akıllı çay bardağı

Bu Akıllı Çay Bardağı Oyunu ile, aklınızdan tuttuğunuz hayvan, bitki, eşya veya farklı bir nesneyi tahmin ediyor ve bunu size söylüyor. Oyunun ilk başında aklınızdan bir nesne tutuyorsunuz ve Akıllı Çay Bardağı’nın sorduğu 20 soruya sıra sıra cevap veriyorsunuz. Bu soruları yanıtlarken 6 belirli cevaptan bir tanesini seçiyorsunuz. Yani “Evet, Hayır, Bazen, Genellikle, Nadiren ve İlgisi yok” şeklindeki cevap seçeneklerinden bir tanesini seçmek suretiyle soruları yanıtlıyorsunuz. Soruların tamamını yanıtladığınızda Akıllı Çay Bardağı oyunun başında aklınızdan tuttuğunuz şeyin ne olduğunu size bildiriyor.

[wp_ad_camp_1]

Aslında bu oyunun akıllı çay bardağıyla fiziksel veya mantıksal bir alakası bulunmamaktadır.. Lipton çay markası bu oyunu tüketicilere akıllı çay bardağı şeklinde modifiye ederek sunduğu için oyun bu adla meşhur olmuştur. Bu oyunun temeli 20 farklı soru sorarak ve bu sorulara 6 sabit cevaptan birini seçmenizi bekleyerek bir yapay zekanın (artificial intelligence) oyunun ilk başında aklınızda tuttuğunuz canlı, nesne veya şeyi bilmeye çalışmasıdır. Akıllı çay bardağı ismi verilen yapay zeka aklınızdan tuttuğunuz şeyi bahsettiğimiz yöntemle tahmin etmektedir.

Bu oyun esasında Türkçe dahil 22 farklı dilde oynanabilen www.20q.net adresindeki internet sitesinde yer alan bir oyundur. Birçok Türk web sitesi de bu oyunu bir şekilde edinerek veya bu siteyle bağlantı kurarak Türk tüketicilere arz etmektedir.  

Akıllı Çay Bardağı Oyunu oynamak isterseniz aşağıdaki web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.oyunkolu.com/cocuk-oyunlari/lipton-akilli-cay-bardagi.html?oyunu=oyna

http://www.akillicaybardagi.gen.tr/

www.20q.net

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir