Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme, Bağlı Olduğun Şifreyi Görme

Telefondan wifi şifresi öğrenme yöntemini anlattığımız yazımızda cihazın bağlı olduğu wifi şifresini nasıl öğrenebileceğinizi göstereceğiz. Android cihazınızla muhtemelen onlarca Wi-Fi şebekesine bağlandınız. Android cihazınız bunu güvenli bir şekilde saklamak ve gelecekte kolay erişmek için kaydeder. Android cihazınızın mevcut olarak bağlı olduğu ya da daha önce bağlandığı wifi şifrelerini öğrenebilirsiniz.

Öncelikle şunu söyleyelim telefondan wifi şifresi öğrenme işlemi için neredeyse her yöntemde root atma gereklidir. Bir de rootsuz yöntem göstereceğiz fakat bazı telefonlarda çalışmayabilir. Bu yüzden aşağıda size uygun olan yöntemi seçmenizi öneririz.

Rootlu Yöntemle Telefondan WiFi Şifresi Öğrenme

Android cihazınıza şimdiye kadar kaydettiğiniz tüm Kablosuz şifreleri görüntülemenizi sağlayan bir uygulama ile bu sorunu çözebilirsiniz. Uygulama, root erişimi gerektiriyor, ancak bunun ötesinde, depolanan Wi-Fi şifrelerini bulma ve paylaşmayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Rootlu en iyi wifi şifre gösterici uygulamalar yazımızdan faydalanabilirsiniz. Biz örneklerimizde Wifi Key Recovery Programını kullanacağız.

 • Adım 1: WiFi Key Recovery Yükleme

Google Play Store’da ücretsiz olarak kullanılabilir. Rootlu cihazınıza yüklemek için uygulamayı adıyla aratın ve indirin.

 • Adım 2: Kaydedilen Wi-Fi Parolalarını Görüntüleme

WiFi Anahtar Kurtarma’yı ilk başlattığınızda uygulama Süper kullanıcı (grant) erişimi isteyecektir. Açılır pencerede “Grant” e dokunun, daha sonra bağlandığınız tüm Wi-Fi ağlarını içeren bir listeye götürülürsünüz, burada her girişte “psk” alanında bir şifre görünür.

Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme
Telefondan Wifi Şifresi Öğrenme

Hepsi bu kadar. Tüm wifi şifrelerinizi görüntülemiş oldunuz. Birçok farklı Kablosuz ağa bağlandıysanız, listeniz oldukça uzun olabilir. Böyle bir durumda, “SSID Hızlı Arama” alanını kullanarak belirli bir Kablosuz ağ arayabilirsiniz.

Telefonu Rootlamadan Wifi Şifre Öğrenme İşlemi

 • Öncelikle telefonunuza Es File Explorer uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
 • Şimdi açın ve sol menüye giriş için kaydırın
 • Daha sonra Local düğmesine tıklayın.
1 12
 • Sonra sonra Device üzerine tıklayın.
2 10
 • Şimdi system dosyasını açın
3 9
 • Ve sonra etc klasörünü açın.
4 8
 • Ardından wifi klasörünü açın.
5 3
 • Şimdi wpa_supplicant.conf adlı dosyayı tıklayın.
6 5
 • ES metin görüntüleyicisinde açın.
7 4
 • İşte şimdi, daha önce kaydetmiş olduğunuz tüm kablosuz şifrelerini görebilirsiniz.
8 1

Daha önce de belirttiğimiz gibi rootsuz yöntem her telefonda çalışmayabilir.

İlginizi Çekebilir:
Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Nasıl Çözülür

Telefondan WiFi şifresi öğrenme yollarını detayları ile birlikte açıklamaya çalıştık. Sormak ya da iletmek istediğiniz bir durum olursa aşağıdaki yorumlardan bizlere yazmanızı rica ederiz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir