0

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? test yöntemlerine birlikte bakalım. Karşındaki kişinin seni sevip sevmediğini bu testlerle anlayabilirsin. Mesele şu ki, aşk zor bir şey. Bir adam seni sevdiğini söyler ama gerçekte öyle olmayabilir ve bir erkek seni çok sevebilir ancak söylemeye hazır olmaz.

Aşk çok güzel olabilir ancak öte yandan birçoğumuz incinmekten korkar ve yalnız kalmayı seçeriz. Ancak karşındaki kişinin seni sevdiğinden eminsen her şey farklı olabilir. Bu yazımızda, bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın test etmeye çalışacağız.

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Duygular somut değildir ve onları anlamak zordur. Birinin hislerini anlamak için onu iyi tanımak, belirtileri takip etmek gerekir. Peki bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? Eğer seni gerçekten seviyorsa tabii ki bunu belli edecektir fakat aklınızda en ufak bir şüphe varsa durum farklıdır. Unutmayın, sevgi kendini saklayamaz. Siz de aşağıdaki yöntemler sayesinde bir erkeğin seni sevip sevmediğini anlayabilirsiniz.

1. Yöntem: Vücut Dilini Kontrol Edin

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna ilk olarak beden bili diyebiliriz. Beden dilini dikkatlice izleyerek birinin sizin hakkınızda neler düşündüğünü ve hissettiğini rahatça anlayabilirsiniz. Yani bu sizin için ne anlama geliyor? Birkaç önemli işareti izleyerek ilgilenip ilgilenmediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz! Tek yapmanız gereken ne aradığınızı bilmektir.

bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın
Vücut Dilini Kontrol Edin

En çok görülen işaretlerden biri sana fazla bakmasıdır. Sizden gözlerini alamaz ve her fırsatta bakmak ister. Ancak çoğu zaman baktığını belli etmez. Ona baktığında kaşlarını kaldırdığını fark ederseniz bu hareket ilgilendiğine dair büyük bir işarettir.

Yüzünüze çok fazla bakıyorsa veya göz teması kuruyorsa bu da bir işarettir. Ayrıca eğer size doğru eğiliyor ya da sürekli yakınınızda olmak istiyorsa bu da önemli bir işarettir.

Bilinçaltı olarak ilgilendiğini bilmek ister misiniz? Ellerini, ayaklarını ve bacaklarını izleyin. Sana doğrultulmuşsa gerçekten ilgilendikleri hakkında çok şey ifade eder.

Seni ilk gördüğünde kendini beğeniyor mu? Kravatını düzeltiyor mu, gömleğini düzeltiyor mu, saçlarını düzleştiriyor mu? Kısaca, yakınlarındayken görünüşünü düşünüyor olduğuna dair işaretler var mı çünkü onu çekici bulmanızı istiyor. Onun oturma pozisyonlarını da izleyin. Açık bacaklarla veya elleri kalçalarına koyan erkekler etkilemeye çalışıyor demektir. Yani genellikle konuştukları kadınla ilgileniyorlar.

2. Yöntem: Göz Teması Kurun

Göz teması, bir erkek hakkında fark edilmesi gereken en önemli şeylerden biridir. Birçok erkek gözlerini dikmediğini düşündüğünde gizlice ona bakmaya çalışır. Bu yüzden onu size bakarken yakalarsanız bu iyi bir işarettir! Daha emin ve kendine güvenen çocuklar aslında göz teması kurarlar ancak çoğu kişi başlarda göz teması kurmaktan utanabilir. Aslında bakarsanız utanması da bir işarettir.

Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın Test Etme
Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın Test Etme

Sizi sevip sevmediğini anlamak için yaklaşık 3-4 saniye suratına bakın ve daha sonra uzaklaşın. Bir saniye sonra ona bir göz atın. Sizinle göz teması kuruyorsa kesinlikle ilgileniyordur. Ancak göz temasını kaçırıyor ve dışarıya bakıyorsa muhtemelen size karşı ilgisi yoktur. Ancak dikkatli olun, utangaç bir adamın ilgisiz bir adamla göz teması kurma konusundaki isteksizliğini karıştırmayın.

Diyelim ki sizin etrafınızda dolaşıyor ve diğer bazı insanlara şaka yapıyor. Herkes gülse bile aslında o sizi güldürmek istiyor olabilir. Direkt olarak sizle etkileşim kurmaktansa çevrenizdekileri size yakınlaşmak için kullanıyor da olabilir.

3. Yöntem: Sizinle Konuşurken Dikkatle Dinleyin

Çoğu erkek bir kızdan hoşlandığında ona sürekli kendisinden bahseder. Bir nevi kendisini ona tanıtmak, arayı sıkılaştırmak ister. Aslında oldukça basit, kendileri hakkında konuşuyorlar. Birçok kişi ilgilendikleri bir kadına kendilerini kanıtlamaları gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden konuşmalar sırasında kendileri hakkında övünmeye başlıyorlar.

İlginizi Çekebilir:
IQ Test Örnek Görselleri ve Şekilleri

Size ne kadar çok ilgi duyduğunu görmek için konuşma sırasında vücut dilini izlemelisiniz. Yumuşak bir şeyler söylemeyi deneyin. Seni duymak için yaslandı mı? Harika! Eğilerek girdikten sonra sana daha yakında mı kalacak, yoksa senden uzaklaşıyor mu? Konuşma sırasında kendini nasıl konumlandırdığı konusunda göz kulak olmanız, sizinle birlikte olmanın ne kadar ilginizi çektiğini ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

4. Yöntem: Onunla Bir Temas Yaşadığınızda Nasıl Hissettiğine Bakın

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna önemli bir yönteme geldik, onunla temas edin ve tepkisine bakın. Karşınızdaki kişiyle temas kurmak, ilgisini ve ne kadar samimi olduğunu belirlemenin ve kendisini nasıl hissettiğini anlamanın harika bir yoludur. Size dokunarak ve sizinle temas kurmaya nasıl tepki verdiğini izlemek önemlidir.

Ona dokunduğunuzda ne olduğunu izleyin. Eğer elini boynuna hafifçe vurursan ya da kolunu elinle yavaşça tutarsan uzaklaşır mı? Elini tutarsan, elini seninkinden çıkarır mı? Yoksa seninle daha fazla bedensel temasta kalmaya mı hareket ediyor? Hatırlanması gereken bir şey var eğer tipik olarak utangaç bir kişiyse, ona dokunduğunuzda biraz atlayabilir. Bu onun sizi sevmediği anlamına gelmiyor, gerçeği görmek için onu izlemeye devam edin.

5.Yöntem: Size Farklı Davranıyor Mu?

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın? Tabii ki size farklı davranmasından! Bir erkek sizinle ilgileniyorsa, özellikle sizin grubunuza karşı farklı davranıyor olabilir. Size karşı koruyucu davranmaya başlarsa, ilgilendiğine dair bir işarettir. Sizi düşünüyor, size ayrı ilgi gösteriyor, sizi herkesten ayırıyor ve özel hissettiriyorsa seviyor demektir.

Kalabalık arkadaş gurubunuz varsa diğerlerine olan davranışı ve size olan hareketlerini kıyaslayabilirsiniz. Sadece size mi özel davranıyor yoksa diğer kızlara davranışları da aynı mı? Eğer herkese aynı düşüncelilikle yaklaşıyorsa kendi genel tavrı böyledir. Ancak size özelse duyguları farklıdır. Diğer arkadaşlarıyla olan iletişimi gözlemleyerek kıyaslama yapmalısınız.

6. Yöntem: İlgilendiğiniz Şeylerle İlgileniyor mu?

İçinde bulunduğunuz bir grup ya da hoşunuza giden bir TV şovu gibi şeylerle ilgileniyorsa sizi sevdiğine işarettir. Sizin ilgi duyduğunuz şeylerle ilgileniyorsa dikkatinizi çekmek ve sizinle ortak paydada buluşmak istiyordur. Yakın gelecekte size güzel gidilecek yerlerden bahsediyorsa, sizinle gelecek hayalleri kuruyorsa kesinlikle sizi seviyordur.

Sizin ilgi duyduğunuz şeylerin onun en sevdiği şey haline gelmesi durumunda özellikle dikkat edin. Beğendiğiniz bir TV şovu, dizi, film veya kitap söylediğinizi varsayalım. Bu onun da sevdiği şey haline gelirse şanslısınız.

7. Yöntem: Siz Etrafındayken Sinirli Davranıyor Mu?

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın test etme yönteminde sonuncu yönteme geldik. Erkekler çoğu zaman ilgilenmediği kadınların etrafında gergin değildir. Bu yüzden etrafınızda sinirlenirse bu iyi bir şeydir. Bu, muhtemelen kendisine de ilgi duyması için iyi bir izlenim bırakmaktan endişelenmiş demektir. Aynı zamanda siz etraftayken sinirli davranmasının nedeni sizi koruma iç güdüsü olabilir. Etraftaki olası tehlikelere karşı sürekli temkinli ve koruyucudur. Sizi sürekli gözetir, el üstünde tutar.

Bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın test etme konusunda yukarıdakileri gözden geçirin. Bunları aklınızda bulundurun ve onu dikkatli şekilde gözlemleyin.

İlgili makalemize göz atmak isteyebilirsiniz: Size Değer verdiğini anlamak için Değer Vermekle İlgili Sözlere bakabilir, siz de bu sözlerle ona değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir