Sosyal MedyaNasıl Yapılır

Twitter Şifre Değiştirme İşlemi, Yeni Şifre Belirleme Yöntemleri

Twitter şifre değiştirme işlemi yapmak istiyorsunuz ya da eski şifrenizi kaybettiniz ve yeni şifre mi belirlemek istiyorsunuz. O zaman doğru yazıdasınız. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak size uygun olan bir seçenekle şifrenizi değiştirebilir ya da yenileyebilirsiniz.

[wp_ad_camp_1]

Twitter Şifre Değiştirme İşlemi

Tüm platformlar için çözüm sunulmuştur. Öncelikle Web’de , ardından Android ve iPhone için şifre değiştirme seçeneklerinden bahsedeceğiz.

Twitter Web Sitesini Kullanarak Twitter Şifre Değiştirme

 • Sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” ı seçin. Bu, hesabınızın Ayarlar sayfasını açacaktır.
  Twitter Şifre Değiştirme
  Twitter Şifre Değiştirme
 • Ayarlar sayfasının sol tarafındaki menüde “Şifre” sekmesini tıklayın. Bunu “Güvenlik ve gizlilik” in altında bulacaksınız. Buradan Öncelikle kullandığınız mevut şifrenizi ve ardından yeni şifrenizi girerek onaylayabilirsiniz.
  Twitter Şifre Değiştirme
  Twitter Şifre Değiştirme
 • Yeni şifrenizi kaydetmek için “Değişiklikleri kaydet” i tıklayın. Bu, yeni şifrenizi hemen Twitter hesabınıza uygulayacaktır.
 • Diğer cihazlarınızda tekrar oturum açın. Parolanızı değiştirdiğinizde, oturum açtığınız diğer cihazlarda sizi Twitter anasyafnızdan dışarı atacaktır. Yeniden oturum açmak için yeni şifrenizi girmeniz gerekecek.

 

Twitter Mobile App’ı kullanarak (Android) Twitter Şifre Değiştirme

 

Öncelikle Twitter uygulamasını açmanız gerekir, Ardından

Menü düğmesine dokunun ve “Ayarlar” ı seçin. Bu, Twitter uygulaması için Ayarlar menüsünü açacaktır.

 

Şifre değiştirmek istediğiniz hesaba dokunun. Twitter uygulamasıyla ilişkili birden fazla hesabınız varsa, bunlar burada listelenir. Yeni bir şifre oluşturmak istediğiniz hesaba dokunun.

 

“Şifreyi değiştir” düğmesine dokunun. Bunu en üstteki “Hesap” bölümünde bulacaksınız.

 

Geçerli şifrenizi girin. Yeni bir şifre oluşturmak için şu anda kullandığınız şifreyi girmeniz gerekecek. Şifrenizi bilmiyorsanız, aşağıdaki Kayıp Parolanızı Sıfırlama bölümüne bakın.

 

iPhone Twitter Şifre Değiştirme

 

IPhone’unuzun web tarayıcısını açın ve Twitter web sitesini ziyaret edin. Twitter şifrenizi iPhone’daki Twitter uygulamasından değiştiremezsiniz. Onun yerine Twitter mobil sitesini kullanmanız gerekecek.

İlginizi Çekebilir:
We Transfer Nasıl Kullanılır , Ne İşe Yarar

 

 1. Sayfanın en üstündeki “Profil Resmi” sekmesine dokunun. Bu, Profil sayfanızı açacaktır.
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
 2. “Ayarlar” düğmesine dokunun. Bu, hesabınızın Ayarlar sayfasını açacaktır.
 3. Aşağı kaydırın ve “Şifreyi değiştir” bağlantısına dokunun. Bu şifre sıfırlama formunu açacaktır.
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
 4. Geçerli şifrenizi girin. Değiştirmeden önce geçerli şifrenizi girmeniz gerekecek.
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
  iPhone Twitter Şifre Değiştirme
 5. Yeni şifrenizi giriniz. Doğrulamak için bu yeni şifreyi iki kez girmeniz gerekecek.
 6. Yeni şifrenizi kaydetmek için “Kaydet” düğmesine dokunun. Yeni şifreniz derhal yürürlüğe girer. Oturum açtığınız diğer tüm cihazlardan oturumunuzu kapatırsınız.

 

Kaybedilen Parola Sıfırlama, Twitter Şifremi Unuttum !

 

Eğer Mevcut Twitter şifrenizi bilmiyorsanız şifrenizi sıfırlamak ve yeni şifre belirlemek için bu adımları takip edin. “Şifrenizi mi unuttunuz” Düğmesini tıklayın veya dokunun. giriş ekranında bağlantısını tıklayın.

Hesabınıza e-posta, kullanıcı adı veya telefon numarası ile bakabilirsiniz. Twitter hesabınızı aramak için bunlardan birini arama alanına girin. Daha önce hesabınızla ilişkilendirdiyseniz, yalnızca bir telefon numarası kullanabilirsiniz.

Twitter Şifremi Unuttum
Twitter Şifremi Unuttum

Şifre sıfırlama yönteminizi seçin. Twitter, şifrenizi sıfırlamak için iki farklı yol sunar; ancak biri yalnızca hesapla ilişkili bir telefon numaranız varsa kullanılabilir. Twitter metninizi ilişkili telefon numaranıza bir koda sahip olabilirsiniz veya şifrenizi hesapla ilişkili e-posta adresine sıfırlamak için Twitter’dan size bir e-posta gönderebilirsiniz.

Twitter Şifremi Unuttum
Twitter Şifremi Unuttum

E-posta hesabınıza artık erişemiyorsanız ve hesabınızla ilişkili bir cep telefonu numaranız yoksa, Twitter’un şifrenizi sıfırlamanın hiçbir yolu yoktur. Parolanızı sıfırlamak için e-posta hesabınıza tekrar erişmeniz gerekecek. E-Postanızı Değiştirmek için Tıklayın !

Twitter Şifremi Unuttum
Twitter Şifremi Unuttum

Şifreyi Sıfırla ekranına erişmek için kodu girin veya bağlantıyı takip edin. Twitter metninizi seçtiyseniz, Şifreyi Sıfırla ekranına erişmek için aldığınız kodu girin. Twitter e-postanızı seçtiyseniz, Parolayı Sıfırla ekranına erişmek için aldığınız e-postadaki bağlantıyı tıklayın. Bu e-posta, Gmail’in “Güncellemeleri” bölümünde olabilir.

 

Yeni bir şifre gir. Twitter hesabınız için yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Parolanızı oluşturduktan sonra, şu anda oturum açmış olan tüm aygıtlardan çıkış yapacaksınız. Yeniden oturum açmak için yeni parolanızı kullanın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu