Kategorisiz

iPhone 11 Fiyatı Düşer mi? iPhone Telefon Fiyatları

Apple markasının revaçta olan ve çok satan telefon modeli iPhone 11 fiyatı düşer mi sorusu almak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. iPhone 11 ilk çıktığı andan itibaren kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür ve çok satılmıştır. iPhone model telefonlarda belki de en çok kullanılan modellerden biri olmayı başarmıştır. Özellikleri ve kullanım rahatlığı ile kullanıcıları memnun bırakan iPhone 11 modeli hem çok uçuk fiyatlı olmaması hem de konforlu kullanım sağlaması ile çok satan bir model olmuştur.

2019 yılında çıkan iPhone 11 modeli aslında bakıldığında birkaç seneyi deviren bir modeldir. Yeni bir model olmamakla beraber şimdilerde hala satışı devam etmektedir. Yüksek telefon fiyatlarından dolayı kullanıcılar daha eski modellere yönelmektedir.

iPhone 11 ve üstü modellerin fiyatlarının düşüp düşmeyeceği Apple kullanıcıları tarafından merak edilen bir konudur. Kullanıcılar ne zaman almaları gerektiği konusunda kararsız kalmaktadır. iPhone 11 ve yeni iPhone modellerin fiyatlarındaki oynamalara birlikte göz atalım.

iPhone 11 Fiyatı Değişimi

iphone 11 fiyat

iPhone 11 fiyatı düşer mi sorusuna cevap bulmak için öncellikle çıktığı andan itibaren fiyatındaki değişimlere göz atmak gerekir. iPhone 11 ilk çıktığında ne kadardı diye baktığımızda 2019 yılı çıkış fiyatının 7.299 TL olduğunu görüyoruz. Güncel fiyatı ise 15.999 TL olmuş durumdadır. 4 yıl geçmesine rağmen fiyatında herhangi bir düşüş olmamış, aksine neredeyse iki katına çıkmıştır.

iPhone 11 modeli hala tercih edilen, satılmakta olan bir model olduğu ve dolar bazlı bir ürün olduğu için arz talepten dolayı fiyatı düşmemektedir. Üstünden seneler geçmesine rağmen hala talep gören ve arz edilen bir üründür. Ülkemize dolarla getirilen ürünlerden olan iPhone 11 fiyatının düşmesi için daha çok eskimesi gerekir. Üzerine yeni modeller çıkmasına rağmen hem çok özellikli hem de diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olan iPhone 11 modeli halen çok tercih edilmektedir. Almak için fiyatının düşmesini bekliyorsanız hata yapıyor olabilirsiniz.

iPhone 11 fiyat grafiğine baktığımızda uzun vadede grafiğin hep yukarı doğru gittiğini görüyoruz. Ara ara düşüşler yaşansa da genelde fiyatı giderek artmaktadır. Düşüşlerin sebebi anlık indirimler, kampanyalar ve flaş indirim zamanları olabilir. O dönemlerde ise stokta telefon bulmak zorlaşmaktadır. Özellikle 11 modeli son dönemlerde en rağbet gören telefonlardan olmuştur.

İlginizi Çekebilir:
Twitter Nasıl Dondurulur?

iPhone Fiyatları Düşer mi?

iphone fiyatları

iPhone fiyatları senelere göre değişiklik gösterse de yeni model telefonların fiyatlarında düşüş çok görülmemektedir. En yeni modeller çıktıkları andan itibaren çok talep gördükleri için fiyatları kolay kolay düşmüyor. Ancak bir indirim günü yakalayarak daha karlı alınabilir.

İPhone telefonlarda eskide kalan 5S, SE, 6, 6 Plus, 6S, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8 gibi üretimi durdurulan ve artık seri olarak üretilmeyen telefonların fiyatlarında düşüş görülebilir. Bu modellerden günden güne yazılım desteği kaldırıldığı için artık rağbet görmemektedir. Bu yüzden mağaza stoklarında kalmaması için düşük fiyatlarla elden çıkarılmak istenilebilir.

Eski modeller uygun fiyatlı olsa da kullanım ömrü azdır. Bir süre sonra Apple yazılım desteği sağlamadığı için telefon kullanılamaz hale gelir. Apple son olarak 6 Plus ve gerisinde kalan modellerden resmi yazılım desteğini keseceğini açıklamıştı. Güncel olarak çıkan son iOS yazılımı ise yalnızca iPhone 8 ve devamındaki modellerde kullanılabiliyor.

Yeni modeller çıktıkça buna bağlı olarak eski modellerde yazılım desteği kalkıyor ve telefon işlevsiz hale geliyor. Bu nedenle iPhone marka telefonların eski modellerinde fiyat düşüşü görebilirsiniz ancak düşüş fiyatlarına aldırış etmemelisiniz. Aldığınız telefon kısa sürede kullanılamaz hale gelebilir.

Herhangi bir iPhone modeli almak istiyorsanız yazılım desteği kesilen modelden en az birkaç sürüm üst olması gerekir, bu sayede size 4-5 yıl kullanım ömrü sağlayabilir. Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız tabii ki en son çıkan modellere göz atmanız iyi olacaktır. Hem fiyat hem de performans ürünü arıyorsanız son birkaç yılda çıkan iPhone modellerine göz atabilirsiniz.

iPhone 11 almayı düşünüyorsanız ve henüz almadıysanız aşağıdaki videodan hala alınır mı sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Apple iPhone sitesinden güncel fiyatları öğrenebilir, modelleri birbiriyle karşılaştırabilirsiniz. Yeni çıkan modeller ve özellikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Göz atmak isteyebilirsiniz; iphone Kamera Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu