Sosyal Medya

Twitter Toplu Tweet Silme 2022

Başlıklar

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından twitter’da toplu tweet silme işlemi sayesinde tek tek uğraşmak yerine hepsini birden temizleyebilirsiniz. Hesabınızdaki tweetlerin hepsini silmek istiyorsanız bunu birkaç farklı şekilde halledebilirsiniz.

Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Bütün tweetlerini silmek isteyen kullanıcıların ilk aklına gelen soru Twitter’da toplu tweet silinir mi sorusu oluyor. Bütün tweetlerini silmek isteyen kullanıcılara söyleyebiliriz ki; saatlerce uğraşmanıza gerek kalmadan hepsini bir anda kolayca silebilirsiniz. Ayrı ayrı hepsini silmekle uğraşmanıza gerek yoktur.

Toplu tweet silme işlemi bazen hazır kodlar bazen programlar bazen de tweet silme siteleri aracılığı ile yapılabilir. Tweet silme işleminde dikkat etmeniz gereken güvenilir siteler ve programları kullanmaktır. Önereceğimiz güvenilir aracıları kullanarak siz de kolayca bütün tweetlerinizi silebilirsiniz.

Toplu tweet silme işlemi yalnızca bilgisayar ortamında yapılabilmektedir. Mobilden bu işlemleri yapamazsınız. İşlemler için hesabınıza bilgisayardan girmeniz gereklidir.

Tweet Arşivi Nasıl İndirilir?

Twitter toplu tweet silme işleminden önce tweet arşivinizi indirerek elinizde bulundurmak isteyebilirsiniz. Tweetlerinizi sildikten sonra bu durum mümkün değildir. Eğer arşivlemek istiyorsanız tweet silme işlemine geçmeden önce aşağıda anlatacağımız şekilde tweet arşivinizi indirmeyi unutmayın.

  • Öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Daha sonra twitter.com/settings/account adresine gidin.
  • “Verilerin bir arşivini indir” kısmına tıklaıyın.
  • İstenilen kısa mesaj veya e-posta onay kodunu doğrulayın.
  • “Arşiv iste” butonuna tıklayarak arşivinizin hazırlanmasını bekleyin.

Tweet arşiviniz 24 saat içerisinde hazırlanacak ve hazırlandığında size mail ile bilgi verilecektir. Zip dosyası halinde twitter hesap arşiviniz e-posta ile 1 gün içerisinde size iletilir. Twitter hesap arşivinizi edinmek istiyorsanız silme işlemine geçmeden önce beklemeniz gerekiyor.

Twitter Toplu Tweet Silme Kodu

Eskiden Twitter kullanıcıları belirli belirli kodlar kullanarak tüm tweetlerini kolayca silebiliyordu. Google Chrome tarayıcısında gerçekleşen güncellemelerden sonra şu anda kod ile toplu tweet silmek mümkün değildir. Yine de bir güncelleme olur ve bu özelliği kullanabilirseniz kod ile toplu tweet silme işleminin nasıl yapılacağından sizler için adım adım bahsettik.

Toplu tweet silme kodu nasıl kullanılır diyorsanız;

  • Google Chrome tarayıcısında twitter hesabınıza giriş yapın.
  • F12 tuşuna basın ve sekmenin açılmasını bekleyin.
  • Sekme açıldıktan sonra console kısmına kodu yazın.
  • Enter tuşuna basarak kodu çalıştırın.
İlginizi Çekebilir:
Snapchat Emoji Anlamları | Emojiler Neyi İfade Eder?

Kod doğru ise çalıştıktan sonra bütün tweetleriniz silinecektir. Kod ile toplu tweet silme işleminde bir güncelleme olursa kodu sitemize ekleyeceğiz. Toplu şekilde tweetlerinizi silmek için günümüzde başka yöntemler mümkündür.

Ayrıca Twitter Arama Geçmişi Silme yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Toplu Tweet Silme Siteleri

Toplu tweet silme yöntemlerinden en kolay olanı toplu tweet silme sitelerini kullanmaktır. Toplu tweet silme siteleri sayesinde kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak tweetlerinizi uğraşmadan silebilirsiniz. Kullanabileceğiniz güvenilir siteleri sizler için aşağıda listeledik.

Tweet Deleter

tweet deleter

Tweet Deleter adresine giderek tweetlerinizi tek bir tuş ile kolayca silebilirsiniz. Tweet Deleter sitesinde diğer sitelerden farklı olarak yapmanız gereken işlem; twitter hesabınızdan hesap arşivinizi indirmek ve daha sonra bu siteye yüklemektir. Arşivinizi yükledikten sonra sitedeki adımları takip ederek tüm tweetlerinizi silebilirsiniz.

 

Tweet Eraser

tweet eraser

Çoklu tweet silme sitelerinden Tweet Eraser sitesi sayesinde ücretsiz şekilde sınırlı sayıda tweet silebilirsiniz. Maksimum 3.200 tweete kadar toplu tweet silme işlemi ücretsizdir. Daha fazla tweetiniz varsa ücretli paketlerden yararlanmanız gerekir. Twitter arşiv dosyanızı siteye yükledikten sonra sınırlı sayıdaki tweet silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tweet Delete

tweet delete

Eskiden beri kullanılan sitelerden olan Tweet Delete sitesinde ücretsiz şekilde hesabınızdaki bütün tweetleri silebilirsiniz. Twitter hesabınız ile giriş yapıp uygulamaya izin verdikten sonra tweet silme işlemine başlayabilirsiniz. İşlem bittikten sonra “Hesabın > Güvenlik ve Hesap Erişimi > Uygulamalar ve Oturumlar > Bağlı Uygulamalar” kısmından uygulama izinlerini kaldırın.

 

Twit Wipe

tweet wipe

Twit Wipe sitesi ile hesabınızdaki bütün tweetleri toplu şekilde silebilirsiniz. Siteye giderek Twitter hesabınız ile giriş yaptıktan sonra kolayca tweet silme işlemine başlayabilirsiniz. Tweet silme işleminiz gerçekleştikten sonra “Hesabın > Güvenlik ve Hesap Erişimi > Uygulamalar ve Oturumlar > Bağlı Uygulamalar” kısmından uygulama izinlerini kaldırın.

Toplu Tweet Silme Programı

Bilgisayarınıza indirebileceğiniz uygulama sayesinde toplu tweet silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Windows veya Mac OS fark etmeksizin indirebileceğiniz güvenilir programların başında Twitter Archive Eraser programı gelmektedir. Linkin üzerine tıklayıp adımları takip ederek programı bilgisayarınıza indirebilir, indirdikten sonra yine adımları takip ederek toplu tweet silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu