Sosyal Medya

Face Hesap Silme , Facebook Hesap Silme İşlemi

Kalıcı olarak, geri dönüşü olmayacak şekilde Facebook hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz? Evet bu işlem bazen ciddi bir ihtiyaç veya zaruret olabiliyor. İkili insani ilişkiler, özel hayatımızın gizliliği, sosyal medyanın tat vermeyen bir hal alması, bazen de bozulan iletişim bağlarımız nedenleriyle Face hesap silme işlemi yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu gayet makul ve olağan bir gereksinimdir. Peki nasıl mı yapabilirsiniz? Bunun cevabını da aşağıdaki detaylı açıklamalarda bulabilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

Facebook Hesap Silme Linki ve Face Hesap Silme İşlemi

 • İnternet tarayıcınızda https://www.facebook.com/help/delete_account adresindeki Facebook hesap silme sayfasını açın.
  • Açılan sayfada daha önceden Facebook oturumunuz açılmış değilse oturumunuzu açmanız gerekmektedir. Bu durumda, e-posta adresiniz veya telefon numaranız ile şifrenizi ekrandaki ilgili kısma yazınız.
 • Açılan ekranda görünen Hesabımı Sil butonunu tıklayın. Bu butonu sayfanın ortasında bulunan uyarı metninin altında bulabilirsiniz. Bu butona bastığınızda bir ekranda bir açılır pencere belirecektir.
 • Oturum açma bilgilerinizi ekranda göreceğiniz kutucuklara tekrar yazınız.
 • Ekrandaki güvenlik kodunu ilgili haneye giriniz. Bu kod büyük/küçük harfler ve sayıları içeren karmaşık görüntülü bir kutucuktur. Bu kodu okuyamadıysanız yeni bir kod isteme veya bu kodu sesli olarak öğrenmek için ilgili butonlara basabilirsiniz.
 • Güvenlik kodunu girdikten sonra Tamam’ı tıklayın. Eğer güvenlik kodunu yanlış yazdıysanız, son işlem basamağını baştan tekrar yerine getirmeniz istenecektir. Güvenlik kodunu doğru yazdıysanız, ekranda yeni bir pencere açılacaktır.
 • Hesabınızı silme komutunu onaylama ekranını görüyor olacaksınız. Hesabı kalıcı olarak sil pop-up penceresinin altındaki Tamam butonunu tıklayın.
 • Tamam butonuna basmanızın ardından hesabınız 14 gün boyunca askıya alınacaktır. Yani 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızı tekrar eski haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz, yani bu durumda hesap kapatma talebinizi geri çekmiş olursunuz.
 • Bahse konu 14 günlük dolduktan sonra geride hiçbir kalıntı bırakılmamış olur ve hesap tekrar kullanılamaz hale gelir.

 

İlginizi Çekebilir:
Facebook Messenger da Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi

Facebook hesabıyla ilgili diğer hususlar         

 • Eğer başka bir kişi sizin adınızı kullanarak taklit eden bir Facebook hesabı açmış ise, hesabınızdaki Sorun Bildir butonunu tıklayın ve kötü niyetli kullanımı rapor edebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi o hesap profiline giderek kapak fotoğrafının altındaki üç nokta şeklindeki butona basıp, Şikayet Et’i seçmeniz ve izleyen yönergeye göre seçim yapmanız gerekir.  Facebook bu durumu tespit ettikten sonra kötü niyetle açılan hesabı kaldıracaktır.
 • Hesabınızı silmenin yanısıra askıya alma seçeneğiniz de bulunmaktadır. Bu durumda hesabınız görünmez ve başka Facebook hesaplarınca farkedilemez hale gelir.
 • Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra, önceki silinen hesaba ait e-posta adresi ve telefon numarasıyla yeniden Facebook hesabı açılması mümkün değildir.
 • Hesabınızı 14 günlük sürecin ardından kesin olarak kapattıktan sonra siz yeniden açamasanız da, facebook kendi veri tabanındaki sizin hesabınızla ilgili verilere ulaşabilmektedir.     
 • Facebook hesabınızdaki verileri, hesabınızı kapatmadan önce kopyalama imkanınız da mevcuttur. Bunun için hesabınızda sırasıyla Ayarlar, Genel seçeneklerini, ardından da Facebook Verilerinin Kopyasını İndir’i tıklayın.  

Bunların dışında sadece Facebook Messenger Silme İşlemi için tıklayın ve detayları okuyun.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu