0 20

Bu yazımızda, instagramda engellendiğimi nasıl anlarım sorusunun cevabını bulacağız. Kişi eğer hesabını devre dışı bırakmadıysa, kolaylıkla engellendiğinizi anlarsınız.

[wp_ad_camp_1]

instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım

  • Instagram’da engellenmiş olup olmadığını öğrenmek için önce uygulamayı açın. Ardından, sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin adını yazın.
  • Aradığınız kişiyi bulduğunuzda, onun profiline girmek için üzerine tıklayın. Fotoğraflarını sorunsuzca görebilmeniz gerekir, ancak yapamazsanız, engellendiniz demektir veya kişi Instagram hesabını devre dışı bıraktı demektir.
  • Şüphelendiğiniz şahsın hesabı herkese açık ise, bu kişinin adını arama çubuğunda bulabilmeniz gerekir, ancak bir kere o kişinin profiline girdikten sonra onun resimlerini göremezsiniz engellenmişsiniz demektir. Aşağıdaki resim gibi;
instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım
instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım
  • Bununla birlikte, kişi instagram hesabını da devre dışı bırakmış olabilir. Eğer herkese açık bir hesap, arama çubuğunda çıkıyorsa ve detayları görünmüyorsa, hesap devre dışı değil siz engellenmişiniz demektir.

BUNUDA OKUYUN : Instagram benim takip ettiğim ama beni takip etmeyenler bulma

Kişi Private Hesap Kullanıyorsa

Ancak sizi bloke eden kişinin zaten özel bir hesabı varsa, kişinin adını aradıysanız bile, aramanızın içinde görünmez, bu nedenle sizi bloke eden kişiyi bulma şansınız olmayacaktır. Yani arama sonuçlarında bile kişiyi görmüyorsanız, kişinin herkese açık olmayan hesabı size hiç bir zaman görünmeyecektir.

Engellendiğimde Neler Yapabilirim

Bir kişinin profilini görmeye çalışıyorsanız, ancak hesabınızdan göremiyorsanız muhtemelen engellendiğiniz anlaşılıyor. Bununla birlikte, o kişinin profilini başka bir Instagram hesabından görüntülemeyi deneyebilirsiniz. Profilini başka bir hesaptan mükemmel şekilde görebiliyorsanız, engellendiğinizden emin olabilirsiniz.

Onların hesabında onlara özel mesaj göndermekten başka bir yarar da yoktur, birisi tarafından engellendiyseniz, kişi sizin özel mesajınızı almaz. Dahası, kişinin özel mesajınızı okumuş olup olmadığını bilmenin hiçbir yolu yoktur. Bununla birlikte, sizi bloke ettiğini düşündüğünüz kişiyle @ kullanıcı adı kullanarak bir posta veya yorumda bulunarak iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Instagram Takipçi Çıkarma ve Engelleme İşlemi

Instagram’da birini engellemek oldukça kolaydır. Bu kişi bazı sebeplerden dolayı sizi engellemek isterse, bunu kolaylıkla yapacaktır. Tek bir düğmeye dokunarak Instagram’daki herkesi bloke edebiliyor, böylece profilinizi veya resimlerini artık göremiyorlar, ancak aradıysanız kişinin profilini görebileceksiniz. Aklınıza takılan bir şey olursa Yorumlarınızı bekleriz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir