WhatsApp Üzerinden Yer Tespiti

WhatsApp’ta insanları izlemek mi istiyorsunuz? Belki sürekli takip etmek istediğiniz bir sevgiliniz belki de bir çocuğunuz var ve Whatsapp size onları takip etme imkanı sunuyor. Peki, whatsapp üzerinden yer tespiti nasıl yapılıyor ve bu hizmeti nasıl kullanabilirim diye merak mı ediyorsunuz? O zaman yazıyı okumaya devam edin.

[wp_ad_camp_1]

Konum bulma işlemini yapabilmeniz için kişinin konumunu göster seçeneğini aktif etmiş olması gerekir. Fakat kişi telefonun konum ayarlarını değiştirmiş ve size sahte bir konum yolluyorsa neler yapacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyun:”https://sosyalprestij.com/whatsapp-mevcut-konum-hilesi-konum-degistirme/

WhatsApp Üzerinden Yer Tespiti Nasıl Yapılır

1. WhatsApp’ı açın, yeni mesaj simgesine dokunun ve konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişiyi seçin. Bu aynı zamanda gruplar içinde de çalışır. ‘Mesaj yaz’ alanındaki ataç simgesine dokunun ve Konum’u seçin.

Konumunuzu daha önce WhatsApp’ta hiç paylaşmadıysanız, WhatsApp’ın konum verilerinize erişmesine izin vermeniz istenir. Açılan ekranlarda Devam veya İzin Ver’i tıklayın.

2. Aşağıdaki ‘Mevcut konumu paylaş’ seçeneğini içeren bir harita görmelisiniz. Buna dokunun.

WhatsApp, ‘Bu sohbete katılanlar konumunuzu gerçek zamanlı olarak göreceklerini uyaracak. Bu özellik, uygulamayı kullanmasanız bile konumunuzu seçtiğiniz süre boyunca paylaşır. Paylaşımı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz ‘. Devam’a dokunun

3. Konumunuzu bu kişiyle ne kadar süreyle paylaşmak istediğinizi seçin – 15 dakika, 1 saat veya 8 saat. İsterseniz bir yorum ekleyebilir ve ardından Gönder’e dokunabilirsiniz.

whatsapp konum Bulma
whatsapp konum Bulma

4. Kişinize şimdi, geçerli konumunuzu gösteren ve adım 3’te belirlediğiniz süre boyunca sürekli olarak güncellenecek bir harita içeren bir ileti gönderilecektir. İstediğiniz zaman, sohbette ‘Paylaşmayı durdur’ düğmesine dokunarak konumunuzu paylaşmayı durdurabilirsiniz. 

Bu yöntemlerin dışında bir kişiyi sürekli takip etmek istiyorsanız ve nerede olduğunu öğrenmek istiyorsanız, iphone cihazı olanlar için en kolay yöntem olan:”https://sosyalprestij.com/iphone-konum-acma-nedir-nasil-yapilir/” iphone konum yazımızı okumaya davet ediyoruz.

İlginizi Çekebilir:
En iyi Zil Sesi Yapma Programı Hangileridir?

Eğer kişiyi hiç tanımıyorsanız ve sadece elinizde bir telefon numarası varsa ve bu kişinin konumu öğrenmeyi çok istiyorsanız , bu kişinin konumunu bulmak için neler yapabilirsiniz yazımızı okuyun:”https://sosyalprestij.com/numaradan-yer-tespiti-telefon-numarasindan-konum-bulma-islemi/

Sizlere elimizden geldiğince konum bulma hakkında detay vermeye çalıştık. Takıldığınız bir durum olduğunda yorum yapmaktan çekinmeyin.

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir