instagram Profilimi Ziyaret Edenler

Instagram’da gezinerek, arkadaşlarınız ve aileniz sayesinde tatil fikirlerinden moda seçeneklerine kadar her şey için iyi bir ilham kaynağı edinebilirsiniz. Hatta bazen başkası için siz ilham kaynağı olabilirsiniz. Kullanıcılar profilinizi meraklılıktan veya hayranlıktan dolayı takip ediyor olabilir ve Instagram profilimi ziyaret edenler kimlerdir diye merak ediyorsanız neler yapabilirsiniz diye bu yazımızda anlatmaya çalıştık.

Instagram Profilimi Ziyaret Edenler Görüntülenebilir Mi?

Instagram, kullanıcıların profilinizi kimlerin görüntülediğini görmenize izin vermez. Dolayısıyla, birinin profiline bakarsanız ve bir yayını beğenmez veya yorum yapmazsanız, resimleri kimin gördüğünü öğrenemezsiniz. “Facebook’a benzer şekilde, kullanıcılar sahip oldukları profil türünden bağımsız olarak profillerini kimlerin görüntülediğini göremiyorlar. Bu, hem hesabı olan kullanıcılar hem de herkese açık şekilde göz atmak için web’i kullanan hesapları olmayan kişiler için geçerlidir.

Instagram Business hesapları trafik hacmiyle ilgili istatistikleri gösteriyor ancak belirli profil bilgilerini göstermiyor. Yani sadece elinizde istatiksel bir veri oluyor. Bir işletme temsilcisine göre, işletme hesapları özellikle son yedi gün içinde profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini veya yayınlarında kaç kişinin yayınını gördüğünü gösterir. Bu yüzden iş hesabı biraz daha farklılaşır. Instagram profilimi ziyaret edenler yazımıza hikaye görüntülenmeleriyle devam edelim.

Instagram Hikayelerinizi Kimlerin Görüntülediği Biliniyor

Yayınlardan daha fazla Instagram hikayesi paylaşırsanız, içeriğinizi kimlerin görüntülediğini bulma şansınız artar. Hikayeleri görüntüleyen kullanıcılar, orijinal posterin görmesi için hikaye yayınlandıktan sonra 24 saat boyunca bir “izleyiciler listesinde” görünür. Bu, fotoğrafınızı, videonuzu veya hikaye yayınınızı yayınınızın etkin olduğu süre boyunca görüntüleyen belirli kitle üyelerine bilgi verir.  24 saat sonra liste kaybolur, ancak hikayelerinizi kaydederseniz, onları gören insan sayısını görebilirsiniz.

Instagram Profilime Kimlerin Baktığını Görmeme İzin Veren Üçüncü Taraf Uygulama Var mı?

Facebook 2012’de Instagram’ı satın aldı, bu nedenle gizlilik ayarlarında bir miktar değişim yaptı. Yani, Facebook gibi, hiçbir üçüncü taraf uygulaması Instagram profilinize kimin baktığını söylemeyecek. Bu nedenle Facebook profilinizi kimlerin görüntülediğini de göremiyorsunuz. Profilinizi kimin görüntülediğini gösteren bir özelliği tanıtan herhangi bir şey yasal ve faydalı bir hizmet olmayacak ve büyük olasılıkla yalnızca onu kullananlara veri toplamak için orada bulunan bir uygulama olduğundan kaçınılmalıdır” diyor.

İlginizi Çekebilir:
Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Instagram’ın, kullanıcıların profillerini kimin görüntülediğini görmelerine izin vermeye karar vereceğine dair hiçbir belirti yoktur, ancak uygulama diğer değişiklikleri deniyor. Platform şu anda bir yayının aldığı “beğeni” sayısını gizleyerek test ediyor.

Instagram profilimi ziyaret edenler yazımızda merak ettiklerinize değindik. Bu yazımızı da okuyabilirsiniz; Instagram Profil Resmi Büyütme Yöntemi

Özetle sürekli gördüğünüz o profil ziyaret edenleri gör uygulamaları yalandır ve sizin takipçi listenizden rastgele kişilerin seçilmesinden oluşmuş olabilir. Hatta bu uygulamalara erişim izni verirken hesabınızı bile kaybedebilirsiniz.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir