Sosyal Medya

instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır

Instagram hesabınızı sıkıldığınız veya eskisi kadar zamanınız olmadığı için bir süre kullanmamayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa gergin Instagram ilişkilerinizin bir süre boyunca sosyal medyadan uzak kalarak soğumasını/normale dönmesini mi arzuluyorsunuz? İnstagram hesabınızı silmeksizin, başkalarının profilinizi ve paylaşımlarınızı görüntülemesini ve arama yapabilmesini engelleyecek şekilde instagram Hesap Dondurma ya da askıya mı almak mı istiyorsunuz?

[wp_ad_camp_1]

İnstagram hesabınızı dondurarak, başkalarının iletilerinizi ve profilinizi görmelerine engel olabilir, İnstagram hesabınızı kullanmadığınız süre boyunca başkalarının sizinle etkileşimde bulunmamasını sağlayabilirsiniz ve profilinizdeki fotoğraf, video ve diğer verileri yedeklemek zorunda kalmazsınız. Tekrar İnstagram hesabınızı kullanmaya başlamaya karar vereceğiniz ana kadar bu hesabınızdaki tüm veriler sizin için saklanmaya devam edecek.

İnstagram hesabınızı mobil uygulama üzerinden dondurmanız/deaktive etmeniz mümkün değil. Hesabınızı dondurmak için cep telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı vasıtasıyla aşağıda anlattığımız işlem basamaklarını takip edebilirsiniz.

Kısaca instagram Hesap Dondurma İşlem Basamakları

En kısa yoldan hızlıca hesabınızı dondurmak için Linke Tıkla ! Ardından giriş yap ve dondurma sebebini seç. Hepsi bu kadar. Detaylı anlatım için takip edin ;

 • Profilim ikonunu seçin.
 • “Profilimi düzenle” seçeneğini tıklayın.
 • “Hesabı geçici olarak kapat” ibaresini seçin.
 • Hesabınızı dondurmanıza ilişkin ekrandaki sebeplerden birini tıklayın.
 • Ekrandaki ilgili yere İnstagram hesabınızın şifresini yazın.
 • “Hesabı geçici olarak kapat” tuşunu tıklayıp “Tamam”ı seçin.

 

instagram Hesap Dondurma
instagram Hesap Dondurma

 

İnstagram Hesabınızı Kapatmanıza İlişkin Detaylı Açıklama

 • Mobil cihazınızdaki ve ya bilgisayarınızdaki internet tarayıcıdan https://www.instagram.com/. Linkini tıklayarak İnstagram websayfasına bağlanın. İnstagram hesabınıza zaten giriş yapmış durumdaysanız, İnstagram anasayfasına kolayca erişmeniz mümkündür. Yazdığımız linkteki sayfayı açtıktan sonra, sağ altta yer alan “Giriş yap”ı tıklayın. Ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra, “Giriş Yap” seçeneğini tıklayın.
 • Açılan ekranda “profil” ikonunu seçin. Sayfanın sağ üst köşesindeki kişi şekline benzeyen ikonu tıkladığınızda profil açılacaktır.
 • “Profili düzenle” tuşunu seçin. Bu tuş sayfanın üst kısmında, kullanıcı adınızın sağ tarafında yer almaktadır.
 • Ekrandaki seçeneklerde aşağıya doğru imleci sürükleyin ve “hesabi geçici olarak kapat” butonunu seçin. Bu seçeneği profil düzenleme ekranının sağ alt ksımında bulabilirsiniz.
 • Hesabınızı dondurmanıza sebep olan gerekçelerden bir tanesini seçmeniz gerekmekte. Burada “Ara vermek istiyorum, Kullanmaya başlamakta zorlandım, İkinci bir hesap açtım, Gizlilikle ilgili endişeler, Bir şeyi kaldırmak istiyorum, Çok zamanımı alıyor, Takip edecek kişiler bulamıyorum ve Başka bir şey” ibarelerinden bir tanesini tercih etmeniz beklenmekte. Bu seçenekler “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun karşısındaki kutucuktan açılmakta.
 • “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” ifadesinin karşısındaki kutuya İnstagram hesabınızın şifresini yazın.
 • Ardından sayfanın en alt kısmında bulunan kırmızı renkli “Hesabı geçici olarak kapat” butonunu tıklayın.
 • Ekranda çıkan seçeneklerden “Tamam”ı tıklayarak, İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatmak istediğinizi doğrulayın. Bu işlemle birlikte, artık, İnstagram hesabınız geçici olarak kapandı ve tüm bağlı cihazlardaki İnstagram hesap oturumunuzdan da çıkmış oldunuz.
İlginizi Çekebilir:
Whatsapp Çevrimiçi Olanları Görme ve Uyarılma İşlemi

 

Dondurduğunuz İnstagram Hesabını Tekrar Kullanmaya Başlama

https://www.instagram.com/ linkini tıklayın ve giriş yapmak için kullanıcı hesabınızı ve şifrenizi ekrana yazın. Bu şekilde İnstagram hesabınız en son haliyle tekrar kullanıma açılmış/aktive edilmiş olacaktır. Eğer İnstagram web sitesinden oturum açtıysanız, diğer tüm cihazlarınızda/İnstagram uygulamasında ayrıca oturumunuzu açmanız gerekmekte.  

instagram Hesap Dondurma hakkında tüm detayları sizlere aktarmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda İnstagramda E Posta Değiştirme İşlemi hakkında bilgiler sunacağız. İyi okumalar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu