Twitter Arama Geçmişi Silme

Sizin ne aradığınızı başkalarının görmesini istemiyorsanız, Twitter arama geçmişi silme işlemini nasıl kolayca yapacağınızı bu yazımızda anlattık. Twitter hesabınızı düzenli kullanıyorsanız sosyal medyanın bir yaşam tarzı olduğunu kabul etmişsiniz demektir. Takip ettikleriniz, sizi takip eden, aldığınız bilgi miktarı ve platformda nelere dikkat ettiğiniz “yaşam tarzınız” hakkında çok şey anlatıyor.

Neye dikkat ettiğinizden bahsetmişken, Twitter arama geçmişiniz bunun hakkında çok şey ortaya koyuyor. Fakat başkalarının sizin ne aradığınızı görmesini istemiyorsanız arama geçmişinizi düzenli olarak silmeniz önerilir. Twitter arama geçmişi silme işlemini nasıl kolayca yapacağınızı bu yazımızda anlattık.

Twitter arama geçmişiniz, belirli bir süre boyunca sosyal medyada aradığınız her şeyi depolar. Geçmişi kaydetmesinin sebebi ,bunları tekrar aramak istediğinizde, kolayca erişebilmenizdir. Twitter’ın deneyiminizi kişiselleştirmek için kullandığı temel araçlardan biridir.

Twitter Arama Geçmişinizi Neden Silmeniz Gerekiyor?

Öncelikle, bu sosyal medyada yeni bir başlangıç ​​yapmanız gerekiyorsa, arama geçmişinizi silmek uzun bir yol kat edecektir. Daha önce de bahsettiğim gibi, platform bu araç aracılığıyla deneyiminizi tanımlar ve bunu zaman çizelgenize öneriler ve ilgili tweet’ler getirerek yapar; özellikle yeniyken. Bu nedenle, bu arama geçmişini silmek ve temiz bir listeye başlamak, Twitter zaman çizelgenize yeni bir yaşam süresi sağlayacaktır.

Ayrıca, hesabınız kısıtlanırsa, Twitter arama geçmişinizi silmek, efekti tersine çevirmede rol oynayabilir. Daha da iyisi, hesabınızın kısıtlanmasını önlemede yardımcı olabilir.

Buna ek olarak, meraklı arkadaşlarınızın, iş arkadaşlarınızın aradıklarınızı görmesini veya Twitter’ın zaman çizelgenize getirdiği önerileri tweetlemesini istemeyebilirsiniz. Bu garip sohbetlere yol açabilir. Ben şahsım olarak, böyle anları sevmiyorum.

Bunları söyledikten sonra, akıllı telefonunuzdaki Twitter arama geçmişinizi nasıl sileceğinizi görelim.

Twitter Arama Geçmişi Silme İşlemi

Twitter Arama Geçmişini Silme
Twitter Arama Geçmişini Silme

Twitter arama geçmişini silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Twitter uygulamasını başlatın ve akıllı telefonun altındaki büyüteç simgesine tıklayın.
  • “Twitter’da Ara” ifadesini gösteren Arama çubuğu göründüğünde, üzerine tıklarsınız. Son aramalarınızı gösterir.
  • Buradan itibaren, arama silme ikiye ayrılır. Eğer tüm aramaları silmek istiyorsanız en üst tarafta bulunan “x” işaretine dokunun 
  • Karşınıza gelen “Temizle” seçeneği ile tüm geçmişinizi temizleyin
  • Öte yandan sadece belirli aramalarınızı silmek istiyorsanız, silmek istediğiniz arama kaydını kaydırın ve önünüze gelen sil seçeneğine dokunun.
Twitter Arama Geçmişini Silme
Twitter Arama Geçmişini Silme

Hepsi bu kadar, gerek belirli bir arama kaydını ya da tüm verilerinizi nasıl sileceğinizi sizlere aktardık.

İlginizi Çekebilir:
instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Bu kadar kolay, twitter arama geçmişi silme amacınıza ulaştınız. Ayrılmadan önce, düşüncelerinizi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Bunu da okuyun: Twitter gelişmiş arama , eski tweet veya sadece belirli kişilerden tweet araması nasıl yapılır öğren:”Twitter Gelişmiş Arama İnce Detaylar ve İpuçları

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir