instagram Hesap Kurtarma Linki

Instagram hesap kurtarma işlemi neler yapılabileceğine yazımızda göz atacağız. Hesap kurtarma linkine ve işlemlerin detayına ulaşabilirsiniz. Instagram hesabınızı kurtarmayı açıklamadan önce, bazı genel kurallara bakalım, ardından instagram hesap kurtarma işlemini nasıl yapacağınızı aktaralım.

Instagram, dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Bu platform videoları ve resimleri paylaşmak için geliştirilmiştir. Facebook ve Twitter’a benzer bir hesap oluşturmanız ve profilinizi Instagram’ı kullanacak şekilde ayarlamanız gerekir. İlgi alanlarınıza ve takiplerinize dayanacak bir profiliniz ve kişisel haber akışınız olacak.

Hesabınıza giriş yapamıyorsanız, başkasının eline geçtiğini düşünüyorsanız veya şifrenizi unuttuysanız Instagram hesap kurtarma yöntemlerine yazımızda göz atacağız.

Instagram Hesap Kurtarma Yöntemi

Hesabınız yanlışlıkla silindiyse ve şimdi Instagram hesabınızı kurtarmak istiyorsanız geri almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Instagram hesap kurtarma yöntemleri adım adım aşağıdaki gibidir.

 • Instagram’daki Giriş sayfasına gidin.
 • Instagram için kullandığınız kullanıcı adını yazın ve Oturum Aç düğmesinin arkasındaki “Oturum açma konusunda yardım alın” bağlantısını tıklayın.
 • “Oturum açmayla ilgili yardım al” seçeneğini tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Orada “Oturum açmada sorun” başlıklı bir başlık bulacaksınız.
 • Ancak çoğu zaman silinen hesaplar söz konusu olduğunda, bu ekran size yardımcı olmaz. Doğru yardımı almak için, “daha fazla yardıma ihtiyacınız var” tıklamaktır. Bu tıklama sizi yeni bir ekrana yönlendirir.
 • Buraya, Instagram’a kaydolurken kullandığınız e-posta adresini girmelisiniz. Sizden bir iletişim e-postası vermenizi isteyeceklerdir ve hesabınız için belirli bir iletişim e-postanız varsa verebilirsiniz. Bir iletişim e-postasına sahip olmak sizin için daha yararlı olabilir, çünkü hesabınıza erişmenizi sağlar. Ancak, iletişim e-postasını belirtmediyseniz hesabınızın genel e-posta adresiyle devam edin.
 • Ardından, sahip olduğunuz hesap türünü söylemelisiniz. Bir şirket hesabı, marka hesabı veya kişisel hesaptı. Burada, hesabımda kendinize ait hiçbir fotoğrafınız olmasa bile, kendi fotoğraflarımla kişisel hesabım olduğunu söyleyebilirsiniz. Kişisel fotoğraflarınızın hesabınızda bulunmaması çok önemli değildir, çünkü çoğu zaman önemli değildir.
 • Yapacağınız bir sonraki şey “hesabım saldırıya uğradı” seçeneğini tıklamaktır. “Herhangi bir ek ayrıntı” başlıklı bir kutu alacaksınız bu gerekli bir şey değildir. Böylece, bu adımı herhangi bir sorun olmadan atlayabilirsiniz.
 • Yukarıdaki adımların tümünü tamamladıktan sonra “Destek İste” seçeneğini tıklayabilirsiniz.
 • Gelen e-posta’ya cevap ver.
 • Bu prosedürü tamamladıktan sonra, belirtilen e-posta adresinize çok kısa bir süre içinde bir e-posta gönderilir.
 • Instagram’dan aldığınız e-postada, Instagram hesabının ait olduğunu sizinle doğrulamak için bazı şeyleri doldurmanızı ister. Bu doğrulama belgesinde, kullanıcı adınızı, tam adınızı, doğrulama kodunuzu ve Instagram’dan aldığınız net bir resminizi yazmanız gerekir.
 • Hesabınızda, net olarak tanımlanabileceğiniz en az bir resminizin bulunduğundan emin olun. Gerekli çünkü Instagram yardım merkezi, “Bu hesapta herhangi bir resminizi içermeyen bir şeyi veya başka birini temsil etmek için kullanıldıysa, bu gereksinimleri karşılayan bir fotoğraf olmadan yardımı olmaz.”
İlginizi Çekebilir:
Es Dosya Yöneticisi | Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Silinmiş bir hesap ile devre dışı bırakılmış hesap arasında bir fark olduğunu unutmayın. Devre dışı bırakılmış bir hesap kolayca kurtarılabilir ve devre dışı bırakılmış hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda bir mesaj alırsınız, topluluk kılavuzundaki talimatları izlemeniz gerekir. Ayrıca hesabınıza kolayca tekrar giriş yapabilirsiniz. Ancak, silinmiş hesabı kurtarmak neredeyse imkansızdır fakat yine de aşağıdaki linke tıklamanızı öneririz.

İlgili yazımızı okuyabilirsiniz:”Instagram Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma

Instagram Hesap Kurtarma Linki

Hesabınızı kolayca kurtarmak için bu yöntemi ek bir yöntem olarak ekliyoruz. İşte yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıyı tıklamak ve gerekli alanları doldurup seçmektir.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Instagram Hakkında İlgili Detaylı Bilgiler

Instagram hesabınıza göndereceğiniz ve profilinizde görüntülenecek her şey. Ne göndereceğiniz takipçileriniz tarafından görülebilir. Korumalı bir hesabınız varsa, yayınlarınız yalnızca takipçilerinize gösterilir, diğer durumda herkes yayınlarınızı görebilir. Ve takip ettiğiniz Instagram’ın diğer kullanıcılarından gelen yayınları göreceksiniz.

Her nasılsa, Facebook’un basitleştirilmiş bir sürümüdür. Çünkü Instagram’ı keşfetmek gerçekten çok kolay. Muhtemelen Facebook’tan ziyade sadece bir metin başlığı gönderebileceğiniz görsel bir paylaşım platformudur. Diğer Instagram kullanıcılarıyla iletişim kurmanın birçok yolu vardır ve en sevdiğiniz kişilerle, iş rakiplerinizle, uzmanlarınızla vb. Sadece Instagram’da onları takip ederek, özel mesajlarla iletişim kurarak veya onları takip ederek iletişim kurabilirsiniz. Instagram’dan içeriği kolayca kaydedebilirsiniz.

Instagram, birçok insanı çekmek için kaynak haline gelen birçok ilginç özelliğe sahiptir. Instagram’ın bazı özellikleri aşağıda tartışılır:

Görüntülü arama özelliğinin en ilginç özellik olduğu bulunmuştur. Bir başka şaşırtıcı özellik de “hikaye” özelliğidir. Sohbet ve görüntülü sohbet özellikleri insanların çoğunu cezbeder. Yayınlar, yayın açıklaması, konum ekleme, yorumlar ve beğeniler Instagram’ın kullanıcılarına sağladığı özelliklerdir.

En önemlisi, insanların kullanımı kolay bulduğu için Instagram’ın kullanıcı dostu olması ve insanların diğer sosyal medya yerine bir Instagram hesabı yapmayı tercih etmesinin nedeni budur.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir