Uygulamalar

Whatsapp Grubu Nasıl Kurulur?

WhatsApp grubu kurup kuramayacağınızı hiç merak ettiniz mi? Başka bir deyişle, başka kişilere toplu mesaj gönderebilmeniz için WhatsApp grubu oluşturun. Whatsapp grubu nasıl kurulur diye merak ediyorsanız ve bu işlemin ne kadar basit olduğunu görmek için yazının devamını okumalısınız.

Android ve iPhone için adımlar biraz farklıdır, ancak fikir aynıdır. Yani, bir WhatsApp grubu oluşturduğunuzda katılımcılarını eklemeniz istenir. Şimdi kendinizle bir grup oluşturduğunuz için siz kendinizi eklemez sadece diğer arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Grubun sahibi veya yaratıcısı otomatik olarak eklenir. İkinci olarak, bir grup oluşturmak için en az bir kişi eklemeniz gerekir. O kişi herhangi biri olabilir. Ancak daha güvenli tarafta olmak ve sorun yaşamamak için yakın bir arkadaşınızı veya bir aile üyesini ekleyin.

Android Cihazlarda Whatsapp Grubu Nasıl Kurulur?

Adım 1: Android telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve üstteki üç nokta simgesine dokunun. Yeni grup’u seçin.

whatsapp grubu nasıl kurulur
whatsapp grubu nasıl kurulur

Adım 2: İstediğiniz katılımcıyı ekleyin ve alttaki yeşil renkli sonraki simgesine basın.

Whatsapp Grup Arkadaş Seçme
Whatsapp Grup Arkadaş Seçme

Adım 3: Grup konusu kutusuna bir grup adı yazın. Grup simgesine dokunarak bir grup resmi bile ekleyebilirsiniz. Yeşil onay işareti simgesine dokunun.

NOT: Diğer kişiye bunları eklediğiniz bildirilir.

Adım 4: Kişiyi gruptan çıkarmak için telefonunuzda yeni oluşturulan WhatsApp grubunu açın. Üstteki grup adına dokunun. Alternatif olarak, üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Grup bilgisi’ni seçin.

5. Adım: Grup bilgileri bölümünde aşağı kaydırın, katılımcılar bölümünü bulacaksınız. Kaldırmak istediğiniz katılımcının adına dokunun. Menüden Kaldır’ı seçin. Bir onay açılır penceresi görünecektir. Tamam üzerine dokunun.

İPhone Whastapp Grubu Kurma

Adım 1: WhatsApp’ı açın ve üstteki Yeni Grup seçeneğine dokunun.

whatsapp grubu kurma
whatsapp grubu kurma

Adım 2: İstediğiniz bir katılımcı ekleyin ve İleri üzerine dokunun.

Adım 3: Konu kutusuna bir grup adı yazın ve Oluştur’a basın.

İlginizi Çekebilir:
ınstagram Şifresi Değiştirme | Resimli Anlatım

NOT: Diğer kişiye, bunları bir gruba eklediğinize dair bir bildirim gönderilir.

Adım 4: Kişiyi kaldırmak için, oluşturduğunuz grubu açın ve üst kısmındaki adına dokunun.

Yanlış Grup Oluşturduysanız Whastapp Grup Silme Okuyun:”Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Whastapp’ta Kişilerinizi Gruba Eklediğinizde ya da Gruptan Sildiğinizde Ne Olur

WhatsApp grubuna bir kişi eklediğinizde, bu grup hakkında bilgilendirilir ve grup telefonlarında bulunur. Gruba, kaldırmadan bir ileti gönderirseniz, iletiyi alırlar.

Kişiyi kaldırdığınızda, kaldırdığınız metni görürler. Grup telefonlarında kalacak olsa da, o grupta ileti gönderemeyecek veya alamayacaklar. Artık grubun tamamı kendinize ait. Grubu aşağıda gösterildiği gibi hızlı bir şekilde erişmek için sabitlemelisiniz.

İPUCU: Bir grubu telefonunuzdan silmek için, grubu açın ve üstteki grup adına dokunun. Aşağı kaydırın ve Sil üzerine dokunun. WhatsApp gruplarının kalıcı olarak nasıl silineceğini ayrıntılı olarak öğrenin.

Yalnızca kendinize mesaj göndermek için bir grup oluşturmak istiyorsanız, bir grup oluşturmanız gerekmez. Siz de normal bir sohbet dizisi oluşturabilirsiniz.

Bu yazıdaki her iki prosedür için de adımları attık. Yani, kendinizle ve WhatsApp’ta kendinizi nasıl mesajlaştıracağınızla birlikte bir WhatsApp grubu oluşturun. Normal sohbet dizisini kullanmak yerine bir grup oluşturmanın yararı, grubu özelleştirmenizdir. Yani, adını ve resmini diğer herhangi bir grup gibi kolayca değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu