlı. Özel bir hesabınız varsa, yalnızca takipçileriniz tweet’lerinizi okuyabilir. Herkese açık bir hesabınız varsa, takipçileriniz ve internet erişiminiz olan herkes tweet’lerinizi okuyabilir.

“İzleyenleriniz Tweetlerinizi okur, Tweetleriniz herkese açıksa, Tweetinizdeki bir anahtar kelimeyi araştıran herkes bu mesajı görebilir” diye açıkladı Twitter yeni kullanıcı sayfası. “Sizin Tweetleriniz varsayılan olarak herkese açık; tereddüt ediyorsanız, güncellemelerinizi okumak, takipçilerinizi onaylamak ve güncellemelerinizi aramadan uzak tutmak için Tweetlerinizi koruyun.” Herkese açık ve korumalı postler hakkında daha fazla detay için linke tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Telefon Numarasından Facebook Hesabı Bulma İşlemi

Twitter’da Hesabınızı Koruma İşlemi

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın. “Ayarlar ve gizlilik” e tıklayın.
  2. Aşağı kaydırarak “Ayarlar” a gidin. “Gizlilik ve güvenlik” sekmesini tıklayın.
  3. Gizlilik bölümüne gidin. “Tweetlerimi Koru” yı kontrol edin.
  4. Sayfanın altına kaydırın. “Değişiklikleri kaydet” i tıklayın.

Twitter Üçüncü Parti Uygulamalar

Öte yandan birçok uygulama Twitter profilime kim baktı görmek için tıkla diyerek , birçok kullanıcıdan onlar adına tweet atma izni almakta ve siz izin vermeden sürekli başkalarının hesabını takip etmeye başlamaktasınız. Bunu engellemeniz gerekir.

Twitter Virüs Temizleme (Üçüncü Parti Uygulamalara Verilen İzni Kaldırma)

1) Ayarlar’a gidin.

Twitter Virüs Temizleme
Twitter Virüs Temizleme

2) Uygulamalar Tıklayın

3) Erişim verdiğiniz uygulamalar için Erişimi İptal Et

Burada sadece virüslü olduğunuz uygulamaların erişimini iptal edebilirsiniz. Facebook gibi güvendiğiniz uygulamaların erişim izninin kalmasında bir problem yoktur. Tüm yapmanız gereken bunlar ve birde mümkünse Twitter şifrenizi yenilemektir. Böylece daha güvende olursunuz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir