İnternet

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor, Wifiye Bağlanamıyorum Çözümü

Bu yazımızda, telefonum wifiye bağlanmıyor sorunun nedenlerini ve çözümlerini göstermeye çalışacağız. Kamusal alanda bir kablosuz ağa bağlanmak bazen birkaç dizi problemi beraberinde getirebilir. Böyle bir problem ile karşılaşmanız durumunda tam net bir tane çözüm var demek yanlış olur, fakat aşağıda belirteceğimiz adımlardan bir tanesi mutlaka çözümünüz olacaktır.

[wp_ad_camp_1]

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor, Wifiye Bağlanamıyorum Çözümü

Öncelikle hatanın sizin cihazınızda olduğunu saptamak için, başkalarının da bu ağ üzerinden internete bağlı olduğuna emin olun. Ardından aşağıdaki maddeleri teker teker kontrol edin;

# 1: Şifreyi Kontrol Edin

Kablosuz ağ şifrenizin doğru girildiğinden emin olun. Gerekirse şifre girerken karakterleri göster butonunu kullanabilirsiniz. Yanlış şifre girildiğinde kimlik doğrulama hatası görünebilir.

# 2: Ağı Unut Özelliğini Kullanma

Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı, Ayarlar > Wifi üzerinden giderek bulun ve üzerine tıklayın, ardından açılan ekrandan Bu ağı unut seçeneğini tıklayın. Daha sonra tekrar ağın şifresini girerek bağlanmaya çalışın. Halen daha bağlanmıyorsa aşağıdaki yöntemlere devam edin.

# 3: Güvenlik Protokolü Değiştirme

Ağ ayarlarında bulunan Güvenlik protokolünü WPA2 ise WPA’ya, WPA ise WPA2 ye çevirin.

# 4: Uçuş Moduna Geçiş Yapma

Telefonu uçuş moduna alın. Ardından Wifi kablosuz ağa tekrar bağlanmayı deneyin. Uçak modunda internete bağlanıyorsa telefonu formatlamak gerekebilir.

# 5: Maksimum Cihaz Sayısını Kontrol Etme

Cafe , Okul ya da Hastane gibi mekanlarda bulunan modemlerin belirli bir sayıda cihaza hizmet verebilme imkanı vardır. Örneğin modem üzerine 20 cihaz bağlıdır fakat modemin ayarlarında maksimum 18 kişi kaldırır yazmaktadır. Bu durumda son bağlanan 2 kişi internetsiz kalacaktır.

İlginizi Çekebilir:
Google Hesap Silme Linki , Google Hesabı Silme

# 6: Statik IP Adresi Kullanma

Ağ üzerine tıklayarak modify yani yapılandırma yaptığınızda ve alt tarafa doğru scroll ettiğinizde, aşağıda ip adresi ayarları vardır. Buradaki DHCP seçeneğini Statik yapmanız gerekir. IP kısmına 192.168.1.1

Telefonum Wifiye Bağlanmıyor
Telefonum Wifiye Bağlanmıyor

# 7: WPS Kuırulumu Gerçekleştirme

3 1

Telefonunuzun Ayarlar Bölümü Kablosuz içerisinde bulunan WPS kurulum işlemini tamamlayarak tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Halen daha çözüme ulaşmadıysanız, son olarak belki wifi bağlantısı oluyordur fakat oturum açmak gerekiyordur. Bunun içinde Wifi Oturum Açma başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sonuç:

Yukarıdaki maddeler siizn için çözüm olmalıdır yoksa telefonunuza format atmak gerekebilir. Çünkü tüm bu çözüm yolları Android üreticisi Google’ın sitesinde önerilmektedir. Her türlü düşüncenizi bizlere yorum kısmında iletebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu