KategorisizSosyal Medya

Twitter Nasıl Dondurulur?

Twitter hesabınızı etkisiz hale getirmek, Twitterda geçerli olan 140 karakterli bilinç akışından kurtulmanın kesin bir yoludur. Öncelikle dondurma öncesi bilmen gerekenleri oku ve ardından dondurma işlemine geçebilirsin. Twitter nasıl dondurulur hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsan bu yazıdaki detayları okumalısın.

Neyse ki, Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak gerçekten kolay. Yalnızca birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir ve mobil ortamda olduğu kadar çevrimiçi da yapılabilir. Twitter hesabınızı devre dışı bırakmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Twitter Nasıl Dondurulur ve Dondurmadan Önce Neler Yapılır?

Twitter nasıl dondurulur sorusuna yanıt verirken dondurma esnasında neler yapmak gerekir buna da cevap vereceğiz. Hesabınızı devre dışı bırakmak için acele etmeden önce bazı şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Her şey iyi silinmeden önce hesabınızı yeniden etkinleştirmek için 30 gününüz var.
 • Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi değiştirmek isterseniz, bunu yapmak için Twitter hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekmez.
 • Hesabınızın devre dışı bırakılması, Google arama sonuçlarındaki bilgileri mutlaka kaldırmaz.
 • Bir hesabı devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek, eksik tweet’ler, yanlış takipçi sayıları, şüpheli DM’ler veya potansiyel hesap uzlaşmalarıyla ilgili sorunları çözmez.
 • Devre dışı bırakılan hesapların profil sayfası birkaç dakika içinde kaldırılır, ancak içerik twitter.com üzerinden birkaç gün görüntülenebilir kalabilir.
 • Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi bir hesaptan diğerine geçirmeniz gerekiyorsa, önce bunları değiştirmeniz, ardından orijinal hesabı silmeden önce söz konusu değişikliği onaylamanız gerekir. Twitter burada işlemi açıklıyor.

Twitter Hesap Dondurma İşlemi

Twitter nasıl doldurulur diyorsanız ve tarayıcınızdan devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki dört adımı uygulamanız yeterlidir:

 1. Twitter.com‘da oturum açın.
 2. Hesap Ayarlarına gidin ve sayfanın altındaki “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine ilerleyin
 3. Twitter’ın devre dışı bırakma terimlerini okuduktan sonra, “Tamam, tamam, hesabı devre dışı bırak” düğmesini tıklayın.
 4. Ardından, şifrenizi girmeniz ve hesabınızın devre dışı bırakılmasını doğrulamanız istenir. Bu şekilde devam edin.
 5. Twitter hesabı kalıcı silme hakkında bilgi almak için ilgili yazımıza gidebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:
instagramda k Ne Demek , Twitter 10k Ne Demek

Yazımızda Twitter nasıl dondurulur sorusuna yanıt verdik. Twitter hesabınızı devre dışı bırakmak istiyor ancak bir PC’ye erişiminiz yoksa, bunu mobil uygulama yoluyla yapamazsınız. Twitter.com’a telefonunuzun web tarayıcısı üzerinden erişmeniz ve yukarıda listelenen çevrimiçi devre dışı bırakma adımlarını izlemeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu