shazam muzik indirme programi apsisxcom

Şarkıdan belli bir bölümü dinleterek şarkı bulma özelliği pek çok kişi için oldukça pratik uygulamalardan birisidir. Peki bilgisayar dahilinde bu işlem nasıl yapılabilir? Melodiden şarkı bulma işlemi nasıl gerçekleştirilebilir? Şimdi konunun ayrıntılarını inceleyelim:

Herhangi bir yerde duyulan ve çok beğenilen bir şarkının birkaç sözü hafızanızda ise ismini bulmak artık çok kolay. Eskiden bu şekilde bir şarkıyı bulmak oldukça zordu, ancak günümüzde çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Şimdi bir telefon ve internet bağlantısı ile ses dinleterek rahatlıkla müzik bulunabilir.

Aynı zamanda bilgisayar üzerinden de kolaylıkla bu işlem gerçekleştirilebilir. Sesten müzik bulma işlemi için en uygun yol kullanışlı bir müzik bulma programı edinmek olabilir. Bu konuda çok çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Özellikle ön plana çıkan bazı müzik uygulamaları mevcuttur. Şimdi bunları birlikte inceleyelim:

Shazam

Dinleme yöntemini kullanarak bilgisayar üzerinde şarkı bulma programları arasında sık bir şekilde kullanılan içeriklerden birisi olan Shazam, büyük bir veritabanına sahiptir. Dinletilen şarkının adı ile birlikte çıkış yılı ve türü hakkında da bilgi verir.

Shazam 1

SoundHound

Bu uygulamada kendisine özgü özellikleri ile bilinmektedir ve dinleme yoluyla şarkı bulma konusunda oldukça başarılıdır. Diğer pek çok uygulama yalnızca gerçek müzik üzerinden bilgilere erişse de bu program ile mırıldanma yoluyla da şarkı bulunabilir.

Bilgisayardan Programsız Ses Dinleterek Müzik Bulma

Popüler bazı uygulamalarla yapılabilen işlem bilgisayardan ses dinletme yoluyla programsız da gerçekleştirilebilir. Bunun için uygulamaya imkan tanıyan bazı siteler mevcut. Ancak bu siteleri kullanabilmek için bilgisayarın mikrofon özelliğinin bulunması gerekiyor. Mevcut sitelerden beğenilen birisine girildikten sonra internet sitesinin yönlendirmesi ile mikrofon simgesine tıklanır. İnternet sitesi mikrofona bağlanır ve o an çalan şarkıyı analiz eder ve bilgileri sunar.

İlginizi Çekebilir:
Clash of Clans Köy Düzeni Tüm Seviye Örnekleri

Şarkı bulma PC üzerinden sıklıkla araştırılmaktadır. Dinleterek kolaylıkla bilgisayar üzerinde şarkı bulmak mümkündür. Programlı ve isteğe göre programsız şekilde de uygulanabilen sesten şarkı bulma özelliği için bilgisayarda mikrofon işlerinin olması gerekmektedir; aksi takdirde gerekli sitelere girerek işlemi yapmak mümkün olmaz.

Ses dinleterek müzik arama işlemi ile kolaylıkla daha önce duyulmuş bir melodinin hangi şarkıya ait olduğu ve özellikleri öğrenebilir. Bunun dışında akla takılan bir melodinin hangi şarkıya ait olduğu sözlerinin doğrudan internet üzerinden aratılması ile de öğrenebilir.

Aynı zamanda şarkı hakkında hatırlanan bazı içeriklerin girilmesi ile de gerekli siteler aracılığıyla şarkıyı ulaşılabilir. Yine istisna bazı siteler tarafından şarkı mırıldanarak da bilgi edinilebilir. Bir başka yöntem olarak internet sitelerinin birisinde boşluk çubuğunun piyano gibi kullanımıyla ritim girilebilir ve arama yapılır. Çıkan sonuçlar denenerek de sonuca ulaşılabilir.

Farklı bir yöntem de daha zorunlu ise notalardan arama yapmaktır. Yine bir site piyano tuşları aracılığıyla şarkının çalınmasını mümkün kılar. Aynı zamanda doğrudan notalar da yazılabilir.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir