IMEI Numarasından Yer Tespiti Programı

Cep telefonunuzun güvenliği konusunda endişeleriniz mi var? Telefonunuz kaybolursa izlemek ister misiniz? Son zamanlarda kardeşimle ilgili meydana gelen bir hırsızlık olayıyla karşılaştım. iPhone odalarından çalındı ​​ve yine de telefonları izlenemediği için geri alamadılar. Hayatınızda böyle bir durumla hiç karşılaştınız mı? Evet ise, makaleyi okumalı ve telefonunuzu ücretsiz olarak nasıl izleyeceğinizi ve yabancılar tarafından yasadışı olarak kullanılmasını nasıl koruyacağınızı öğrenmelisiniz. Peki telefon takip etmede en etkili yöntem olan imei numarasından yer tespiti programı hakkında neler bilmeliyiz, yazımızda anlatmaya çalıştık.

imei Numarasından Yer Tespiti Programı

Öncelikle IMEI nedir

IMEI numarasının farkında değilseniz, size tanıtmama izin verin. Bir cep telefonu satın aldığınızda, IMEI numarası pilin arkasında bulunur. Telefonunuzun kaybolması veya çalınması durumunda kullanışlı olacağı için not almanız önemlidir ve iyi bir uygulamadır. IMEI, her cep telefonu için sağlanan benzersiz bir sayı olan ve SIM numarasının aksine asla değiştirilemeyen Uluslararası Mobil Cihaz Kimliği anlamına gelir. Genel olarak, SIM numarası belirli abone hesabını tanımlamak için kullanılırken, IMEI numarası cihazı tanımlama işini yapar.

Telefonunuzu IMEI Numarasından Bulmak İçin

Polisle İletişime Geçin

Akıllı telefonunuz çalınırsa polise başvurmak akıllıca olacaktır. Onlara telefonunuzun IMEI numarasını verin ve ardından sizin için takip edebilmeleri gerekir.

Cep Telefonu Sağlayıcınıza Sorun

Cep telefonunuzu kaybettiyseniz, sağlayıcınızdan sizin için bulmasını isteyebilirsiniz. Aramaları için onlara akıllı telefonunuzun IMEI’sini verin.

IMEI Tracker (imei Takip) Uygulamaları Kullanın!

Çalınan cihazın ilgili IMEI numarasını biliyorsanız, çevrimiçi olarak bu amaçla kullanılabilen çeşitli uygulamaları ve IMEI’yi kullanarak telefonu ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Adım 1: Play store uygulamanızda “IMEI tracker” ı arayın ve akıllı telefonlardan herhangi birine “IMEI tracker-Find my device” ı indirin.

Android için şu uygulamaları indirebilirsiniz:

  • FamilyTracker – Find My Device
  • Wheres My Droid
  • Famisafe
İlginizi Çekebilir:
Telegram Kanal Arama Yöntemleri

2. Adım: “Yükle” düğmesine tıklayın ve uygulamayı indirmeye başlayın.

3. Adım: Uygulamaya erişim izni verdikten sonra, güvenilir üyelerin telefon numaralarını girmeniz istenir ve bu kişiler ailenizden veya arkadaş çevrenizden olabilir. Telefonunuz çalınır veya kaybolursa ve telefonunuza yeni bir SIM takılırsa, IMEI numarası ve Telefon konumu gibi güvenilir numaralara SMS bildirimleri otomatik olarak gönderilir.

Adım 4: Telefonun tam yeri ekranda gösterilir. Bu IMEI numarasının yardımıyla artık telefonun konumunu kolayca takip edebilirsiniz.

Adım 5: Ayrıca kaybolan cihaza “SMS” veya komut, “kayboldu” gönderebilirsiniz ve bu uygulama onu kabul edecek ve belirli bir yeri yanıt olarak gönderecektir.

iPhone cihazlar için İphone Bul Kapama Açma:”https://sosyalprestij.com/iphoneumu-bul-kapatma-yontemleri-icloud-iphone-bul-kapatma/

Telefonunuz çalındığında, derhal servis sağlayıcınıza başvurun ve IMEI numaranızı engellemelerini isteyin. Numara, çalınan telefonu izlemek ve belirli bir ülkedeki başka bir şebekeye erişimini engellemek için GSM şebekesine erişecektir.

IMEI’nizin telefonunuz kaybolduğunda verilerinizi güvende tutmak için harikalar yaratabileceğini bilmek şaşırtıcı değil mi?

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir