clash of clans köy düzeni örnekleri

Android cihazlarda en çok oynanan oyunlardan Clash of Clans köy düzeni örneklerini aşağıda listeledik. Seviyelere göre düzenlere göz atabilirsiniz. Oyunda belediye binasının seviyesine göre farklı düzenlemeler yapılabilmektedir. Bina sayısına göre en güvenli düzeni yaparak köyünüzü korumanız gerekir.

Clash of Clans köy düzeni savunma yapacağınız saldırılar için çok önemlidir. Köy düzeniniz etkili bir şekilde kurulmuşsa saldırılara karşı köyünüzü güvenle savunursunuz ve kupa kaybetmezsiniz. Savunmayı kaybettiğinizde hem kupanız hem de kaynaklarınız azalır.

Oyunda belediye binasının seviyesi arttıkça köyünüze kurabileceğiniz bina sayısı da artacaktır. Daha fazla savunma aracına ve daha fazla binaya sahip olacaksınız. Bu binaları birbiri ile bağlantılı ve doğru savunmayı yapacak şekilde yerleştirmeniz gerekir. Seviyelere göre Clash of Clans köy düzeni örneklerine birlikte göz atalım.

En İyi Clash of Clans Köy Düzeni Örnekleri

Clash of Clans köy düzeni oluştururken güvende tutulması gereken en önemli bina Belediye binasıdır. Belediye binası köyünüzün kalesi gibidir. Bu yüzden her zaman ortada en korunaklı yerde olmalıdır. Etrafı savunma araçları ile çevrili bir şekilde köyünüzün ortasına yerleştirebilirsiniz.

Belediye binasından sonra savunma binaları ve kaynaklarınız gelir. Savunma binaları; okçu kulesi, büyücü kulesi, toplar, havan gibi saldırılara karşı köyünüzü savunan binalardır. Seviyeniz arttıkça savunmalara; gizli tesla, kartal topu, cehennem kulesi gibi binalar eklenir.

Kaynaklarınız altın deposu ve iksir deposudur. Binaları yükseltmek için kullandığınız kaynaklarınızın düşman saldırısında azalmaması için iç taraflara yerleştirmelisiniz.

Köyün dış taraflarını duvarla çevirdikten sonra duvarların ardına kışlaları, büyü fabrikalarını ve ordu kamplarını yerleştirebilirsiniz. Bu sayede düşmanı iç taraflara ulaşana kadar oyalamış olacaksınız.

Clash of Clans köy düzeninde dikkat etmeniz gereken temel unsurlar bu şekildedir. Oluşturabileceğiniz farklı köy düzenlerine göz atabilir, yardım alarak kendi düzeninizi oluşturabilirsiniz.

Clash of Clans 1. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 1.seviye köy düzeni

Oyuna ilk başladığınızda size verilen bina sayısı sınırlıdır ve duvarlar yoktur. Verilen iki top, iki kaynak, kışla, depo ve ordu kamplarını belediye binası etrafında konumlandırabilirsiniz. Belediye binasını olabildiğince ortaya alarak güvenli hale getirebilirsiniz. Oyunda biraz ilerledikçe 2.seviye belediye binasına kısa sürede yükseleceksinizdir.

Clash of Clans 2. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 2.seviye

2.seviye belediye binasına yükseldiğinizde ekstra olarak duvarlar, okçu kulesi ve birer kaynak daha verilir. Verilen duvarlar bütün binaları kapsamasa da belediye binası etrafına dizerek güvende tutabilirsiniz. Duvarların etrafına binaları dizdiğinizde saldıran askerlere karşı oyalayıcı olacaktır.

Clash of Clans 3. Seviye Köy Düzeni

clash of clans köy düzeni 3.seviye

3.seviyeye geldiğinizde duvarlar çoğalır, savunma olarak havan topu eklenir ve laboratuvar gelir. Köyünüz savunma olarak daha korunaklı hale gelirken aynı zamanda laboratuvar sayesinde saldırılarda da güçlenirsiniz. Laboratuvarda geliştireceğiniz askerleriniz sayesinde saldırılarda daha etkili olursunuz.

Clash of Clans 4. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 4.seviye köy düzeni

Clash of Clans köy düzeni seviyeler ilerledikçe daha görsel hale gelmektedir. Duvarlar ve binalar arttıkça köyünüzü daha güvenli ve daha düzenli bir hale getirebilirsiniz. Bu seviyede hava savunması onarılan klan kalesinin yanı sıra tuzaklar da eklenir. Belediye binanızı ortaya alarak etrafını diğer binalarla sarabilirsiniz.

Clash of Clans 5. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 5.seviye

5.seviye köy düzeninde okçu kulesi ve top sayısı artarken aynı zamanda büyücü kulesi gelir. Artan ordu kampları sayesinde daha fazla asker eğitebilirsiniz. Duvar sayısı her seviyede olduğu gibi bu seviyede de artmaktadır. Bunun yanı sıra eklenen büyü fabrikası sayesinde savaşlarınızda büyü kullanarak daha güçlü hale gelebilirsiniz.

Clash of Clans 6. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 6.seviye

Artan kaynaklar, duvarlar ve savunmalar belediye binanızın etrafını gittikçe sarmalamaktadır. Etrafını ne kadar çok sararsanız o kadar güvende olacaktır. Belediye binanızın etrafına savunma araçlarını ve depolarınızı dizebilir, dış kısımlara kalan binaları yerleştirebilirsiniz.

Clash of Clans 7. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 7.seviye

Gittikçe artan bina sayısına 7.seviyede ekstra savunmalar, ordu kampı ve kaynaklar eklenmektedir. İyice artan bina sayısı sayesinde belediye binanız daha ortada kalacaktır. Savunma araçlarını dıştan gelecek saldırıları göz önünde bulundurarak sıralayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:
Arama Ses Değiştirme Programları | Android ve iOS

Clash of Clans 8. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 8.seviye 1

Eklenen yeni savunma araçlarıyla 8.seviye köy düzeninde de farklı şekiller yapılabilir. Belediye binanızın etrafına gizli teslaları, bombacı kulesini ve hava savunmalarını alabilirsiniz. Bu seviyede kara iksir çıkarmak zor olduğu için kara iksir deposunu iç taraflarda tutmanızda fayda vardır.

Clash of Clans 9. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 9.seviye

9.seviye köy düzeninde daha kare modeller yapabilirsiniz. Gittikçe artan bina sayısı birbiriyle orantılı olduğu için belediye binası etrafında dörtgen olacak şekilde binaları önem sırasına göre koyabilir, etrafını duvarla kaplayabilirsiniz. Duvarların dışarısına daha önemsiz binaları dizmeyi unutmayın.

clash of clans 9.seviye 1

9.seviye köy düzeninde de 8.seviyede olduğu gibi dörtgen formda tasarımlar yapabilirsiniz. Sıfırdan düzenlemeye gerek kalmadan eklenen yeni binaları boş alanlara yerleştirebilirsiniz. Sürekli geliştirme yapmanız gereken ileri seviyelerde kaynaklar gerekeceği için depolarınızı iç kısımda tutmanız iyi olacaktır.

Clash of Clans 10. Seviye Köy Düzeni

clash of clans köy düzeni 10.seviye

Clash of Clans köy düzeninde 10.seviye belediye binası lav detaylıdır. Lav duvarlarınızı birçok farklı şekilde dizebilirsiniz. Savunma araçlarınızı duvarlar içine alarak saldırılara karşı başarılı savunmalar yapabilirsiniz.

clash of clans 10 seviye köy düzeni

Belediye binası etrafında kara iksir deposunu koymakta fayda vardır. Kara iksir diğer kaynaklara göre daha zor çıkarıldığı için saldırılarda ele geçirilmesini istemezsiniz.

Clash of Clans 11. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 11 seviye köy

11.seviye köy düzeninde ekstra savunmalar sizi bekleyecektir. Bu seviyede en önemli savunma aracı hiç şüphesiz kartal topudur. Kartal topu çok geniş bir alanı kapsadığı ve çok güçlü bir etki bıraktığı için korunaklı bir yerde olmalıdır. Saldırılara karşı kartal topunu belediye binasının yanında orta kısımda konumlandırmalısınız.

Clash of Clans 12. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 12 seviye köy binası

Clash of Clans köy düzeni örnekleri belediye binası seviyesi yükseldikçe daha çeşitli hale gelmektedir. Bu seviyede güçlenen köyünüzü doğru şekilde düzenlediğinizde saldırılara karşı korunaklı olacak ve kupa kazandıracaktır. Artan kupalarınız sayesinde daha iyi bir oyuncu haline geleceksiniz.

Clash of Clans 13. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 13.seviye

Clash of Clans köy düzeni örneklerine baktığımızda 13.seviye için birçok farklı model vardır. Bina ve duvar sayısı oldukça fazla olduğu için farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

clash of clans 13.seviye 1

13.seviye belediye binasının teması elektrodur. Gittikçe güçlenen duvarlarınızla olabildiğince binalarınızı sarmalısınız. Saldırı durumunda duvarlarınız askerleri oyalayacaktır.

Clash of Clans 14. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 14.seviye

Oyuna yakın zamanda gelen 15.seviye belediye binasından önce en üst seviye 14.seviye belediye binasıydı. Yeni güncellemenin gelmesiyle oyuncular köylerini geliştirmeye devam ediyor. Clash of Clans köy düzeni örnekleri arasında 14.seviye için birçok farklı düzen şekli vardır. Duvar sayısı ve bina sayısı çok fazla olduğu için köy içerisinde birçok düzen yapılabilir.

Kendisinden silahlı olan 14.seviye belediye binasını ortada tutarak etrafını güçlü duvarlarla çevirebilirsiniz. Belediye binasının etrafına kahramanları ve savunmaları dizdikten sonra kaynak depolarınızı da güvende tutmayı unutmayın.

Clash of Clans 15. Seviye Köy Düzeni

clash of clans 15.seviye

Clash of Clans 15.seviye belediye binası oyunun en son güncellemesiyle birlikle yakın zamanda gelmiştir. İleri seviye oyuncular köylerini güncellemeye başlarken yeni seviyenin özelliklerini de keşfetmektedir. Yeni belediye binası da 14.seviyede olduğu gibi kendinden silahlıdır. Cehennem kulesi mantığında çalışan savunması sayesinde belediye binasını yok etmek daha zor hale gelecektir.

Yukarıdaki örneklerin yanı sıra klanınızda bulunan kişilerin köy düzenlerini kopyala yapıştır yaparak kendi köyünüze ekleyebilirsiniz. Savaş üssü ve normal köyünüzde farklı tasarımlar kullanabilirsiniz.

Clash of Clans köy düzeni örneklerine aşağıdaki videoda göz atabilirsiniz.

Android cihazınıza Clash of Clans oyununu Play Store adresinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. App Store Clash of Clans uygulaması da aynı şekilde tamamen ücretsizdir. Oyunun kendi içerisinde isteğe göre satın almalar mevcuttur.

Göz atmak isteyebilirsiniz; Akıllı Çay Bardağı Oyunu Nedir?

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir