Sosyal Medya

Twitter Hesap Silme Linki , Twitter Hesap Kalıcı Silme

Başlıklar

Silmek istediğiniz hesaba giriş yaptıktan sonra Profil ve Ayarlar bölümüne gidip Ayarlar ve Gizlilik bölümünü seçiniz. Sayfanın alt kısmında, Hesabımı devre dışı bırak bağlantısını görürsünüz. Twitter hesap silme linki , devre dışı bırakma ve hesap silme hakkındaki detaylar için yazının tamamını okumanızı öneririz.

[wp_ad_camp_1]

Hesabınızın devre dışı bırakılması ile tüm tweetler Twitter’dan kaldırılacak olmasına rağmen, bunların tamamının kaybolması birkaç gün sürebilir. Ve elbette bir ekran görüntüsüyle “yakalanan” ve çevrimiçi olarak yayınlanan tüm tweetler hala mevcut kalmaya devam edecektir. Twitter’ın, Twitter dışındaki web sitelerinde yayınlanan bilgiler üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur.

Devre Dışı Bırakılmış ve Silinmiş Hesap Arasındaki Farklar, Twitter Hesap Silme Linki

Devre dışı bırakılmış bir hesap ile silinen bir hesabı birbirinden ayırmak önemlidir. Birçok yönden aynıdır: tüm tweet’ler ve hesaba yapılan tüm referanslar, devre dışı bırakıldıktan sonraki ilk birkaç gün içinde Twitter’dan kaldırılacaktır. Diğer Twitter kullanıcıları, aramaları da dahil olmak üzere, hesabı takip edemiyor veya hesabı arayamıyor olacak.

Bununla birlikte, devre dışı bırakılmış bir hesap yeniden etkinleştirilebilir; bu eski tweatlerin hepsini geri getirir. Siz (ve başkası) da, devre dışı bırakılmış hesabın kullanıcı adını kullanmayı veya devre dışı bırakılan hesabın e-posta adresini kullanarak yeni bir hesap oluşturmayı kısıtlayacaktır.

Bir hesabı silmek için tek yol otuz gün boyunca devre dışı bırakmaktır. Hesap silindikten sonra tüm tweetler Twitter sunucularından kalıcı olarak kaldırılır. Hesaba ait kullanıcı adı herkes tarafından kullanılabilir ve daha önce hesapla ilişkili olan e-posta adresi yeni bir hesap için kaydolmak için kullanılabilir.

Bir Twitter Hesabı Silinirken İlk Adım Durdurma İşlemidir

Twitter Hesap Silme Linki
Twitter Hesap Silme Linki

Bu hesaba Twitter’da girerek, Twitter hesabınızı silme işlemini başlatabilirsiniz. Hesabınıza girdikten sonra profil resmi ile aynı görüntüye sahip dairesel bir düğme olan Profil ve Ayarlar düğmesini tıklamanız gerekir. Bu düğme, Arama Twitter giriş kutusunun sağındaki üst menü çubuğunda bulunur.

 

Profil ve Ayarlar düğmesini tıkladıktan sonra Profilinizi değiştirme ve Twitter hesabınızdan çıkış yapma seçenekleri içeren bir açılır pencere görüntülenir. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini tıklayın.

İlginizi Çekebilir:
instagram Biyografi Sözleri ingilizce, Seçilmiş Sözler

 

Twitter Hesabınızı Kapatma

 

  • Twitter hesabına kullanıcı adı ve parolası ile giriş yapın.
  • Sağ üst bölgede bulunan ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Hesap sekmesine tıklayın ve en alt bölgede bulunan bağlantıya ulaşın.
  • Hesabımı devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada @sizinkullanıcıadınız adlı hesabınızı silmek istediğinizi onaylayın
  • 30 gün boyunca hesaba hiç giriş yapmayınız

 

Gerçekten yapmak istediğiniz tek şey kullanıcı hesabınızı değiştirmeniz durumunda hesabınızı devre dışı bırakmanız için bir sebep yoktur. Sağlanan Kullanıcı Adı alanına yeni bir kullanıcı adı girmeniz ve bu ekranın altındaki Değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu değişiklikleri doğrulamak için şifrenizi girmeniz istenecektir. Not: kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, tweetleriniz silinmez.

 

Hesabınızdaki tüm tweetleri Twitter’dan kaldıracak şekilde tamamen devre dışı bırakmak için, Değişiklikleri kaydet düğmesinin hemen altındaki Hesabımı devre dışı bırak bağlantısını tıklayın.

 

Twitter’a Hoşçakal Mı Deniyor ?

 

Twitter veda etmenizi istemiyor, bu nedenle hesabınız devre dışı bırakılmadan önce, tweet’lerinizin yalnızca otuz gün boyunca kaydedileceğini bildirir. Bu noktada hesabınızdaki ve hesabınızdaki tüm yayınlarınız Twitter sunucularından kalıcı olarak kaldırılacaktır.

 

Bir hesabı kalıcı olarak askıya alma veya dondurma yolunun bulunmadığını bilmek önemlidir. Otuz günden sonra, hesabınız silinecektir. Bununla birlikte, otuz günün ardından aynı kullanıcı adı ve e-posta adresiyle yeniden oluşturabileceksiniz.

 

Hesabınızı Nasıl Aktif Edersiniz?

 

Twitter hesabınızı yeniden etkinleştirmek giriş yapmanız kadar basittir. Harfi harfine. Otuz gün içinde hesaba giriş yaparsanız, her şey Twitter’dan ayrılmadığınız gibi normal görünecektir. Hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini bildiren bir e-posta alırsınız.

 

Hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini isteyip istemediğinizi soran bir sorunun olmadığını unutmayın. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda kesinti olur ve hesap silinmez, Twitter hesabınızın kalıcı olarak silinmesini istiyorsanız, en az otuz gün boyunca hesaptan uzak durmanız gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu