0kısa 2

Daha önce hiç kamuya açık WiFi kullanmadıysanız, muhtemelen herkesin her seferinde birkez karşılaştığı yaygın bir sorunun farkındasınızdır. Katılmak istediğiniz açık WiFi ağını seçerseniz, telefonunuz başarıyla bağlandığınızı söyler, ancak Chrome’a ​​gidip bir sayfayı yüklemeye çalıştığınızda hiçbir yere bağlanamazsınız. Çünkü Wifi Ağına Oturum Açın hatası ile karşılaşırsınız. Bu yazımızda bu hatayı nasıl giderebileceğinizden bahsedeceğiz.

[wp_ad_camp_1]

WiFi bağlantınızı çalıştırabilmek için kablosuz ağa başarılı bir şekilde girmeniz gerekiyor. Çoğu zaman cihazınız size “wifi ağına oturum açın” söyleyen bir bildirimde bulunacaktır, ancak bazen bu uayarı bile gelmez. Telefon “bağlanacak”, ancak oturum açmadınız, böylece çalışmakta olan bir bağlantınız yok. Ağa bağlanıyor ancak oturum açma sayfasına gitmemi istemiyor. Yani oturum açma sayfasına gitmenin bir yolunu bulmak gerekiyor.

Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu Giderme İşlemi

Kendiniz giriş yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız, denemeniz gereken ilk şey sadece tarayıcıyı açıp bir web sayfasına gitmektir. Eğer sizi kendiliğinden oturum açma sayfasına göndermiyorsa, pek çok kişinin bilmediği ikinci bir seçenek var. Tarayıcınızın URL kısmına 192.168.1.1 adresini yazarsanız direk oturum açma sayfası gelir. Modeme göre bu bzaen 192.168.0.1 ya da 192.168.1.2 de olabilir. Yine de oturum açıp internete bağlanamadıysanız aşağıdaki yöntemle devam edin;

Oturum Açma Sayfasını GateWay Adresi ile Manuel Olarak Açma

Doğrulama sayfasını yüklemek için biraz bekledikten sonra, telefonunuzdaki Wi-Fi isminin yanındaki sağ oku tıklayın. Bu sizi, Ağ Geçidi IP Adresi’ni bulabileceğiniz bir sonraki Kablosuz Ağ ayrıntıları penceresine yönlendirir.

Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu
Wifi Ağına Oturum Açın Sorunu

Bu IP Adresi gösteri amaçlıdır, bunun yerine kendi IP’nizi kullanın.

Bu ağ geçidi / yönlendirici IP adresini kopyalayın ve tarayıcınızın adres çubuğunu yapıştırın. Sayfayı yüklemek için enter tuşuna basın. Şimdi artık oturum açma sayfasına erişmiş olmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:
Görselle Arama | Google'dan Görsel Araması Yapma

Sonrasında sağlayıcı kimlik doğrulaması yapacak ve bu kadar uzun süredir ihtiyaç duyduğunuz ücretsiz Wi-Fi’ye erişebileceksiniz.

Yine de problem yaşıyorsanız DNS ayarlarını Google ayarları ile değiştirin. 8.8.8.8  ve 8.8.4.4 şeklinde.

Eğer kimlik doğrulama sorunu mevcutsa lütfen aşağıdaki yazımızı inceleyin.

İLGİLİ MAKALE: Wifi Kimlik Doğrulama Sorunu Nasıl Giderilir.

Sonuç:

Wifi ağına oturum açın problem sebebi yukarıda gördüğünüz üzere oturum açma sayfasına gidemeyişinizden kaynaklanır. Bizler de sizlere oturum açma sayfasına nasıl gidebileceğinizi aktarmaya çalıştık. Oturum açma işleminden sonra otel, cafe ya da toplu alanlardaki internet hizmetini kullanabilirsiniz. Bu işlem sizlerin ve wifi işletmesinin güvenliğini sağlamak içn zorunlu olmalıdır. Her türlü yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir