instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde hesabınızı tamamen silmenize gerek kalmadan geçici olarak kapatabilir, istediğiniz zaman açabilirsiniz. Instagram hesabınızı sıkıldığınız veya eskisi kadar zamanınız olmadığı için bir süre kullanmamayı mı düşünüyorsunuz? Yoksa gergin Instagram ilişkilerinizin bir süre boyunca sosyal medyadan uzak kalarak normale dönmesini mi arzuluyorsunuz?

Instagram hesabınızı silmeksizin başkalarının profilinizi ve paylaşımlarınızı görüntülemesini ve arama yapabilmesini engelleyecek şekilde instagram Hesap Dondurma ya da askıya mı almak mı istiyorsunuz?

Instagram hesabınızı dondurarak başkalarının iletilerinizi ve profilinizi görmelerine engel olabilir, hesabınızı kullanmadığınız süre boyunca başkalarının sizinle etkileşimde bulunmamasını sağlayabilirsiniz ve profilinizdeki fotoğraf, video ve diğer verileri yedeklemek zorunda kalmazsınız. Tekrar Instagram hesabınızı kullanmaya başlamaya karar vereceğiniz ana kadar bu hesabınızdaki tüm veriler sizin için saklanmaya devam edecek.

Instagram hesabınızı mobil uygulama üzerinden dondurmanız mümkün değildir. Hesabınızı dondurmak için cep telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki internet tarayıcısı vasıtasıyla aşağıda anlattığımız işlem basamaklarını takip edebilirsiniz.

Kısaca Instagram Hesap Dondurma İşlem Basamakları

En kısa yoldan hızlıca hesabınızı dondurmak için linke tıklayıp giriş yaparak işleme başlayabilirsiniz. Dondurma sebebini seçtikten sonra hesabınız geçici olarak kapanacaktır. İşlemin detaylarını adım adım şu şekilde anlatabiliriz:

 • https://www.instagram.com/ linkine tıklayın.
 • Profilim ikonunu seçin.
 • “Profilimi düzenle” seçeneğini tıklayın.
 • “Hesabı geçici olarak kapat” ibaresini seçin.
 • Hesabınızı dondurmanıza ilişkin ekrandaki sebeplerden birini tıklayın.
 • Ekrandaki ilgili yere İnstagram hesabınızın şifresini yazın.
 • “Hesabı geçici olarak kapat” tuşunu tıklayıp “Tamam”ı seçin.
instagram Hesap Dondurma
instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesabınızı Kapatmanıza İlişkin Detaylı Açıklama

Instagram hesap dondurma işlemine dair adımlardan sonra işlemin detaylarından bahsedelim. Hesabınızı dondurmadan önce aşağıdaki detayları bilmek işinize yarayacaktır. Siz de adımları takip ederek geçici olarak hesabınızı kapatabilir ve istediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz.

 • Mobil cihazınızdaki veya bilgisayarınızdaki internet tarayıcıdan https://www.instagram.com/ linkini tıklayarak sayfaya gidin. Instagram hesabınıza zaten giriş yapmış durumdaysanız ana sayfaya kolayca erişmeniz mümkündür. Yazdığımız linkteki sayfayı açtıktan sonra, sağ altta yer alan “giriş yap” seçeneğini tıklayın. Ardından kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra giriş yapın.
 • Açılan ekranda “profil” ikonunu seçin. Sayfanın sağ üst köşesindeki kişi şekline benzeyen ikonu tıkladığınızda profil açılacaktır.
 • “Profili düzenle” tuşunu seçin. Bu tuş sayfanın üst kısmında, kullanıcı adınızın sağ tarafında yer alır.
 • Ekrandaki seçeneklerde aşağıya doğru imleci sürükleyin ve “hesabi geçici olarak kapat” butonunu seçin. Bu seçeneği profil düzenleme ekranının sağ alt ksımında bulabilirsiniz.
 • Hesabınızı dondurmanıza sebep olan gerekçelerden bir tanesini seçmeniz gerekir. Burada “Ara vermek istiyorum, kullanmaya başlamakta zorlandım, ikinci bir hesap açtım, gizlilikle ilgili endişeler, bir şeyi kaldırmak istiyorum, çok zamanımı alıyor, takip edecek kişiler bulamıyorum ve başka bir şey” ibarelerinden bir tanesini tercih etmeniz gerekir. Bu seçenekler “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunun karşısındaki kutucuktan açılır.
 • “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” ifadesinin karşısındaki kutuya İnstagram hesabınızın şifresini yazın.
 • Ardından sayfanın en alt kısmında bulunan kırmızı renkli “Hesabı geçici olarak kapat” butonunu tıklayın.
 • Ekranda çıkan seçeneklerden “Tamam”ı tıklayarak, İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatmak istediğinizi doğrulayın. Bu işlemle birlikte, artık, İnstagram hesabınız geçici olarak kapandı ve tüm bağlı cihazlardaki İnstagram hesap oturumunuzdan da çıkmış oldunuz.
İlginizi Çekebilir:
Facebook Şifremi Unuttum, Facebook Hesap Kurtarma Yöntemi

Bu şekilde adım adım ilerleyerek hesabınızı dondurabilirsiniz. Dondurduktan sonra tekrar giriş yaparsanız hesabınız açılır. Dondurduğunuz Instagram hesabını tekrar kullanmak için yapabileceklerinizle yazımıza devam edelim.

Dondurduğunuz Instagram Hesabını Tekrar Kullanmaya Başlama

https://www.instagram.com/ linkini tıklayın ve açılan sayfada giriş yapmak için kullanıcı hesabınızı ve şifrenizi ekrana yazın. Bu şekilde dondurduğunuz Instagram hesabınız en son haliyle tekrar kullanıma açılmış, aktive edilmiş olacaktır. Hesabınızı dondurduğunuzda bütün cihazlardan çıkış yapmış olursunuz, bu nedenle eğer Instagram web sitesinden oturum açtıysanız diğer tüm cihazlarınızda Instagram uygulamasında ayrıca oturumunuzu açmanız gerekir.

Instagram hesap dondurma hakkında tüm detayları sizlere aktarmaya çalıştık. Bundan sonraki yazımızda İnstagramda E Posta Değiştirme İşlemi hakkında bilgiler sunacağız. İyi okumalar dileriz. İşleme dair merak ettiğiniz diğer detayları yorumlarda sorabilirsiniz.

Instagram Dondurma Kaç Gün Sonra Kapanır?

Hesabınızı kalıcı olarak silmediğiniz sürece hesap dondurma işleminin bir etkisi bulunmuyor. Hesap dondurma işlemi yalnızca geçici olarak hesabınızın kapanmasını sağlıyor. İstediğiniz zaman kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı tekrar açabilir, sonrasında tekrar dondurabilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemini yapacak kişiler hesaplarının tamamen kapanmasından korksa da böyle bir durum söz konusu değildir. Kalıcı olarak silme yapmadığınız sürece hesabınız kapanmaz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir