Facebook Profilime Kim Baktı

Facebook kullanıcıları, Facebook profilime kim baktı diye çok merak ediyor. Önerdiğimiz uygulamalar sayesinde artık öğrenmek çok kolay olacak. Kullanıcılarının facebook profillerini ziyaret eden kişileri kolayca bulabileceğini iddia eden sayısız facebook uygulaması var ancak tüm bu uygulamalar bir aldatmacadan başka bir şey değil.

Yüksek talep gören özellik her zaman facebook politikalarına aykırıdır. Kullanıcılar, facebook profilime kim baktı diye çok merak ediyor ve bu yüzden bu dolandırıcıların hedefi oluyorlar. Facebook profilinize bakanlar hakkında edinebileceğiniz bilgileri aşağıda anlatmaya çalışacağız.

Facebook Profilime Kim Baktı?

Bu soru aklınıza geliyor mu? Evet sanırım. Facebook profilinize kimin baktığını kontrol etmek ve bu konuda teknik bir şey olup olmadığını bilmek istemekte ısrar ettiğinizi biliyoruz. Bu özelliğin Facebook politikalarına aykırı olduğunu bildirmek isterim ancak yine de Chrome için facebook profilinizi kimlerin ziyaret ettiğini kontrol etmenizi sağlayacak kısıtlı bir eklenti var.

Yöntem 1: Google Chrome Uzantısını Kullanarak Facebook Profilime Kim Baktı Görme

Facebook için profil ziyaretçileri, facebook’unuzu kimlerin görüntülediğini izlemenize olanak tanıyan ücretsiz bir Google Chrome uzantısıdır. Bu özelliğin kısıtlı olmasının sebebi sadece bu uzantıya sahip arkadaşlarınızın profilinizi takip edip etmediğinizi gösterir. Dolayısıyla, arkadaşlarınızı bu uzantı hakkında bilgilendirmek ve bu eklentiyi kurmalarında ısrar etmek daha iyi.

Facebook’unuzu Kimler Görüntülemiş?

 • Facebook için Profil ziyaretçilerini Google Chrome’da indirin.
 • Şimdi facebook hesabınıza giriş yaparsınız; üstteki mavi çubuktaki ‘anasayfa’ solunun yanında bir ‘ziyaretçiler’ sekmesi daha farkedeceksiniz.
Facebook Profilime Kim Baktı
Facebook Profilime Kim Baktı
 • Üzerine tıklayın, bir popup açılır ve facebook profilinizin son ziyaretçileri zamanla birlikte gösterilir, ancak daha önce de belirttiğim gibi yalnızca uzantıyı kuran ziyaretçilere gösterilir.
 • Facebook için profil ziyaretçileri% 100 ücretsiz ve reklamsız krom uzantısıdır. Konsept iyi ve daha fazla kişi bunu kullanıyorsa harika çalışıyor.
İlginizi Çekebilir:
Özelden Nasıl Aranır? Özel Numaradan Aramak

Yöntem 2: Facebook’u Kimler Ziyaret Ettiğini Kontrol Etmek İçin Manuel Yöntem

 • Facebook zaman çizelgenizi açın(profil sayfanıza gidin)
 • Tarayıcınızı sağ tıklayın ve “View page Source” u tıklayın. Veya direk CTRL + U tuşlarına basın.
 • Bir sürü HTML / CSS / Javascript kodu bulunan yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
Facebook Profilime Kim Baktı
Facebook Profilime Kim Baktı
 • Klavyenizde CTRL + F (veya Mac’te Command + F) tuşunu basılı tutun, sağ köşede bir kutuya “InitialChatFriendsList” yazın (Alıntıları içermeyin) bir metin kutusu görünür
 • Bunun yanında sayıların bir listesini göreceksiniz, bunlar aslında FaceBook zaman çizelgesini ziyaret eden kişilerin veya arkadaşlarınızın profil kimlikleri.
 • Sadece “facebook.com” a gidin ve yanındaki kimlik numarasını bir “\” ile yapıştırın. Örneğin, kimlik abcd ise, as – facebook.com/abcd koymanız gerekir.
Facebook Profilime Kim Baktı
Facebook Profilime Kim Baktı
 • İlk kimlik, profili daha sık ziyaret eden kişiyi, son kimliği asla profilinizi ziyaret etmeyen kullanıcıyı gösterir!
 • Dikkatlice bakarsanız bu açılan kaynak kod sayfasında zaten isimleri de görebilirsiniz sırayla resimde görüldüğü gibi.

Diğer Yöntemlerle Facebook Profilime Kim Baktı Görme İşlemi

Yukarıda belirttiğimiz yöntemler dışında Facebook profilinize bakanları görme şansınız yoktur. Birçok extension ya da uygulama bulunmaktadır marketlerde. Bu tarz uygulama ve uzantılar sizlerin en son messenger da mesajlaştığınız kişileri ya da etkileşime girdiklerinizi göstererek sizleri kandırmaktalar. Ayrıca birçok bilginizi ve yetkinizi de kullanarak sizlere hesabınızda fark etmediğiniz sonuçlara sebep olabilirler. Öte yandan mobil marketlerdeki bazı aplikasyonlar(uygulamalar) yüksek ücretlerle sizleri mağdur da edebilmektedir.

Bizlerden uyarması, karar sizindir , bir merak yüzünden Facebook hesabınız başkalarının eline geçebilir. bir sonraki yazımız telefon numarasından Facebook hesabı bulma üzerine olacaktır. Şimdiden iyi okumalar !

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir