Sosyal MedyaNasıl Yapılır

WhatsApp Çevrimiçi Olmadan Yazmak Nasıl Olur?

Başlıklar

WhatsApp çevrimiçi durumunu gizlemek, WhatsApp’ta yeni bir sohbet başlatmak kadar kolay değildir. Aslında uygulama çevrimiçi durumunuzu gizlemeyi doğrudan desteklemez. Demek istediğim, çevrimiçi olma, açıp kapatabileceğin bir özellik değildir. Whatsapp çevrimiçi olmadan yazmak nasıl olur merak ediyorsanız, öncelikle uygulama kullanmadan gizlilik nasıl yapılabilir ve ardından uygulamalar ile gizlilik nasıl yapılabilir , bunları detaylıca aktarmaya çalışacağız.

Farklı Yöntemlerle WhatsApp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

Birçok kişi bu messenger uygulamasında çevrimiçi durumlarını göstermekten hoşlanmaz. Bunu gizlilik ihlali olarak görüyorlar. Her iletişim kurduklarında online göründüklerini bilmeleri gerekiyor. Gizliliği yapmanın doğrudan bir yolu olmasa da buna yakın bir şey elde etmek için ayarlayabileceğiniz ayarlar vardır. Siz de bu ayarları yaparak istediğiniz durumu elde edebilir, çevrimiçi olmadan yazabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak
Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

Bu makalede daha önce de belirtildiği gibi, bunun için WhatsApp uygulamasında bir özellik yoktur. Bununla birlikte, WhatsApp uyguamasına kaybolmak için kullanabileceğiniz geçici çözümler var ve onlardan bahsedeceğiz. Adımlar temelde sadece birkaç farklılık ile her türü telefon için aynıdır.

IOS ve Blackberry cihazlarda gizlilik ayarını açmak için WhatsApp> Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik

Android cihazlarda, WhatsApp >> Menü Düğmesine >> Ayarlar >> Hesap >> Gizlilik seçeneklerine gidin.

Nokia S40 Telefonlarında, Seçenekler >> Ayarlar >> Hesap >> Gizlilik

Windows Phone’ta, WhatsApp uygulamasını açın ve Diğer pencereler düğmesi-daha düğmesi >> ayarlar >> kişiler >> engellenen kişilere dokunun.

Bu adımları eksiksiz olarak tamamladığınızda istediğiniz ayarları yapmış olacaksınız. Gizlilik ayarlarını kullanarak WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak nasıl olur diyorsanız yazımıza devam edelim.

Gizlilik Ayarları Aracılığıyla WhatsApp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

Aşağıdaki diğer adımlar tüm cihazlar için çok benzerdir. Bu adımları takip ederek bazı gizlilik yolları deneyebilir ve çevrimiçi olmadan WhatsApp uygulamasında yazabilirsiniz.

WhatsApp Gizlilik Ayarı altında, kişilerinizden kendinizi gizlemek için açıp kapatabileceğiniz bazı seçenekler bulunur. Onları kapatmak insanlara karşı görünmez olmanıza yardımcı olur.

  1. Gönderilen Mesajları Mavi Bildirimleri Kapat: Yapmanız Gereken tek şey WhatsApp Ayarlar>Hesap> Gizlilik>Okundu Bilgisi Kapatma

Bu işlemi yaparak sizlere biri mesaj yazdığında, sizler o kişinin mesajını okursunuz fakat o kişiye mavi tik gitmediğinden , ne zaman okuduğunuzu bilmez. Kötü yanı ise , bu özelli,ği kullanırsanız sizlerde birine mesaj yazdığınızda , o kişinin mesajınızı ne zaman okuduğunu öğrenemzsiniz.

  1. Özel Kişiyi Engelle: Genellikle çevrimiçi durumumuzu gizlemek istediğimizde, genellikle önlemeye çalıştığımız bir veya iki kişiden dolayı olur. WhatsApp uygulamasında istediğiniz her şeyi yaparken sadece bu iki kişiyi bloke etmeyin. İşiniz bittiğinde, engellemeyi kaldırın ve uygulamayı kapatın.
İlginizi Çekebilir:
Facebook Beğenileri Gizleme Nasıl Yapılır?

Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Engellenenler Bölümünden yeni kişi ekle diyerek bu kişileri tamamen engellersiniz ve böylece bunlar sizlerin online olup olmadığınızı göremezler.

  1. “Son Görülme” Güncellemesini Gizle: Whatsapp sizlere son görülme özelliğini kapatma imkanı sunar. Bu özelliği kullanmak için Ayarlar>Hesap>Gizlilik>Son Görülme Dokunun ve buradan hiç kimse seçeneğini tıklayın ! Bu özelliği kullanmanız sizlere diğer kullanıcıların da son görülme özelliklerini görme şansınızı kapatır.

Bu yöntemleri kullanarak siz de WhatsApp uygulamasında çevrimiçi görünmeden bu şekilde mesajlaşabilirsiniz. WhatsApp çevrimiçi olmadan yazmak bu kadar kolaydır. Adımları eksiksiz şekilde tamamlamayı unutmayın.

Çevrimiçi Durumunu Gizleyecek Uygulamayla Whatsapp Çevrimiçi Olmadan Yazmak

WhatsApp’daki çevrimiçi durumunuzu gizlemek için yapabileceğiniz bir diğer adım, bir uygulama yüklemektir. İlgili uygulama mağazalarınızda hızlı bir arama yaparsanız (Android ve Apple (iOS)), WhatsApp’da çevrimiçi veya çevrimdışı durumunu gizlemenize yardımcı olacağına söz veren birçok uygulama görebilirsiniz.

Bu uygulamalardan temelde çoğu, WhatsApp’ı kullanırken telefonunuzda uçak uçuş modunu açmaktadır. Uçuş modunu açmak için bir uygulama yüklemeniz gerekmez. Bunu bir uygulama olmadan kendiniz yapmak için telefon ayarlarına gidebilirsiniz. Bununla birlikte, sizin için bazı harikalar yapabilecek Hide for Whats APP adlı uygulama var.

Hide for Whats APP“, iletileri göndermek ve konuşmayı kendi ara yüzü içinde tutmak için Google Asistan işlevini kullanarak büyülü bir yol izler. WhatsApp’a geçiş yapmaz ve bu şekilde görünmez kalırsınız.

Hepimizin bildiği gibi, APK dosyaları Android telefonlar için kullanılabilir. Yani iPhone kullanıcıları, bu uygulamayı WhatsApp’daki çevrimiçi durumunuzu gizleyecek şekilde elde edemediğiniz için özür dileriz. Bundan sonraki yazımızda Whatsapp sohbet yedeği silme hakkında tüm detaylardan bahsedeceğiz. Siz de yedek sohbetleri silmek için ilgili yazımızdan faydalanabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu