instagram Takipçi Çıkarma

Instagram takipçi çıkarma yöntemiyle istenmeyen takipçilerinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz programlar bulunuyor. Instagram hesabınızda, Instagram yayınınızı beğenmek için orada bulunmayan takipçiler olabilir. Bu tür hayalet izleyiciler potansiyel olarak gizliliğinize zarar verebilir ve instagram takipçi çıkarma yöntemi ile istenmeyen bu takipçilerinizden kurtulabilirsiniz. Hayalet takipçileri ya da istenmeyen takipçileri teker teker kendiniz de engelleyebileceğiniz gibi, belirli uygulamalar yardımı ile toplu olarak da bunlardan kurtulma şansınız vardır.

Diğer sosyal medya uygulamaları gibi Instagram da kullanıcılarının birbirlerinin hesaplarını takip etmelerini sağlar. İnsanlar ünlülerinin veya markalarının Instagram hesaplarını takip etmeyi severler.

Dolayısıyla, birinin herhangi bir ünlü veya tanıdık biri için sahte bir hesap oluşturabilme şansı vardır. Sizlerde bilinçsizce bunları izlemeye başlarsınız. Bu Kişilerden topluca kurtulmak için ve daha fazla detay alamk için tıklayın. Sizleri takip edenler içinde aynı şey geçerli.

Bugünlerde Instagram’da çok sayıda hayalet hesap var fakat sosyal medya kullanıcıları, yalnızca aktif kullanıcıların hesaplarını takip etmek için uygulamaya kaydoluyorlar.

Bu hayalet hesaplar Instagram’da mevcut sosyal etkinliklere katılmaz, bir yorum yapmak ya da bir fotoğraf eklemez, başkalarının hesaplarını bilinçsizce gizlilikle rahatsız ederler. Bu yüzden potansiyel olarak hesap sahiplerinin mahremiyetini rahatsız edebilecek durumdadırlar. Etkileşim faaliyetlerini azaltarak hesaplara zarar verebilirler.

Instagram’da Hayalet İzleyicilerine Dikkat Edin

Çok sayıda takipçisi olan şüpheli bir hesap son bir etkinliği yoksa ve çok aktif değilse bir hayalet hesap olabilir ve hesabınızı kötüleştirebilir. Instagram’ın, etkin kullanıcıları için ortamı güvence altına alabilmesi adına uygulamanın temizlenmesi ve hayalet hesaplarının kaldırılması politikaları vardır. Bununla birlikte, aktif kullanıcılar hayalet takipçilerini kendileri tespit edebilir ve derhal onlardan kurtulabilir.

Hayalet Hesapları Engelleyin

Sahte hesaplardan hayalet takipçilerinden kurtulmanın anlık yolu, takipçilerinizin profillerini kontrol etmek ve onların Instagram profilindeki etkileşimlerini analiz etmektir.

En son ne zaman herhangi bir resmi veya videoyu kendi profiline yüklediklerini ve hesabında ne kadar aktif olduklarını kontrol edebilirsiniz. Son bir etkinlik görmüyorsanız ve son gönderimleri 3 veya 4 ay sonra yapılmışsa, bu hesaplar hayalet hesapları olabilir.

Instagram Takipçi Çıkarma veya Hayalet Takipçileri Engelleme

Instagram takipçi çıkarma yöntemini uygulamadan kolayca yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Instagram profilinize giriş bilgilerinizi girerek gidin ve sizi takip eden tüm hesapların listesini görmek için takipçilerinizi “Takipçiler” sekmesine bakın.
  • Bilinmeyen bazı takipçileri tespit edebilirseniz veya birisinin yayınlarınızı veya haber akışınızı kontrol etmesini istemiyorsanız, profiline gidin ve profilinin sağ üst köşesindeki ok simgesini arayın.
instagram Takipçi Çıkarma
instagram Takipçi Çıkarma
  • Hesabı engelleme seçeneğiniz olacaktır. Bu seçeneği tıkladığınızda, bu hesabı engelleyeceğinizden veya reddettiğinizden emin olmak için onaylamanız istenir.

Instagram Hesabı Engelledikten Sonra Ne Olur?

Instagram takipçi çıkarma işleminin yanında merak edilen diğer bir konuya değinelim. Hayalet takipçisi hesabını tıkladıktan sonra, takipçinizin listesinde olmayacak ve ayrıca şunları yapamaz:

  • Arama çubuğunu kullanarak profilinizi arayıp görüntüleme
  • Engellendiğine dair bir bildiri ya da uyarı almaz
  • Fotoğraflarınıza veya videolarınıza erişim ve bu resimlere / videolara ait beğenileri / yorumları görme
  • Kilitlenmeden daha önce beğendiği resimleri / videoları izleme
  • Bazen listenizdeki silinmiş takipçileri hâlâ görebilirsiniz ancak hesaplarını engellemişinizdir. Bu, cihazınızdaki Instagram ön belleğine bağlı olarak meydana gelebilir.
  • Bu durumda, önbelleğinizi temizleyebilir ve Instagram profilinizi tekrar açabilirsiniz veya değişikliklerin hesabınızdan etkili olabilmesi için birkaç gün bekleyebilirsiniz.

Uygulamalar Yardımı ile instagram Takipçi Çıkarma İşlemi

Çeşitli uygulamalar kullanarak Instagram takipçi çıkarma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz uygulamalardan bazısını yazımızda derledik.

IGExorci Uygulaması ile Instagram Takipçi Çıkarma

IGExorcist, sizi takip eden boş takipçileri kontrol etmeye yarayan ücretsiz bir araçtır. Bu hesaplar etkin olmamasına karşın hesabın gizliliğine zarar verebilir.

instagram Takipçi Çıkarma
instagram Takipçi Çıkarma

Bu uygulama, kullanıcıların onlardan kurtulmalarına ve hesaplarını yıkıcı etkinlikten kurtarmalarına yardımcı olur. Uygulama, izlenen hesabı çapraz denetlemek ve son 300 günde etkileşim kurmak için aşağıdaki prensibe göre çalışır.

Kullanıcının Instagram hesabını IGExorci web sitesi aracılığıyla oturum açması ve Instagram hesabını içine yerleştirerek erişmesine izin verilmesi gerekir. Bu kullanıcının Yeniden Oluşturmasını İste düğmesini tıklatması gerekir.

Bu işlemi izleyerek kullanıcı etkin olmayan hesapların listesini görüntüleyebilir.

İlginizi Çekebilir:
Facebook Yaş Değiştirme | Doğum Tarihi Değiştirme

Uygulama, sizi takip eden şüpheli takipçileri çıkarmak için takipçinizin listesine iyice bakıyor. Sıraya diğer istekler zaten mevcutsa, istek biraz zaman alabilir.

Instagram için Igexorcist

Bu uygulamanın, hayalet takipçileri ortadan kaldırmak için izlediği kriterler, uygulamanın sizi takip eden hesapları kontrol etmesine ve onları izlemesine bağlıdır.

Son 300 günün ardından sizi takip eden, ancak herhangi bir iletişimde bulunmadığınız hesaplar boş hesaplar olarak değerlendirilir. Uygulama hayalet takipçileri kaldırmak için bu ölçütlere bir filtre uygular ve kullanıcının izlediği iyi hesapları kaldırmaz.

Uygulama, sizinle aktif olmadığını düşündüğünüz herhangi bir hesabı listeden silmenizi sağlar. Varsayılan ayarlarda tüm etkin olmayan takipçilerin silinmesi ancak bir kullanıcı hesap resmini tıklamak suretiyle herhangi bir hesabı koruyabilir.

Uygulama, sizi takip etmeye başlamış, ancak hiçbir şekilde entegrasyona sahip olmayan, yani beğenilen veya yorum yapan hesapları yakalar.

InstaGhost Uygulaması Neye Yarar?

InstaGhost uygulaması size Instagram hayalet takipçilerini ortadan kaldırma seçeneği sunar. Son zamanlarda geliştiriciler tarafından başlatılan InstaGhost uygulaması, takipçilerin son etkinlikleri temelinde hayalet kullanıcıları tanımlamaya yardımcı olur. Herhangi bir takipçi uzun süredir etkin değilse veya yayınlarınızda beğenme veya yorum yapmayı bıraktıysa, bu uygulama bir hayalet izleyicisi olarak tanımlar.

Ayrıca, bazı takipçisinin profilinde son zamanlarda etkinlik veya yayın yoksa, InstaGhost uygulaması tarafından hayalet sayılır. Bu uygulamanın çekici bir özelliği, hayalet takipçilerini tanımladıktan sonra ortadan kaldırabilmesidir.

InstaGhost uygulaması, Instagram hesabınızda kaç takipçinin hayalet olduğunu analiz etmenizi sağlar. Ayrıca, kişi listenizdeki takipçilerin yüzdesini de söyler.

Bununla birlikte, bu uygulamanın en büyük dezavantajı hayalet takipçileri profillerini görememeniz. Dolayısıyla, aktif olmayan takipçilerin farkında olmayabilirsiniz. Geliştiriciler, bu uygulamayı Instagram kullanıcıları için daha kullanışlı kılmak için bu konuyla ilgilenmelidir.

Crowdbabble Uygulaması ile Instagram Takipçi Çıkarma

İzleyicilerin eksiksiz bir listesini elde etmenize ve bunları buna göre sıralamanıza yardımcı olan uygun fiyatlı bir uygulama.

Binlerce takipçiniz varsa ve her birinin profilini kontrol edemezseniz, Crowdbabble çözümünüzdür.

Bu uygulama, Instagram hesap takipçilerinizin tamamına ilişkin bir listesini, yalnızca gerekli ücret karşılığında ödeme yaptıktan sonra form doldurarak indirebilmenizi sağlar. Ücretsiz bir uygulama olmasa da etkili sonuçlar veren uygun fiyatlı çözümlerden biridir.

Crowdbabble

İzleyicilerin eksiksiz bir listesini elde etmenize ve bunları buna göre sıralamanıza yardımcı olan uygun fiyatlı bir uygulama.

Binlerce takipçiniz varsa ve her birinin profilini kontrol edemezseniz, Crowdbabble çözümünüzdür.

Bu uygulama, Instagram hesap takipçilerinizin tamamına ilişkin bir listesini, yalnızca gerekli ücret karşılığında ödeme yaptıktan sonra form doldurarak indirebilmenizi sağlar. Ücretsiz bir uygulama olmasa da etkili sonuçlar veren uygun fiyatlı çözümlerden biridir.

Crowdbabble’ın Tüm Instagram İzleyici Formunu İndirin, esas olarak Excel, CSV veya her ikisinde gerekli listeyi sağlamak için e-posta adresinizi ve Instagram kullanıcı adınızı gerektirir.

Instagram takipçilerinizle ilgili ayrıntılı bilgileri içeren CSV listesini aldıktan sonra hayalet hesaplarını kolayca filtreleyebilirsiniz ve bunları yukarıda belirtildiği gibi engelleyebilirsiniz.

Crowdfire Uygulaması

instagram Takipçi Çıkarma
instagram Takipçi Çıkarma

Instagram ve twitter hesabınız için bir başka yönetici

Çoğunlukla insanlar Crowdfire ve diğer pek çok uygulamayı kendi sayılarını arttırmak için kullanır. Takipçilerinin Instagram veya twitter hesaplarında. Crowdfire uygulamasının en iyi özelliği, hesabınızdaki takipçilerin faaliyetleri hakkında bir fikir verebilmesidir.

Bu şekilde, Instagram’da gerçekte faal olmayan kullanıcılar bulunan hayalet kullanıcıları anında kontrol edebilir ve onlardan anında kurtulabilirsiniz

Takipçiler+ Uygulamasıyla Instagram Takipçi Çıkarma

Takipçilerinizin tüm analizlerini sunmak için kullanışlı bir diğer uygulama

Bu uygulamayı kullanarak, son zamanlarda faaliyetlerini analiz etmek için takipçiler listenizde dolaşabilirsiniz. Bu, takipçilerinizin, bir haftada yayınladıkları fotoğrafların toplam beğenilerini görüntüler, yüklenen fotoğrafları, şöhret ve beğeni değerlerini beğenir.

Bu şekilde, hangi kullanıcıların aktif olmadığını ve hayalet kullanıcı olabileceklerini belirlemek için istatistikleri görselleştirebilirsiniz. Böylece, onları kolayca tanımlayabilir ve anında silebilirsiniz.

Bu uygulamalar, özellikleriyle birlikte hesabınızın gizliliğine zarar verebilecek istenmeyen veya hayalet hesapları tanımlamak için çok kullanışlı olsalar da, bu uygulamaların kimlik bilgileriyle tamamen güvenilemezler.

Bundan dolayı, bu hesapların hepsinin çıkardığı bir olasılık olabilir

Similar Posts
Latest Posts from Sosyal Prestij

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir