Mobil Dünya

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme, Bağlı Olduğun Şifreyi Görme

Android cihazınız ile muhtemelen onlarca Wi-Fi şebekesine bağlandınız. Okul, ev, iş, spor salonu, arkadaşlarınızın ve ailenizin evleri, kahve dükkanları-bu Wi-Fi şifrelerinden birine girdiğiniz her seferinde, Android cihazınız bunu güvenli bir şekilde saklamak ve gelecekte kolay erişim için kaydeder. Telefondan wifi şifresi öğrenme yazımızda, Android cihazımızın mevcut bağlı olduğu ya da daha önce bağlandığı wifi şifrelerini nasıl öğrenebileceğimizi göstereceğiz.

[wp_ad_camp_1]

Öncelikle şunu söyleyelim telefondan wifi şifresi öğrenme işlemi için neredeyse her yöntemde root gerekli. Bir tane de rootsuz yöntem göstereceğiz fakat bazı telefonlarda çalışmayabilir. Bu yüzden aşağıda size uygun olan yöntemi seçmenizi öneririz.

# Rootlu Yöntemle Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme

Android cihazınıza şimdiye kadar kaydettiğiniz tüm Kablosuz şifreleri görüntülemenizi sağlayan bir uygulama ile bu sorunu çözebilirsiniz. Uygulama, root erişimi gerektiriyor, ancak bunun ötesinde, depolanan Wi-Fi şifrelerini bulma ve paylaşmayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Rootlu en iyi wifi şifre gösterici uygulamalarını görmek için Tıkla ! Bizler Wifi Key Recovery Programını kullanacağız örneklerimizde.

Adım 1: WiFi Key Recovery Yükleme

Google Play Store’da ücretsiz olarak kullanılabilir. Rootlu cihazınıza yüklemek için uygulamayı adıyla arayın veya Tıklayarak indirin.

Adım 2: Kaydedilen Wi-Fi Parolalarını Görüntüleme

WiFi Anahtar Kurtarma’yı ilk başlattığınızda, uygulama Süper kullanıcı (grant ) erişimi isteyecektir. Açılır pencerede “Grant” e dokunun, daha sonra bağlandığınız tüm Wi-Fi ağlarını içeren bir listeye götürülürsünüz, burada her girişte “psk” alanında bir şifre görünür.

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme
Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme

Hepsi bu kadar. Tüm wifi şifrelerinizi görüntülemiş oldunuz. Birçok farklı Kablosuz ağa bağlandıysanız, listeniz oldukça uzun olabilir. Böyle bir durumda, “SSID Hızlı Arama” alanını kullanarak belirli bir Kablosuz ağ arayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Uygulama Gizleme Programı Nedir ve Nasıl Kullanılır

# Telefonu Rootlamadan Wifi Şifre Öğrenme İşlemi

 

  • Öncelikle telefonunuza Es File Explorer uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
  • Şimdi açın ve sol menüye giriş için kaydırın
  • Daha sonra Local düğmesine tıklayın.

1 12

  • Sonra sonra Device üzerine tıklayın.

2 10

  • Şimdi system dosyasını açın

3 9

  • Ve sonra etc klasörünü açın.

4 8

  • Ardından wifi klasörünü açın.

5 3

  • Şimdi wpa_supplicant.conf adlı dosyayı tıklayın.

6 5

  • ES metin görüntüleyicisinde açın.

7 4

  • İşte şimdi, daha önce kaydetmiş olduğunuz tüm kablosuz şifrelerini görebilirsiniz.

8 1

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi rootsuz yöntem her telefonda çalışmayabilir.

Sonuç:

Telefondan wifi şifresi öğrenme yollarını detayları ile birlikte açıklamaya çalıştık. Sormak ya da iletmek istediğiniz bir durum olursa aşağıdaki yorumlardan bizlere yazmanızı rica ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu